banner245

Şekerbank'tan şeker gibi anlaşma...

Şekerbank, ‘Kapımız Esnafa Açık’ projesi kapsamında dört ayda Türkiye genelinde 377 esnaf odası ile protokol imzalayarak yaklaşık 151 bin esnafa ulaştı…

Şekerbank'tan şeker gibi anlaşma...

Şekerbank, ‘Kapımız Esnafa Açık’ projesi kapsamında dört ayda Türkiye genelinde 377 esnaf odası ile protokol imzalayarak yaklaşık 151 bin esnafa ulaştı…

60’ıncı kuruluş yılı boyunca,‘Kapımız Esnafa Açık’ platformu kapsamında her ayın 15’ini ‘Esnafın Günü’ ilan eden Şekerbank ile Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği arasında, Kırşehir esnafına özel fırsatlar sunan birçok hizmeti içeren bir protokol imzalandı. Şekerbank’ın ev sahipliğinde düzenlenen ‘Geleneksel Kırşehir Ahi Pilavı’nda konuşan Şekerbank İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Haydar Yıldız, Türkiye genelinde 400 bine yakın esnafa ulaştıklarını söyledi. Esnafın mahalle kültürü ve toplumsal değerlerin devamlılığındaki rolüne vurgu yapan Yıldız,“Esnafımızın kapısı hep açık kalsın diye tüm kamuoyuna bir çağrıda bulunuyoruz; her ayın 15’inde mahallenizin esnafından alışveriş yapın, diyoruz” dedi.


' ÖZTÜRK: BANKALAR ESNAFA NE KADAR YAKIN DURURSA BİZ DE O KADAR BANKALARA YAKIN DURURUZ '

Kırşehir ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, Şekerbank ile imzalanan ‘Kapımız Esnafa Açık’ protokolü ile Kırşehir ESOB üyelerine aylık eşit taksit ödemeli, 4 ay ödemesiz veya 3 ayda bir taksit ödeme seçenekli ticari kredi imkânı sunulduğunu söyledi. Bu işbirliği sayesinde yöre esnafının sorunlarına da çözümler bulunduğunu ifade eden Öztürk, “Şekerbank’ın bizlere sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerin yanı sıra başlattığı platformla da kendimizi daha güçlü hissediyoruz. Şekerbank yetkililerine bizlere sundukları fırsatlar için teşekkür ederiz. Ancak, bankacıların esnafımıza yarın ölecekmiş gibi muamele çekmesinden dolayı üzülüyoruz. Yıllarca esnafın peşinden gezen bankalar, şimdi esnafa kredi vermemek için elinden geleni yapıyor. Biz, esnafımıza kapılarınızın ardına kadar açılmasını istiyoruz. Esnafımız yaşarsa bankalar yaşar. Kırşehir'de 20 bin esnaf var ve bu esnaflarımıza artık bir tuşla ulaşıyoruz. Bankalar ne kadar esnafa yaklaşırsa biz de o kadar bankalara yaklaşırız. Onun için esnafımıza gerçekten kapılarınızı açmanızı istiyoruz” diye konuştu.

Öztürk ayrıca, Ahilik Haftası kutlamalarında Şekerbank'ın da sponsorluğunu beklediklerini belirterek, Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı Halit Haydar Yıldız'dan bu anlamda söz aldı.

' YILDIZ: ŞEKERBANK OLARAK ESNAFIMIZA YAREN OLMAK İSTİYORUZ '

Anadolu Bankacılığı’nı misyon edinmiş, esnaf ve küçük işletmelere özel tabana yaygın bankacılıkta köklü bilgi birikimine sahip Şekerbank, 60’ıncı kuruluş yılında Türkiye’de ilk ve tek olan esnafa özel ‘Kapımız Esnafa Açık’ projesinin dördüncü ayında Kırşehir esnafıyla buluştu. Şekerbank, düzenlenen bir törenle Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile ‘Kapımız Esnafa Açık’ protokolü imzaladı. Projenin uygulanmaya başladığı 15 Şubat tarihinden bu yana geçen dört ayda Türkiye genelinde 377 esnaf odası ile protokol imzalayan Şekerbank, böylece yaklaşık 151 bin esnafa ulaşmış oldu.

‘Kapımız Esnafa Açık’ protokolü, bugün düzenlenen törenle, Şekerbank İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Haydar Yıldız ve Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk tarafından imzalandı. İmza töreninden sonra Kırşehir esnafına dayanışmanın, birlik ve beraberliğin sembolü olan Ahi pilavından ikram edildi.

