banner245

Algı, dikkat eksikliğine son veriyor

Çocukların, hatta yetişkinlerin önemli bir bölümünde görülen ve önlem alınmadığında bireyin tüm yaşantısını olumsuz etkileyen “DİKKAT EKSİKLİĞİ”ne alternatif uygulama artık KIRŞEHİR’de de yapılıyor.

Algı, dikkat eksikliğine son veriyor

Çocukların, hatta yetişkinlerin önemli bir bölümünde görülen ve önlem alınmadığında bireyin tüm yaşantısını olumsuz etkileyen “DİKKAT EKSİKLİĞİ”ne alternatif uygulama artık KIRŞEHİR’de  de yapılıyor.

Kırşehir Berard AİT Eğitim Uzmanı Psikolog Meral Yücesan; dikkat eksikliği veya hiperaktivite sorunu olan 3yaşından büyük herkese uygulanabildiğini ifade etti. Yücesan, 24'e verdiği bilgilerde, " Kulağa sesli uyarılar gönderilmesi esasına dayanan bu yöntemle bir yandan dikkat eksikliği azalırken diğer yandan da kullanılmayan yeteneklerin ortaya çıktığını ifade etti yani bu yöntemle dikkati artarken hafızada güçlenmekte. Bu eğitim sayesinde, defalarca okuyorum bir türlü anlamıyorum diyenler okuduklarını anlamaya, bir kulağından giriyor ötekinden çıkıyor denilen çocuklarda söz dinlemeye başlıyor. Yöntemin olumlu sonuçları zaman içinde artarak, uygulanan kişilerin eğitim ve iş yaşamında kendini gösteriyor " dedi.

İŞİTSEL ALGI VE KULAĞIMIZIN ÖNEMİ

Yücesan, açıklamasının devamında, uygulama ile daha etkin işitme kabiliyetinin ortaya çıktığını belirterek, " Kulak vücudumuzun denge organıdır. Tüm kasaların hareketini kontrol eder. Kulağın uyarılması beynin enerji depolamasını, zihnimizin netleşmesini ve yaşam enerjimizin yüksek tutulmasını sağlar. Kulağın duyma kalitesi azaldığında yorgunluktan depresyona, öğrenme zorluğundan iletişim bozukluğuna , hiperaktiviteden dikkat eksikliğine kadar birçok soruna neden olmaktadır. BERARD YÖNTEMİ kaliteli duymayı sağlamanın en etkili, hızlı ve kolay yollarından biridir. Bu yöntem kulağın dinlemeyi öğrenmesine ve daha iyi ses analizi yapabilmesine olanak sağlar.Bunun sonucunda da yaşam kalitesi yükselir.
Kulak hayatımızda çok önemli bir rol oynamaktadır. Yüksek frekanslarla uyarıldığında beynimize enerji verir ve şarj eder. Hem denge hem dinleme organı olduğu için iki duyuyu birleştirir. Denge, bedenin kas ve hareketlerini organize eder ve aynı zamanında kulaktan aldığımız yüksek frekansla beynimizi dinamo gibi sarj ederek algımızı yükseltir. Bizim duyma ve algılama şeklimiz değiştiği an yaşamamız, psikolojimiz değişir. Dolayısıyla BERARD EĞİTİM SEANSLARI sürecinde, kas denge, hareket ve beden farkındalığı gelişir, duruş dikleşir. Hem ince hemde kalın motor becerileri güçlenir " dedi.

' ÇOCUKLARIN YORUM BECERİLERİ GELİŞİYOR '

Algı Berard Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Müdürü Psikolog Meral Yücesan, merkezlerinde uyguladıkları BERARD METODU,PLAY ATTENTION,BRAİN GYM ile danışanların algı, yorum ve motor becerilerini en üst seviyeye taşıyıp, kişilerin tüm potansiyellerini kullanmalarını sağladıklarını belirtti. Yücesan, " Gelişim süresi 6 ay olan berard yöntemiyle merkezimize gelen öğrencilerde 3 aylık süreçte bile %65lik gelişme sağlanıyor. Merkezde dikkat eksikliğinin yanı sıra öğrenme güçlüğü ,otizim, down sendromu, konuşma bozukluğu, hiperaktivite gibi sorunlar berard metodu ile çalışılan alanlardan bazılarıdır " dedi.

Kırşehir’imiz için büyük bir şans olan bu merkez tek lisanlı eğitici psikolog Meral Yücesan tarafından  Ankara Cad.Ferah Apt Kat:3 Tel:(03862120304) de hizmete devam ediyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.