Arslan, bütçe görüşmelerinde Kırşehir için konuştu

Ak Parti Kırşehir Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Mikail Arslan, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının bütçe görüşmelerinde komisyona KIRŞEHİR ile ilgili konuştu.

Arslan, bütçe görüşmelerinde Kırşehir için konuştu

Arslan, bütçe görüşmelerinde Kırşehir için konuştu


Ak Parti Kırşehir Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Mikail Arslan, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının bütçe görüşmelerinde komisyona KIRŞEHİR ile ilgili konuştu.

KIRŞEHİR ÇEVRE YOLU, 2017 YATIRIM PROĞRAMINDA YER ALACAK

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu geçtiğimiz haftalarda başladı. Ak Parti Kırşehir Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Mikail Arslan, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının bütçe görüşmelerinde komisyona ve Bakan Ahmet Arslan’a hitaben çevre yoluyla alakalı yaptığı konuşmasında, ‘‘Sayın Bakanım, Sayın Başkan; öncelikle, Sayın Bakanımıza yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Gerçekten Türkiye’nin her ilinde ulaşım hizmetlerinin eserlerini ve izlerini görmek mümkündür. Ben hem Türkiye genelinde hem de ilimizde yapmış olduğu ve bundan sonra yapacak olduğu hizmetlerden dolayı özellikle teşekkür ediyorum. Tabii, hem bürokraside hem de siyasette görev alan Sayın Bakanımızın bizlerin taleplerine de son derece sıcak bir yaklaşımla karşılık verdiğini de özellikle ifade etmek istiyorum. Özellikle uzun yıllardır Kırşehir’de çevre yolu bir kangren hâline gelmişti, Sayın Bakanımız bununla da ilgili talimatları verdi. İnşallah 2017 yılı yatırım programında yer alacak ve Kırşehir’in sadece kuzey, güney koridorunda yeşil bant olarak gözüken, kitapçıktaki sayfa 39’daki alan inşallah yol ağına dâhil edilmiş olacak, böylelikle önemli bir sorun giderilmiş olacak’’ dedi.

' ARSLAN: İMAR TADİLATLARINI BELEDİYE YAPACAK '

T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan, komisyona ve Milletvekili Arslan’a hitaben, " Özellikle, Kırşehir Çevre Yolu’nun yapımının 2017’de başlanması konusu vardı. Bölünmüş yol sınırındaki yolun proje çalışmaları tamamlanmış yol güzergâhının geçtiği kamulaştırma koridorunun imar tadilatıyla birlikte… Tabii, özellikle, kamulaştırmanın imar tadilatı belediye tarafından çözülecek, çözüldükten sonra da yatırım programına alınarak alınmasını zaten daha önce de zikretmiştik, onları özellikle vurgulamış olalım ’’dedi.


' HIZLI TREN HATTI İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR '

Milletvekili ARSLAN, konuşmalarına devam ederek, " Sayın Bakanım, aynı zamanda Samsun-Mersin devlet demiryolları hattının da bölgemize çok büyük bir ivme kazandıracağını, sanayileşmeyi artıracağını özellikle görüyoruz. Bunun da en kısa zamanda projelerinin bitirilerek ihale edilmesi bölge için ve Karadeniz-Akdeniz bağlantısının sağlanması açısından çok büyük bir fayda sağlayacaktır. Bu hızlı tren hattımız hem yük taşımacılığında hem yolcu taşımacılığında hizmet verecektir. O yüzden, Delice-Samsun-Çorum, Delice-Kırşehir-Aksaray hattından Mersin limanına bağlanacak olan bu hattın bir an önce realize edilmesini bekliyoruz ve istiyoruz’’ dedi.

"KESİŞME NOKTASI DELİCE BÖLGESİ"

Milletvekili ARSLAN konuşmalarını şu şekilde tamamladı:
‘‘Aynı zamanda, Delice bölgesi hem otoyol açısından hem de hızlı tren açısından bir kesişme noktası hâline gelmiştir. Bu bölgede bir lojistik merkezinin kurulması, hem Ankara’nın hem bölge illerinin ihtiyaçlarını karşılama noktasında bir hizmet verecektir. Bu alanın bir kesişim noktası olarak aynı zamanda Kırıkkale’nin ve bölgenin istifade edeceği küçük çaplı bir havalimanının da burada oluşturulması ve bu alana bir lojistik merkezi yapılması daha fazla rantabl olmasına da katkı sağlayacaktır, hizmet verecektir. Lojistik merkezlerinin daha önemli hâle getirilmesiyle ilgili lojistik master planıyla ilgili çalışmalarınız devam ediyor. Özellikle unutulan bu konuya değer vermeniz son derece önemlidir. Kara yolu, demir yolu, havalimanı ve otoyolu bağlantılarının entegre edilmesine de hizmet verecektir. Bu konuda yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.’’
Bakan, Milletvekili ARSLAN’ın konuşmalarına hitaben cevabını şu şekilde tamamladı;
‘‘Yine, Delice’ye lojistik merkezi yapılması konusundaki ifadeniz çerçevesinde kara yolu ve demir yolunun kesişim noktasında yer alacak olan Delice’ye lojistik merkezi talebiyle ilgili ön etüt çalışmaları yapılacak. Dolayısıyla, genel anlamda ülkemiz için yaptığımız Lojistik Master Planı’nda da yer olarak bunun değerlendirmesi de öngörülmekte. Yine, benzer bir ifade var. Master planı çalışmasıyla ilgili, zaten onu söylemiş oldum. Değerli vekilim, inşallah, iki sene içerisinde bitirerek bunun gereğini yapacağız.’’ dedi. 
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.