banner245

Yeni bina, yeni eğitim modeli KIRŞEHİR KOLEJİ'nde...

Kırşehir Koleji, 2017 yılında hem yeni binası hem de yeni eğitim modelleri ile Kırşehir'den adından söz ettirmeye devam ediyor. 

Yeni bina, yeni eğitim modeli KIRŞEHİR KOLEJİ'nde...

Yeni bina, yeni eğitim modeli KIRŞEHİR KOLEJİ'nde...

2017'DE YENİ BİNAMIZDA YEPYENİ BİR EĞİTİM MODELİ İLE...
BILINGUAL EĞİTİM NEDİR?


Kırşehir Koleji, 2017 yılında hem yeni binası hem de yeni eğitim modelleri ile Kırşehir'den adından söz ettirmeye devam ediyor. 
Kırşehir Koleji yöneticileri tarafından yapılan açıklamada, BILINGUAL eğitim modeli hakkında şu bilgilere yer verildi: 
" Hayatın olağan akışı içerisinde gerçek İngilizce (Bilingual Eğitim):

Bu eğitim modelinde, İngilizce öğrencilerimize bir ders olarak değil, hayatın doğal akışı içinde ve farkında olmadan öğretilmektedir. HER SINIFTA,  SINIF ÖĞRETMENİYLE BİRLİKTE O SINIFA ÖZEL BİR İNGİLİZCE ÖĞRETMENİYLE İNGİLİZCE EĞİTİMİ TÜM HAFTA BOYUNCA DEVAM EDECEKTİR ! 
   Temel mantık olarak; 2 farklı dili konuşan anne ve babası olan çocukların 3-4. yaşlarına geldiklerinde İngiliz annesi ile İngilizceyi, Türk babası ile Türkçeyi aynı rahatlıkla konuşabilmesi mantığı üzerine hazırlanmıştır. 
Öğrencinin tüm gününü  beraber geçirdiği öğretmenler eğitim sırasında ebeveynlerin yerine geçerek İngilizce öğretmeni olanı sadece İngilizce konuşarak İngilizce konuşmanın doğal bir süreç olduğunu öğrenciye gözlemletir. Bu sayede çocuğumuz İngilizce konuşmanın özel bir durum olmadığını, hayatın olağan akışı içinde bir iletişim metodu olduğunu ve öğretmeni ile iletişim kurması için bu metodu kullanması gerektiğini anlar.
Okulumuzun bazı öğretmenleri de farklı milletlerden ve değişik kültürlerden geldikleri için bize daha da zenginlik katacaktır.
İngiliz Kültür Kolejleri ve Amerikan Kültür Kolejleri İngilizce eğitim departmanı tarafından yerli ve yabancı öğretmenlerimize de"Çift Dilli Edinim ve Avrupa Dil Portfolyosu” konulu sertifika programı uygulanacaktır.
AK Kids & Harvard Kids Ana okullarından mezun olan her öğrencimiz, " Avrupa Dil Portfolyosu (The European Language Portfolio) " nun B1 seviyesi için gerekli temel bilgileri kazanmış olur.
Avrupa Dil Portfolyosu, kültürler arası deneyimlerin ve yaşam boyunca okulda, günlük yaşamda ve evde edinilen dil deneyimlerinin kayıt ve rapor edildiği bir dosyadır. Bu portfolyo dosyası, çocuğun eğitim yaşantısında kullanılmak üzere dil öğrenme nitelik ve deneyimlerinin Avrupa Eğitim Sistemi ölçütlerinde net bir biçimde yansıtıldığı bir kayıt imkanı sağlamaktadır.

  Ana okullarımızda 1. sınıflarımızda, Avrupa Birliği normlarına uygun İngilizce eğitimi verilecek olup  bütün çocuklarımız, dünyanın her yerinde geçerliliği olan ve dil deneyimlerinin kayıt edildiği bu dosyaya sahip olacaklar.  

BILINGUAL EĞİTİM,  2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN MARKALAR BİRLİĞİ & KIRŞEHİR KOLEJİ İŞBİRLİĞİ İLE ANA OKULU VE 1. SINIFLARIMIZDA KIRŞEHİR'İN HİZMETİNDE.. " 
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.