banner245

Çalışkan ve Aslan, eğitim-öğretim mesajı yayınladı

AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan ve Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, yaptıkları yazılı açıklamayla, 2013-2014 eğitim-öğretim döneminde, öğrenci ve öğretmenlere başarılar dilediler.

Çalışkan ve Aslan, eğitim-öğretim mesajı yayınladı

AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan ve Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, yaptıkları yazılı açıklamayla,  2013-2014 eğitim-öğretim döneminde, öğrenci ve öğretmenlere başarılar dilediler.

AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan ve Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, “Bu hafta eğitime açılacak okulların başarılı bir eğitim-öğretim dönemi geçirerek Kırşehir’in eğitimdeki başarısının devam edeceğine ve bunun için başta öğretmenler olmak üzere öğrenci ve velililerin üstün gayret göstereceklerine inanıyoruz” dedi.

Milletvekilleri yayımladıkları mesajda şunları ifade ettiler:

"İlimiz Eğitim Öğretim açısından son yıllarda Türkiye genelinde isim yapan bir ildir. Okullarımız velilerimiz, öğretmenlerimiz yöneticilerimiz arasında iyi bir işbirliği mevcuttur. Eğitimde kalite ve başarı için yapılan yeni okullar ve ek binalarla kalabalık sınıf mevcudiyetleri aşağı düşmüş, okullarımızın donanımları ve ders araçları modern hale getirilerek tüm okullarımız birbiriyle yarışır olmuştur. Çocuklarını eğitim öğretime kilitleyen ve bununla anılan bir kent olarak kentimizdeki eğitimin kalitesini her geçen gün daha da artmaktadır. Hükümetimizin eğitimde köklü bir değişim olarak gördüğü "4+4'+4' kesintisiz eğitim sistemi geçen eğitim döneminde ilk kez uygulandı ve okullarımız, sınıflarımız ve eğitimci kadrolarımız yeniden düzenlendi. İlk kez uygulanan bu sistemde, kentimizin genelinde her hangi bir sorun yaşanmadı ve geçiş süreci başarılı oldu. Bu yılda bu sistemin daha verimli olması ve sorun yaşanmaması için yeni eğitim yılının güvenli geçebilmesi için yetkililerce tüm tedbirlerin alınmıştır.
Ahi Evran Üniversitemiz yeni açılan bölümleri ile bu yıl daha fazla öğrenciye ev sahipliği yapacaktır. Üniversitemizin gelişmesi ve büyümesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Üniversitemize bu yıl yeni kayıt ile gelen öğrencilerimize kentimize hoş geldiniz diyoruz. Öğrencilerimizin konaklamalarındaki sıkıntıları gidermek için Bağbaşı yerleşkesine yapılan 500 kişilik yurt Kız Yurdumuzu geçen eğitim döneminde hizmete açtık ve büyük bir ihtiyaca karşılık verdik. Yeni bir 500 öğrenci kapasiteli bir yurdun yapımı için çalışmalarınız devam etmektedir. Amacımız kentimize gelen hiçbir öğrencinin konaklama sıkıntısı yaşamamasıdır. Bu vesile ile tüm üniversite öğrencilerimize ve hocalarımıza yeni eğitim döneminde başarılar diliyoruz.
 Sevgili öğrencilerimiz ile değerli öğretmenlerimiz; daha önceki yıllarda eğitimde yakaladığımız başarıyı sizler ile birlikte velilerimiz ve tüm Kırşehir hemşerilerimiz ile hep birlikte gururla paylaştık. Uluslararası arenada ülkemizin yerinin eğitimle değişeceği bilinci ile amacımız çağdaş, hür düşünceli, demokratik değerlere sahip çıkan, üreten, teknoloji kullanabilen, özetle kendisine ve milletine yararlı bireyler yetiştirilmesini sağlamaktır. Daha güzele daha iyiye layık olan ülkemizin, geleceğe bu misyonla ve başarılı gençlerle yürüyeceği malumunuzdur. Başarımızın devam etmesi için başta öğretmen ve öğrencilerimiz olmak üzere hepimiz üstün gayret göstermek zorundayız.
Bu vesile ile 2013-2014 eğitim öğretim döneminin hayırlı olmasını, tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz içinde başarılı olmasını diliyoruz”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.