Bahçeci, sözünü tuttu ve caddeler güzelleşiyor

Kırşehir Belediyesi, Alt Yapı çalışmaları biten Ankara Caddesi orta refüjüne ağaç dikimine başlandı.  

Bahçeci, sözünü tuttu ve caddeler güzelleşiyor

Bahçeci, sözünü tuttu ve caddeler güzelleşiyor

Kırşehir Belediyesi, Alt Yapı çalışmaları biten Ankara Caddesi orta refüjüne ağaç dikimine başlandı.  

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nce yürütülen düzenleme ve ağaçlandırma çalışmasını inceledi. Refüje ağaçlardan bir tanesini kendisi yerleştiren Başkan Bahçeci,  " Ankara Caddesinde orta refüjlere çok kaliteli ıhlamur ağaçlarını dikmeye başladık. Şehrimiz muhteşem caddelere sahip olacak " dedi.
Başkan Bahçeci inceleme sonrası yaptığı açıklamada ; " Ankara Caddesinin orta refüj ağaçlandırma çalışmalarımız başladı. Ihlamur ağaçlarını dikiyoruz. Son derece kalın gövdeli 35-40 cm kalınlığında çok güzel nitelikli ıhlamurlarımızı dikiyoruz. Çalışmalarımız bitti peyzaj çalışmasına başladık. Kaldırım peyzaj, orta refüj, bisiklet yolları ile aydınlatmalar ihalemizi yaptık şuan şantiyesini kuruyor müteahhit bayramdan sonra hızlı bir şekilde kaldırımlarına da başlayacağız. Artık toparlama ve sıfırlama çalışması olacak. Bütün caddelerimizde peyzaj ağaç çalışması olacak. Ankara Caddesi ıhlamur, lise caddesi gürgen, terme caddesinin orta refüjlere  süs armutları dikilecek. Caddelerimize nitelikli ağaçlar dikiyoruz. İnşallah Kırşehir çok güzel bir noktaya gelecek. Cuma günü Belediye kavşağındaki çalışmamız bitecek Allah izin verirse akşamüstü trafiğe açmış olacağız. Lise caddesini de bayramdan önce çalışmasını bitirip trafiğe açacağız. İşimiz büyük bölümünü tamamlamamış olacağız.             Atatürk heykeli yeni yeri ile ilgili açıklama yapan Başkan Bahçeci; Atatürk heykeli ile ilgili süreci tek başımıza yapmadık. Kırşehir’de yıllardır Atatürk’ün anıtının doğru yerde olmadığı ile ilgili bir tartışma vardı bence de doğru yerde değildi tam yolun ortasındaydı. Hiçbir şekilde tören yapılamayan 6-7 metre yükseklikte kaideyle kimsenin görmediği ve dikkat etmediği noktada bulunuyordu ve bunun doğru yeri meydandır. Şehrin en güzel yeri meydandır. Bizde atamıza layık bir noktada törenleri yapabileceğimiz , hem milli bayramlarda çelenk koyabileceğimiz , tören yapabileceğimiz bir nokta olan bir meydana , siyasi il başkanlarımız, sivil toplum örgütleri başkanlarımızla birlikte istişare ettik ve en uygun oranın olacağına kara verirdik. Belediye Meclis üyelerimizin siyasi parti gruplarının oy birliği ile birlikte Cacabey Meydanına konmasının uygun olduğu söylendi. Mermer kaplama ve röler çalışmaları bitince açılışı yapılacak. İnşallah güzel bir çalışma olacak. Güzel bir noktada , güzel bir yerde atamızın anıtını da mevcut yerinde Kırşehir’imizin simgesi olarak yine yerini almış olacak " dedi. 

' TRAFİK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ '

