banner245

Hastane'de konferanslar başlıyor

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği, 'Değişimin Yönetimi' çalışmaları kapsamında, deneyim paylaşım konferanslarına başlıyor.

Hastane'de konferanslar başlıyor

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği, 'Değişimin Yönetimi' çalışmaları kapsamında, deneyim paylaşım konferanslarına başlıyor.

Bu kapsamda ilk konuğun yerel yönetimlerde, bir ilki başararak başkanı olduğu Şanlıurfa Belediyesine "EFQM Mükemmellikte Yetkinlik Belgesini"  kazandıran Ahmet Eşref Fakıbaba oluyor.

İster kamuda, ister özel sektörde olsun ayırım gözetmeksizin rekabet edebilen, sürdürülebilir performans gösteren sağlıklı ve başarılı kuruluşların yöneticilerini kentimize davet ederek deneyimlerini paylaşmalarını sağlayacağı konferansların ilki 22 Ağustos Perşembe günü Saat 15:30 da Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplantı salonunda yapılacak. Genel Sekreterliğin çalışanları ile birlikte, Hastane yöneticileri ile çalışanlarının katılacağı deneyim paylaşım konferansında, “Kamuda EFQM Mükemmellik Modeli” ile ilgili Şanlıurfa Belediyesinin deneyimlerini, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba paylaşacak.

Konferans ile ilgili açıklama yapan Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mehmet Öncel,  “Her zaman olduğu gibi günümüzde de organizasyonların temel sorunlarından birisi, daha az girdi ile daha çok çıktı elde edebilmektir, başka bir deyişle, verimliliktir. Bu açıdan bakıldığında verimlilik; maliyetlerde düşüş, kalitede ve hizmet sunumunda artışı ifade etmektedir. Diğer yandan klasik kamu yönetiminin en çok eleştirilen ve tartışılan boyutu, verimsizliktir. Kamu örgütlerinde, bu sorunların aşılması, günümüzde kamu yöneticilerinin öncelikli amaçlarından birisini oluşturmaktadır. Kamu Hastaneleri Kurumumuz bu amaçla verimlilik esaslı ve performansa dayanan bir yönetim modeli uygulamaktadır. Bizde bu amaca ulaşmayı sağlayabilecek araçlardan bir tanesi de “EFQM Mükemmellik Modeli” uygulamasını görmekteyiz. Daha çok özel sektörün uyguladığı bu modeli başarı ile uygulayan kamu yönetimlerinden biri olan Şanlıurfa Belediyemizi gördük ve sayın başkanımızı deneyimlerini paylaşmak üzere davet ettik. Kendileri bizleri kırmayarak deneyim paylaşım konferansımıza teşrif edeceklerdir.  Konferansa tüm paydaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.