Aday çok, proje yok...

Yaklaşan yerel seçimler öncesi belediye başkanlığı için aday adayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Aday çok, proje yok...
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
13 Kasım 2018 Salı 09:22

Aday çok, proje yok...

Yaklaşan yerel seçimler öncesi belediye başkanlığı için aday adayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Hangi partiden olursa olsun bazı aday adaylarının, adaylıkları kesinleşmeden önce projelerini açıklamayı düşünmedikleri, çoğunun da belediye başkanı seçildiği takdirde ne gibi projeleri olduğu, bunları nasıl hayata geçireceği yönünde bir plan ve programının olmadığı görülmektedir. 

Bu şekilde boy boy süslü fotoğrafların yayınlanmasına rağmen Kırşehir’in gelecek 5 yılına ait projelere dair herhangi bir açıklama yapılmaması Kırşehir halkının dikkatini çekmektedir.
Mevcut belediye başkanı bile gelecek 5 yılda neler yapacağına dair bir açıklama yapmaz iken sosyal medyadaki gösterileri devam etmektedir. Kırşehir halkı, ballandırılmış masallar ve süslü pozlar değil, Kırşehirimiz’i kalkındıracak ve hayata geçirilebilecek projeler istiyor.
Memleketin çivisi çıkmış da bizim mi haberimiz yok? Çoğu aday adayı sosyal medyada, ilan panolarında reklâmını yapıp duruyor, yapsınlar biz bir şey demiyoruz. İçi bizi, dışı eli yakar. Herkes bir yol tutturmuş gidiyor. Bıçak kemiğe dayanmış, işsizlik had safhada ama siz şatafatlı yemekler yemeye ve yedirmeye devam edin. 
Yukarıda Allah var ve O’nun şaşmaz bir adaleti var. Bugün milletinin, halkının derdiyle dertlenmeyen, gün gelir kendi derdiyle dertlenir. Bizce yapılması gereken; adayların üretime ve istihdama yönelik proje ve çalışmalarını açıklaması, açıklanan projelerin ve vadedilen şeylerin vaktinde toplumun hizmetine sunulmasıdır.
Artık boş vaatlerin, vadedip de üstüne yatanlara oy getirdiği dönemler geçmiştir. Bu memleketin evlatlarının çalışmaya, üretmeye, evine ekmek götürmeye ihtiyacı var. Fakire balık vermek yerine balık tutmayı öğretmektir doğru olan. Bundan sonraki süreçte bu durumun mutlaka göz önünde bulundurulması gerekir.
Bence seçmenin beklentisi, seçmenin kültürel ve ekonomik yapısına göre değişir. Kırşehirimiz küçük ve şirin bir kent olduğundan, diğer illerde olduğu gibi çok büyük beklentileri ve sorunları olmayan bir şehirdir. İlimizde sadece Petlas lastik fabrikası binlerce insanın geçimini sağlayabiliyorken, yatırımla ilgisi olmayan betonlaşmaya yönelik atılan adımlar ve projeler neden hala baş köşede? Bugüne kadar süre gelen betonlaşma artık yetmeli.
Bir ülkenin kalkınmışlık düzeyi, bireylerin gelir düzeyine ve gelir dağılımındaki dengeye bakarak anlaşılabilir. Ülkemizdeki gelir düzeyinin ve gelir dağılımındaki dengenin yorumunu siz değerli okurlara bırakıyorum. 
TÜİK’in son verilerine göre kadınlardaki doğurganlık oranı Türkiye’de düşüşe geçmiş bulunuyor. Bu şu anlama geliyor: Genç nüfusumuz yani geleceğimiz olan üretken kitlemiz azalıyor.
Dünya ülkeleri arasında nüfusa oranla en fazla genç nüfusa sahip olan ülkelerden biri iken, gençlerimizi üretkenliğe teşvik etmek için neden fabrika yerine geleceğimize hiçbir katkısı olmayacak binalarla donatıyoruz ülkemizi? Sayın aday adayları, projeleriniz gençliğe üretkenliğe yönelik olsun. En azından bu yönde fikir üretmeye çalışın lütfen. İnsanlarımız, özellikle gençlerimiz geleceğe dair umutlu olmak istiyor, yarın ne olabileceğini bugünden azıcık da olsa kestirebilmek istiyor. Hiçbir genç parkta, kahvehanede boş boş oturmak istemiyor artık.Şunuda bilin'ki bu millet artık koyun değil,milletin aklı ile oynamayın.

HAKKI MAHLUT
(www.ahihaber.net )

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.