Şekerbank’ın ‘Kapımız Esnafa Açık’ platformu kapsamında, tüketicilerin her ayın 15’inde esnaftan alışveriş yapması teşvik edilerek, esnafın iş hacminin artması, böylece kapılarının hep ‘açık’ kalması, üretimin ve beraberinde ülke ekonomisinin canlanmasına katkı sağlanması amaçlanıyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı himayesinde ve Türkiye genelindeki 82 Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile 3 bin 100 Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nı kapsayan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu’nun (TESK) desteğiyle başlatılan ‘Kapımız Esnafa Açık’ projesi, özel sektör, kamu, STK ve tüketicileri esnafla buluşturan bir platform özelliği taşıyor. Şekerbank, bu platform kapsamında esnafa fayda sağlayacak birçok işbirliği gerçekleştirmeyi, proje, ürün ve hizmet sunmayı planlıyor.

' MAHALLEMİZİ MAHALLE YAPAN ESNAFIMIZ İÇİN EL ELE VERELİM '


Şekerbank İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Haydar Yıldız yaptığı konuşmada ‘Kapımız Esnafa Açık’ projesini “Mahallemizi mahalle yapan esnafımız için el ele verelim, siz de yarın mahalle esnafınızdan alışveriş yapın, kapıları hep açık kalsın” mesajı ile hayata geçirdiklerini belirtti. Projeye verdikleri destekten ötürü Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne teşekkür eden Halit Haydar Yıldız, işbirliğinden duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

' HEDEFİMİZ, ESNAFA FAYDALI OLMAK '

Esnafın ülkemiz ekonomisindeki önemini vurgulayan Halit Haydar Yıldız, bu bağlamda ‘Kapımız Esnafa Açık’ projesini geniş katılımlı bir platform olarak büyütme hedeflerini anlattı. Yıldız, “60 yıldır beraber yürüdüğümüz esnafımızın yanında olmak için ‘Kapımız Esnafa Açık’ projesini gerçekleştiriyoruz. Bu proje, bireylerden kurumlara toplumun tüm kesimlerini içine alan, esnafımız için oluşturulmuş bir platformdur.”

Her ayın 15’inde tüketicilerin esnaftan alışveriş yapması hedefi ile Şekerbank’ın 60’ıncı kuruluş yılı boyunca birçok saha aktivitesi ve kampanyalar düzenleneceğini kaydeden Yıldız, “Proje kapsamında, esnafın işlerini kolaylaştırarak rekabet avantajlarını artıracak ve onları teknolojiye, değişime açacak yeni ürünler sunacağız. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile de esnafın uluslararası standartta hizmet verebilmesi için farklı projeler de geliştireceğiz.” dedi.

Projenin uygulamaya başladığı 15 Şubat tarihinden bu yana geçen dört ayda, Banka olarak Türkiye genelinde 377 esnaf odası ile ‘Kapımız Esnafa Açık’ protokolü imzaladıklarını ve ülke çapında yaklaşık 151 bin esnafa ulaştıklarına dikkat çeken Halit Haydar Yıldız, “Dört ayda gerçekleşen bu performans ülke genelinde oluşturulmaya çalışılan bilincin ve bu platformun, halkımız ve esnafımız tarafından ne kadar büyük bir samimiyetle sahiplenildiğinin ifadesidir. Bugün Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği ile imzaladığımız protokol ile somutlaşan aynı samimiyet, Kırşehirli esnaf ve tüketicilerimizi aynı platformda buluşturacak ve inanıyorum ki oluşacak ortak sinerji, Kırşehir’in ekonomik dinamizmini daha da yukarılara taşıyacaktır” şeklinde konuştu.

' TÜRKİYE GENELİNDE HER AYIN 15'İ ESNAF GÜNÜ '


Esnafın, toplumsal değerlerin devamlılığındaki ve kültürel yapımızdaki önemine değinen Halit Haydar Yıldız, “Esnafımızın kapısı hep açık kalsın diye bugün buradan Kırşehirli vatandaşlarımıza bir çağrıda bulunuyoruz; her ayın 15’inde esnafınızdan alışveriş yapın diyoruz. 60’ıncı yılımız boyunca her ay bu çağrımızı yineleyeceğiz. Her ayın 15’ini ‘Esnafın Günü’ ilan ediyoruz. Yıl boyunca bütün enerjimizle, saha ekiplerimizle bu misyonu yerine getirerek, esnafımızı ve ülkemiz ekonomisini destekleyeceğiz” dedi.

