Bağ, Atatürk'e hakareti kınadı

AS-ÇED Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa BAĞ, yayınladığı mesajla Mustafa Kemal Atatürk'ün ailesine yapılan hakaretleri kınadı. 

Bağ, Atatürk'e hakareti kınadı

Bağ, Atatürk'e hakareti kınadı

AS-ÇED Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa BAĞ, yayınladığı mesajla Mustafa Kemal Atatürk'ün ailesine yapılan hakaretleri kınadı. 

ASÇED Başkanı Mustafa Bağ, mesajında şu ifadelere yer verdi:

" AS-ÇED Aquae Saravenas Çevre Ekoloji Eğitim ve Araştırma Derneği olarak; Türkiye Cumhuriyeti Sınırları içinde Türkiye Cumhuriyetinin yasalarına göre kurulmuş ve yayın yapan özel bir TV kanalında ülkenin kurucu değeri olan ölümsüz lider Mustafa Kemal Atatürk'e ve ailesine yapılan çirkin ve akıldışı yapılan yayın yapan "TV Net" programcısı Süleyman Yeşilyurt ve Nur Cemaati’nin hocalarından olduğu belirtilen Hasan Akar tarafından yapılan  ‘Derin Tarih’ isimli programda ‘Mustafa Kemal’in gönül galerisi’ konu başlığı  ile yapılan hakaret dolu gayri ahlaki yayını şiddetle kınıyoruz. Resmi tarihin dışına çıkan tüm yorumların oryantalizm, boş iş, post kolonyalizm gibi etiketlerle yaftalanması aynı zamanda bir nefretin açığa vurulmasından öte değildir. Ahlak,kişinin, bir grubun, bir halkın, bir toplumsal sınıfın, bir ulusun, bir kültür çevresinin belli bir tarihsel dönemde yaşamına giren ve eylemlerini yönlendiren inanç, değer, norm, buyruk, yasak ve tasarımlar topluluğu ve ağıdır. Tarihten nasibini almamış, akıl yoksunu bu kişilerin yapmış olduğu yayınlarla Türk toplumunda yer bulmadığı açıkça ortadadır. Bunların istedikleri sadece kolonyalizm olup amaçları sömürgecilik, müstemlekecilik... Özgür ve bağımsız bir ülkede bunlara sunulan demokratik hakların fazlalığı açıkça ortadadır.Bunların rüyalarında Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başka uluslar, veya  toplulukların, siyasal ve ekonomik egemenliği altına girmesi istemidir... Bunlar sömürgeci zihniyetinin ürünü olup "Din" kispesi altında onurlandıklarını zanneden zavallılardır. Onlar  egemenlikleri altına almak istedikleri halkın sosyo-kültürel, dini değerlerine yönelmiş baskı gruplarıdır. Bunlar FTÖ övgüler yazan tetikçiler olduğu meydana çıkmıştır. Bu ahlaksız, mesnetsiz saldırı ne acıdır ki Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bu ülkeye bağımsızlık onurunu getiren kurucu lider Mustafa Kemal Atatürk'e her fırsatta yapılıyor. Bu saldırıda tek anlaşılmayan ise bu kişilerin neyin hayalini kurup nasıl bir yönetim biçimi istedikleri. Fikir sahibi olmayanların sadece uşaklık ettikleri sistemin papağanlığını yaptıkları açıkça ortada. Dünya'nın hiçbir ülkesinde ölümü üzerinden 79 yıl geçmiş bir liderin kendi ülkesinde ve diğer ülkelerde saygınlığını koruyabilmiş Mustafa Kemal Atatürk'ten başka Devlet adamı yoktur.
Meczup, "Allah aşkıyla kendinden geçmiş insan"... Allah sevgisi çok yüksek olan kişi veya kişilerin Allah'ın yasakladığı fitne ve fesadı topluma yaymak, kin ve nefret uyandırmak, toplumu ayrıştırmak için kullanması mümkün değildir.
Bu sapkınlara Meczup demek bence bu ahlaksızları yüceltmektir. Allah Aşığı Yunus, Mevlana, Hacı Bektaşi Veli. Bu insanları hiçbir ifadesinde ve yazısında fitne, fesat ve hakaret türü ifadeleri görmek mümkün değildir. Bunlar olsa, olsa orta oyunun soytarılarından başka şey değillerdir. 
Mustafa Kemal Atatürk bir siyasi erkin ne sembolü nede koruması altındadır. Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucu değeridir. Ömrü savaş meydanlarında geçmiş sadece 15 yıl bu ülkeye sivil olarak hizmet etmiş üstün vasıflı liderdir. Mustafa Kemal Atatürk'ü sevmeyebilirsiniz. Ancak toplum değerlerini göz ardı edemezsiniz. Saygı duymak mecburiyetindesiniz. Atatürk eleştirilemez değildir. Eleştire de dahi o günün şartlarını bugün ki Dünya düzeni ile aynıymış gibi görerek aynı şartlarda düşünmek dahi gayri ahlakidir. Mustafa Kemal Atatürk Türk milleti, için yapılabilecek olanın en iyisini yapmıştır. Bunun içindir ki Dünya'nın saygı duyduğu üstün nitelikli bir liderdir.
TV ekranlarından; Mustafa Kemal Atatürk'ün Annesine, evlatlığına, eşine dil uzatanlar şunu iyi bilmeliler ki; Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı sizler Hıristiyanların kilisesinde zangoç dahi olamazdınız...
Kamuoyuna Saygıyla duyurulur... "
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.