Final Okulları Eğitim Koordinatörü Emine Eren Kaya Kırşehir’de…

Bu yıl açılışlarıyla birlikte okul kültürlerinin tüm güzelliklerini Kırşehir’e getirmenin haklı gururunu yaşayan FİNAL OKULLARI, şehrimize bir ilki daha yaşattı.

Final Okulları Eğitim Koordinatörü Emine Eren Kaya Kırşehir’de…
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
04 Ağustos 2015 Salı 10:49

Final Okulları Eğitim Koordinatörü Emine Eren Kaya Kırşehir’de


Bu yıl açılışlarıyla birlikte okul kültürlerinin tüm güzelliklerini Kırşehir’e getirmenin haklı gururunu yaşayan FİNAL OKULLARI, şehrimize bir ilki daha yaşattı. 

Tüm FİNAL OKULLARI okul öncesi eğitim koordinatörü olan Emine Eren Kaya, Cuma günü Kırşehir Final Okullarına rehberlik etmeye geldi. Öğretmen görüşmelerine katılan ve okul öncesi sınıflarını Montessori eğitim anlayışına göre olması için bizzat materyalleri yerleştiren Kaya, Final Okulları okul öncesinde, İstanbul ve Diyarbakır başta olmak üzere Final Okullarında aynı anda tüm şubelerde aynı programın uygulandığını belirterek bunun kurumsal işleyişin en belirgin ayırt ediciliği olduğunu söyleyerek, FİNAL eğitim yaklaşımını şöyle özetledi:

“ Okul misyonumuz doğrultusunda, öğrencilerimizi bireysel gelişim özellikleri doğrultusunda destekleyerek, kendilerini keşfetme fırsatı yaratmak, çağdaş yaşamın gerektirdiği değer, beceri ve bilgileri kazanmalarını sağlamak öncelikli hedefimizdir. 
Anaokullarımızda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan " Okul Öncesi Eğitim Programı" ve FİNAL OKULLARI programı uygulanır. Öğrenci ihtiyaçları göz önüne alınarak hedefler genişletilir.

Okul öncesi eğitimi çocukların gelişimi açısından önemli bir yere sahiptir. Bu bilinçle çocukların kendi tercihlerini yapmalarına, karar alma becerilerinin geliştirilmesine, sorumluluk almayı öğrenmelerine, öz disiplin ve yeteneklerinin geliştirilmesine destek verilir. Çocukların yaratıcı, girişken, sorgulayıcı, kendini rahatça ifade edebilen, başkalarının görüşlerine açık bireyler olarak yetişmeleri teşvik edilir.
Okul öncesi dönemde amaç; bilgi öğretmek değil, bilgiyi öğrenebilmesi için gerekli becerileri çocuğa kazandırabilmektir. Tüm yaş gruplarında yapılan çalışmalarla temel deneyimlerin geliştirilmesi hedeflenir. Bu doğrultuda öğrenciler çok yönlü olarak değerlendirilir.   Problem çözme ve oyun temelli etkinliklere yer verilir. Öğrencilerimizin tüm gelişim alanlarında kendi hazır bulunuşlukları içinde gelişmeleri desteklenir. Süreç içinde yapılan tüm çalışmalar öğrenci merkezlidir. Temelde etkin öğrenme hedeftir. Bu doğrultuda tek bir eğitim anlayışına bağlı kalmak  yerine,  öğrenci ihtiyacına göre birleştirilmiş  bir  eğitim yaklaşımı benimsenir “ 


‘ KIRŞEHİR HALKINA TEŞEKKÜRLER ‘

Kaya, Kırşehir Final Okullarının aldığı yoldan duydukları memnuniyeti de belirterek Kırşehir halkının kuruma gösterdiği yoğun ilgi ve güven için de teşekkür edip sözlerini Montessori Yaklaşımının ana hatlarını belirten şu sözleriyle tamamladı.Gelişen ve büyüyen Kırşehir’e yakışan Final Okulları yetkililerine ve Emine Eren Kaya’ya verdikleri bilgiler için teşekkür ederiz.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.