Yıldız, Şekerbank’ın faaliyetlerinin odağını, “1953 yılında Anadolu’da binlerce üreticinin, girişimcinin küçük birikimleriyle kurulmuş bir banka olarak 60 yıldır ‘Anadolu Bankacılığı’nın lider ismi olduk. Bankacılık hizmetlerinden yeterince faydalanamayan kesimlere ulaştık. Sadece metropollerde değil Anadolu’daki il ve ilçelerde de aktif olduk; yalnızca büyük firmalara değil, esnafımıza, küçük işletmelere de elimizi uzattık. Tüm faaliyetlerimizin ortak paydası toplumsal ve sürdürülebilir bir kalkınmayı desteklemek oldu.” sözleriyle ifade etti.

' 400 BİN ESNAFI KUCAKLAYAN BANKAYIZ '

Kökleri bin yıl öncesine uzanan ve ‘Ahilik’ geleneğinin temsilcisi olan, bugün sayıları 2 milyonu aşan esnafın ülkemiz ekonomisindeki önemli payına işaret eden Halit Haydır Yıldız, konuşmasını şöyle tamamladı: “Bugün toplam kredi portföyümüzün yüzde 15’ini esnafa kullandırdığımız krediler oluşturuyor. Bu oran sektörde yüzde 7,8 civarındadır. Sektör 2012 yılında toplam esnaf ve mikro işletme kredilerinde yüzde 15 büyüme sağlarken bu oran Şekerbank’ta yüzde 44 olmuştur. Türkiye genelinde yaklaşık 400 bin esnafa ulaşıyoruz. Bu 400 bin esnafın 20 bini, geliştirdiğimiz nakit akışına dayalı kredilendirme yöntemi ile ilk kez bankacılıkla tanıştı. Toplum bankacılığı misyonumuzla esnaf kredileri pastasını büyütüyor, bankacılık hizmetlerinden faydalanan tabanı genişleterek üretimi destekliyoruz.”

Bahamettin Öztürk: “Protokol, kredi-finansman sıkıntılarının giderilmesine katkı sağlayacak.”

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin Şekerbank’ın ‘Kapımız Esnafa Açık’ platformu projesine başından beri büyük önem verdiğini kaydeden Bahamettin Öztürk ise, “Şekerbank bu projeyi her ayın 15’inde özel sektör, kamu sektörü, sivil toplum kuruluşları ve tüketicileri esnafla buluşturan bir platform oluşturarak gerçekleştirmektedir. Proje, esnafın iş hacminin artmasını ve böylece kapılarının hep açık kalmasını, üretimin ve beraberinde ülke ekonomisinin canlanmasına katkı sağlanmasını amaçlamıştır. Biz de üyelerimizin kapılarının açık kalarak, iş hacimlerinin artırılmasını hedefleyen bu projeye destek vererek Şekerbank ile işbirliği geliştiriyoruz. Bu işbirliğinin ilk adımı olarak Haziran ayının 20’si olan bugün, ‘Kapımız Esnafa Açık’ projesinin tanıtımını yapıyoruz. Ayrıca proje kapsamında Kırşehirli esnaf-sanatkârların kredi-finansman sıkıntılarının giderilmesine katkı sağlayacak protokolü imzalıyoruz” şeklinde konuştu.

' KIRŞEHİR ESNAFINA, ÜÇ SENEÇENEKLİ FİNANS PAKETİ SUNULUYOR '

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk’ün verdiği bilgiye göre, Şekerbank ile imzalanan ‘Kapımız Esnafa Açık’ protokolü kapsamında, Birlik üyesi esnaf-sanatkârlara, aylık eşit taksit ödemeli, 4 ay ödemesiz veya 3 ayda bir taksit ödemeli seçenekli ticari kredi imkânı tanınacak. Her ayın 15’inde geliştirilecek olan uygulamalar kapsamında, Kırşehir’de öncelikle 20.07.2013 tarihine kadar 1 ay boyunca esnaf ve sanatkârların kredi başvurularında dosya masrafı alınmayacak. Protokolde ayrıca esnafa yönelik Standart, Gümüş ve Altın adı altında üç farklı seçenekli finans paketinin şartları da belirlenmiş durumda. ‘Kapımız Esnafa Açık’ paketi seçenekleri ile Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği üyelerine indirimli kredi ürünleri sunulacak ve destek danışmanlık hattı, web sitesi kurulumu gibi bilişim destekleri sağlanacak.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.