Bahçeci, gazetecilerin davetinde verdi mehteri... verdi mehteri...

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Kırşehir’de çalışan gazetecilerle kahvaltıda buluştu.

Bahçeci, gazetecilerin davetinde verdi mehteri... verdi mehteri...

Bahçeci, gazetecilerin davetinde verdi mehteri... verdi mehteri...

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Kırşehir’de çalışan gazetecilerle kahvaltıda buluştu.

'Hepinizin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum ' diyen Başkan Bahçeci, " 2018' in ilk biraraya gelişimiz nedeniyle de yeni yılınızda kutlu olsun .İnşallah 2018 hepimize şehrimize ülkemize dünyaya huzur getirir barış getirir sağlık getirir, bereket getirir ve başarılarla dolu bir yıl olur.
Türkiye zor bir dönemden geçiyor, ama zor dönemler bitmiyor. Bulunduğumuz coğrafyanın tarihimizin bir neticesidir diye düşünüyorum. Atatürk Kırşehir 'e gelişinde Kırşehir Gençleri Derneğindeki deftere yazdığı gibi.Bizim en muazzam ilkemiz tarihimiz geçmişimiz diyor o açıdan böyle tarihe ve geçmişe sahip olunca işte bir takım hesapların içerisinde oluyorsunuz bu açıdan da zor bir dönemden geçiyoruz.Basın mensupları bu hizmetlerin yapılan çalışmaların bir parçasıdır,  siz olmadan bu işleri kimse duyuramaz bu açıdan birlikte çalışmamız son derece anlamlı. Kırşehir için biz yerel basın olarak neler yapabiliriz nasıl katkı sağlarız hep bunun arayışı içerisindeyiz. Allah Birlik ve beraberliğimizi bozmasın " dedi.

' OTOBÜSLERİMİZİ HAREKETE GEÇİRİYORUZ '

Başkan Bahçeci, dolmuşçu esnaflarına çıkışa giderken son durakta son mesajını vererek, "  Başbakanımız geldi gitti. Cumartesi kongremiz vardı. Güzel bir kalabalık ve coşku oldu. Kırşehir’den Başbakanımızda memnun ayrıldı. Bir takım görüşme ve konuşma fırsatı bulduk buda bizim için çok iyi oldu. Her devlet büyüğümüzün şehrimize gelmesi bizim için son derece önemli. Bakanlar geldi, bakanlarla ilgili konularımız vardı onları görüşme fırsatı bulduk. Memnun ayrılınca kalabalık ve coşku da olunca onların da keyfi yerinde oluyor ve söylediğimiz şeyleri hızlıca yerine geliyor. Tüm Kırşehirlilere sizin aracılığınızla da teşekkür ediyorum. Belediye olarak çalışmalarımız hızla devam ediyor. Hemen hemen ana caddeler Terme ve Ankara Caddesi bitti. Lise caddesine inşallah kısa zaman içerisinde başlayacağız sonra şehir merkezinde birçok şey bitmiş olacak. Otobüslerimiz gelmeye başladı. 10 tane otobüsümüz geldi. Parça parça geliyor. Bu ayın içerisinde geri kalan otobüslerimizde tamamlanır.  Dolmuşçu kardeşlerimize bir çağrı yapmıştık ve tekrarlıyorum. Henüz daha geç değil personel almadık o açıdan hafta sonunda cemiyet başkanı ile de görüştüm kendisine tekrarladım görüşümü. Bizim arzumuz ve isteğimiz şoför kardeşlerimizle bu işi yapmak ve onların işlettiği bir sistemle Kırşehir’de ulaşımı çağın gerektirdiği en güzel şekilde en hızlı, en konforlu, en ekonomik ve en güvenli şekilde her yere ulaşılabilen bir ulaşım ağını hayata bizim için farzdır. Alt yapıyı bitirdik. Parkları yapıyoruz. Yolları yapıyoruz. Kültür Merkezimiz bitti. Şehri güzelleşiyor. Kırşehir bir vizyon kazanıyor. Ulaşımı sağlamazsanız hızlı, konforlu, güvenli bir şekilde ulaşımı sağlamazsanız bu hizmetlerin hiçbir anlamı yok. Bizim derdimiz kimse ile bir çatışmaya girmek değil, yaptığımız her işte pazaryerini yaparken de hep böyle bir diyalog içerisinde, terminali yaparken de hep böyle konuşarak işlerimizi çözmeye gayret ediyoruz ama bir duruşunuzun olması lazım. Bunu yapma, öyle bir şey yok.Bunu yapacağız bu şehir için zaruri ama diyoruz ki gelin birlikte yapalım daha güzel bir teklif var mı. Hatta kar ederseniz bize kira ödeyin. Biz oradan alacağımız kira ile bir şey olacak değiliz ama almayı veririz " dedi. 