" Cadde ve yol düzenlemeleri  ile ilgili çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Bahçeci bizim trafik meselesini çözmemiz lazım bunu hep söylüyoruz. Bununla ilgili çok ciddi çalışma yaptık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSBAK diye bir şirketi var. Türkiye’deki en iyi,en yetkili bu konudaki en yetkin şirket. Biz onlarla çalıştık  Kırşehir’in bütün trafiğini şehir içi, minibüs hatları tek yönler hepsinin bu İSBAK şirketi ile çalıştık. Onların bize getirdiği teklif Belediye Kavşağı, Askerli Şubesi kavşağı , Lise kavşağındaki rontoların kesinlikle kalması gerektiğini söylediler. Teknik açıdan doğru , bizim rontolarımız araç depolayacak büyüklükte değil. Işıklar da araç döndüğünde araç sıkışıyor ve kilitleniyor. Yaptığımız çalışmalarda yollarda kavşak olmayacak direk geçişlerde ışıklarla ve çizgilerle bunları yönlendirerek trafik daha hızlı akacak. Yaptığımız çalışmalar sayesinde kavşak birbirini gören akıllı kavşaklar olacak. Sektörize kavşaklar olacak bir kavşakta sıkışma olduğunda diğer kavşak’ı azaltacak. Ankara Caddesindeki kavşakta sıkışma olduğunda, Lise caddesinde kavşakta azalma olacak. Birbirini gören, araç sayısına göre, süreleri bile değişken olan, farklı çalışan çok güzel bir sistem olacak. Caddelerde yaptığımız yeni düzenlemelerde bisiklet yollarımız ve ceplerimiz olacak.  Park işi artık Kırşehir’de hovardaca isteği yerde araç koyamayacak. Kırşehir’de artık park işi bitecek. Sadece ceplere park olacak. Ceplerin park sürelerini de yine trafik komisyonu belirleyecek. Belirlenen süre dışında parkta kalırsa  ceza yazılacak. Ceza sistemi de elektronik plaka sistemi ile takip edilecek. Dünyada ve Avrupa ya gittiğinizde kuralları net koyuyorlar ve en ağır şekilde denetliyorlar bunu yapmadığınız sürece hiçbir şekilde düzen sağlayamazsınız. Şehrimiz büyüyor şuan 131.000 nüfusa ulaştı. Ben Belediye Başkanı olduğumuzda 98.000 di şehrin nüfusu 3/1 arttı . araç sayısı neredeyse şuan 2 kişiden 1 kişide araç düşüyor. Biz bu trafiği nasıl rahatlatacağız. Bu kuralları uymazsak ve koymazsak bu konuda net olacağız. Emniyetimiz de net olacak. Bizde Belediye olarak duyuru yapacağız. Bilbordlarla halkımıza duyuracağız. Tüm Kırşehirliler olarak kurallara uyarsak hiçbir sıkıntı kalmayacak. Kırşehir her şeyi ile Avrupai tarzda olacak ve çok güzel bir şehir merkezi olacağını kaydeden Başkan Bahçeci; Kırşehir’de insan çok araba var. İnsan mı kıymetli araba mı kıymetli.  Şuan araba kıymetli. Yapacağımız bu düzeleme ile birlikte insan kıymetli olacak " 

' HALK OTOBÜSLERİMİZLE VATANDAŞIMIZA HİZMET EDECEĞİZ '

" Ulaşım Master Planı ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Bahçeci Ulaşım Master Planı uzun süredir gündemimizde artık son noktaya geldik diye biliriz. Otobüs firması seçme aşamasındayız. Onda da hemen hemen aşama kaydettik. Ayın 20’sinde İSBAK’la yaptığımız bu çalışma ile hangi hatta ne kadar otobüs olacak. Biz standart koymaya özen gösterdik. Her evden 500 metre de durağa ulaşabilecek otobüse ulaşabileceği bir sistem kuruyoruz. Dolmuşçularımızla bir görüşmemiz ve toplantılarımız olmuştu. 2 yıldır onlardan bir netice alamadık. Hali ile B planına geçtik. İlk baştaki toplantıda onlara söyledim A planını sizinle yapmak arzumuz isteğimiz buydu ama B planımız da siz olmazsanız bu belediye olarak kendimiz yapmak otobüs almak. Biz modern kent olma yönünde iddiamızı koyduysak o zaman ulaşımı çözmemiz lazım o zaman magirus dolmuşlarla şuan ki sistemsizlikle çözüm şansınız yok. Biz bunu Kırşehir’e mahkum edemeyiz. Toplantılarımız oldu, bunu yapmış olan illeri inceledik. Hatta şoför arkadaşları gönderdik onlarda inceledi ve biz onlarla bir noktaya gelemedik. Son kez Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, Esnaf Odası başkanımız bir daha görüşelim dediler. Onlar bir çalışma yapıyorlar getirecekler. Bir araya bir daha geleceğiz ama çok vaktimizde kalmadı. Bizim bütün hedefimiz Eylül - Ekim gibi yani eğitim yılı açıldığında bu otobüsleri devreye almak istiyoruz. Çok kaybedecek vaktimiz de kalmadı. Son kez bir daha görüşeceğiz. Denetimin tamamen belediyede olduğu bizim denetimin bizde olmazsa eski sistemden bir farkı olamaz. Tamamen otobüslerin bizim seçtiğimiz sisteme dahil olduğu ve tamamen elektronik sisteminin devreye girdiği konularda uzlaşı sağlanırsa bizimde bütün arzumuz onların yapması. Bir görüşme daha yaparak son kez netleştireceğiz "dedi.

 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.