banner245

Bahçeci, Meclis üyelerine 9 yılın brifingini sundu

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci göreve geldiği 2009 yılından 2018 yılına kadar Kırşehir’e hizmet adına yaptığı projeleri yaklaşık 1500 kişiye yapılacak olan sunum, Neşet Kültür Sanat Merkezinde ilk gün Belediye Meclis Üyelerine yapıldı.

Bahçeci, Meclis üyelerine 9 yılın brifingini sundu

Bahçeci, Meclis üyelerine 9 yılın brifingini sundu

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci göreve geldiği 2009 yılından 2018 yılına kadar Kırşehir’e hizmet adına yaptığı projeleri yaklaşık 1500 kişiye yapılacak olan sunum, Neşet Kültür Sanat Merkezinde ilk gün Belediye Meclis Üyelerine yapıldı.

Başkan Bahçeci, " Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Kırşehir evin’deki ilk toplantımızı yapmış olacağız. Faaliyet sunumlarımızı her sene düzenli olarak yapıyoruz. Bu senede her yıl olduğu gibi ilk sunumumuzu meclis üyelerimize, birim müdürlerimizle yapalım istedik. Üç aya yakın şehrimizin her kesimi ile bir araya gelip sunumumuzda neler yapıyoruz, neler yapacağız , belediyemizin son durumu nedir. Burada hemşerilerimizin görüş ve önerilerini  alma şansımız olacak.  Dokuz yıldır toplantıları aksatmadan yapıyoruz ve en faydalandığımız toplantılardan birisi diyebilirim. Halkın istikametini çizmediği yöneticiler, gemiyi karaya oturtmaya mahkûmdur. Halkımızı dinlemezsek, halk bizden ne istiyor , neyi istemiyor, neyi eleştiriyor bunları bilmezsek o zaman yerel hizmet politikamızı doğru üretemeyiz. Bu istişare toplantıları bizim için son derece önemli ve kıymetlidir. Alt yapı çalışmalarını yaparken zorlu bir süreçten geçtik,vatandaşımızla beraber sıkıntı çektiklerini kaydeden Başkan Bahçeci; Şehrimize vizyon kazandırmak için çalışmalarımızı gece gündüze yapıyoruz. İşimizi doğru yaptıktan sonrada kimin ne dediği çok da fazla önemli değil. Çarşıda belirli kesim yapılan işleri eleştirmek için gündem değiştirmek için uğraşıyor ama bunlar olağan şeyler. Kaldırımlar bitti, trafik sistemi, tek yön uygulamaları, otobüs ulaşımı bunları hızlı bir şekilde oturtturmamız lazım ki bu yaptığımızın değeri olsun. Bisikletleri, toplu taşımaları hayat geçiremezsek yaptığımız hiçbir şeyin kıymeti yok hepsi çöpe gider " dedi.

' DOLMUŞÇU ESNAFLARIMIZLA SON KEZ KONUŞACAĞIZ '

Bahçeci, dolmuşçu esnafıyla son olarak bir kez daha konuşacaklarını belirterek, " Dolmuşçular ile ilgili otobüsler gelince onların fikri değişti biraz, önceden yok diyorlardı , ama şimdi razı olacak gibi gözüküyor. Şoförler odasının 4 Şubat 2018 tarihinde seçimleri var. Seçime müdahil algılanmamak için sesimizi çıkartmıyoruz. Şubat ayının 4’ünden sonra seçimler bittikten sonra tekrar yapıyor musunuz, yapmıyor musunuz diye soracağız. Yapıyorlarsa da bizde hızlı bir şekilde 90 tane şoför alıp onları eğitmemiz lazım ve sistemi kurmamız lazım. Otobüslerimiz hızlı bir şekilde hazır hale gelecek.  Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi, Yollar, Kaldırımlar, Güzler Parkı, Kent Park , Cacabey Meydanı, Ahi Evran Külliyesi, Uzun Çarşı, Kale, bu projeler Kırşehir’in ana damarları. Biz Şehri komple ameliyat ediyoruz. Bu ameliyat esnasında biraz kan kaybı olacak, vücut tepki verecek rahatsızlıklar mutlaka olacak ama sonuçta bu işlerin neticesinde de İnşallah Kırşehir çok farklı bir vizyona sahip olacak bundan en ufak şüpheniz olmasın. Sonuçta sizlerde meclis üyeleri olarak burada yapılan projelerin altına imza attınız bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bürokrat arkadaşlarımız sizlerin çizdiği çerçeve ölçüsünde çalışıyor. Sonuçta makamlar gelip geçici iki dönemde yapsan ,on iki dönemde yapsan sonuçta gelip geçici hepimizi için böyle ama geride böyle  eserler bırakmak bence çok büyük bir nimettir. CHP’li ve MHP ‘li olsun arkadaşlarımızın yanlış hiç birinde art niyet görmedik. Müdürlerimizden gelip hiçbir arkadaşlarımızdan yanlış talep olmadı bundan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz. Sonuçta siyasi kimliklerimiz farklı da olsa hepimizin tek amacı var yaşadığımız şehre hizmet edebilmek, bunun bir parçası olabilmek buna katkı sağlayabilmek ve hepimizin katkısı var Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Ankara’da belediye başkanları ile bir araya geldiğimizde bizde ayrım gayrım yok . Meclisin 16-15 olmasına rağmen hiçbir sorun yaşamadığımız ve doğru olan karar neyse onu alıyorlar diye gururla söylüyorum. İnşallah kalan bir yılımızı da işlerimizi toparlayarak, projeler üreterek ve takip ettiğimiz çok proje var  " dedi. 

' 2018 YILI İÇİN PROJELERİMİZİ HAZIRLADIK '

Başkan Bahçeci, " Kırşehir Belediyesi olarak güven tesis ettik. Bu güvende tek başına olacak bir şey değil bu bir ekip işi. Belediye’de biz büyük bir aileyiz. Aile fertleri görevini layık ile yerine getirirse hiçbir sorun kalmaz. En önemli şey  samimiyet, dürüstlük. Samimiyet ve dürüstlük yoksa bunun telafisi yok. Samimi dürüst ve belediyede hiçbir şekilde rüşvet , istismar, adam kayırma olayı yoktur. Adamına göre de muamele yapılmaz buna da hiçbir şekilde fırsat vermedik. Kızanlarda oluyor hali ile ama hiçbir şekilde ölçümüzden taviz vermemeye özen gösteriyoruz. 2018 yılımızda inşallah hayırla geçer. Şehrin en büyük sorunu trafik sorunu. vatandaşın bizden beklentisi ulaşım meselesini çözmek. Bütün ağırlığımızı, bütün enerjimizi gece gündüz bunun üstüne vermemiz lazım. İnşallah bu işi çözelim. Uzun Çarşı, Kaleyi, Şehir Merkezini bitirmiş bir şekilde yaza girmemiz lazım " dedi.  
Toplantı, meclis üyelerine yapılan sunum ve karşılıklı istişarelerle son buldu. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.