' MİLLİYETÇİLİK VE VATANSEVERLİK, MEMLEKETE HİZMETLE OLUR '

Başkan Bahçeci, açıklamasının devamında, şu ifadelere yer verdi: 
" Kent parkı 35-40 trilyona mal oldu. Buranın bize dönüşü var mı. Bir hizmet yaptık, psikolojik olarak, vizyon olarak çok ciddi katkılar oldu ve olmaya devam ediyor. Ulaşım işini de öyle görüyoruz oda bizim hizmetimiz olacak ama standartlarımızdan asla taviz veremeyiz. Modern bir kent olmak istiyorsak herkes de modern kente katkı sağlamak istiyorsa kendi işinde ve alanında bu şehre bir katkı sunarsa zaten hiçbir sorun kalmaz. Türkiye de çok konuşulması gereken çok sorunlar var. Dokuz yıldır belediye başkanıyım okulları geziyorum, her yere gidiyorum. Ciddi kalite sorunumuz var. Genel itibari ile bakıyorum herkes işin ucundan tutuyor. Kamuda görev yapanların çok ciddi sorumlulukları var. Taşerona da kadro verildi. Belediyede 1.200 kişi çalışıyor. Yeri garanti olamayan bir kişi var o da Yaşar Bahçeci o da işini iyi yapmazsa sandıkta millet işine son verir. Devlete kapağı atanlar böyle lüks hiç kimsede yok. Bazen okullara gidiyorum yapılan işleri görüyorum üzülüyorum. Devletin malı, milletin parası. Biz yaptığımız her işi kaliteli yapmak zorundayız. Kültür Merkezimiz bu şehre bir vizyon kattı. Kültür Bakan Yardımcısı Türkiye’de gördüğüm en güzel Kültür Merkezi dedi. Büyüklerini gördüm ama kalite ve estetik olarak, fonksiyonlar itibari ile akustiği ile sıcaklığı ile vizyonu ile gördüğüm en güzel kültür merkezi " dedi. 

' BİR İŞ YAPIYORSAK., EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ '

Bahçeci, açıklamasının devamında, " Bir iş yaparken ya en iyisini yapacağız yada yapmayacağız. Bir iş yapıyorsak en iyisini yapacağız. Yaptığımız alt yapı, yol çalışmalarımızda bu prensiple çıktı. Ya en iyisini yapacağız dedik ya da yapmayacağız dedik. Biz en iyisini yapıyoruz şuan da. Zor oldu çok dayak yedik. Çok laf duyduk. Alt yapın gerçekten zor. Sanki şuç ve kabahat işlemişiz muamelesi yapanlarda oldu bize ama biz bunları bilerek girdik bu işe çünkü bu zaruri bir şeydi doğru olan buydu. Milliyetçilik bana göre budur. Vatanseverlik budur. Demokratlık da  budur. İnsan severlik de budur. Müslümanlık da budur. İnandığımız ne varsa bu ülkeye bu millete hakkıyla hizmet etmektir. Tabi ki herkesin çıkarları kendince önemlidir. 
Bir ülkenin vatandaşları ülkesinin menfaatlerini kendi menfaatlerinin önüne koymazsa o ülkede hiçbir kalkınma ve gelişme olmaz. Hepimizin duruşu olması lazım. Kaybedeceğimizi de bilsek her zaman doğrunun yanında olmamız lazım. Bunu yapmazsak ,Kırşehir önemli bir şehir. Kırşehir Türk tarihinde çok önemli bir yere sahip şehir. Halil İnalcık Kırşehir’e Türklüğün merkezi diyor. Burası Ahi Evran, Şeyh Edebali aynı şekilde Hacı Bektaşı Veli medeniyetimizin tohumları Kırşehir’de atılmış. O misyonu üstelenecek insan potansiyeline sahip bir şehiriz ama kendimize dikkat etmemiz lazım " dedi. 
Bahçeci, konuşmasının ardından basın mensupları ile sohbet ederek, görüş alışverişinde bulundu. 
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.