Bahçeci: Tribüne oynayıp reklam yapmadık... Geleceğe yatırım yaptık

Başkan Bahçeci, “2017 muhteşem bir yıl oldu. Yatırımlarımız devam ediyor, Kırşehir’imize, milletimize hizmet edebilmek için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Bahçeci: Tribüne oynayıp reklam yapmadık... Geleceğe yatırım yaptık
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
21 Şubat 2018 Çarşamba 20:03

Bahçeci: Tribüne oynayıp reklam yapmadık... Geleceğe yatırım yaptık

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 2009- 2017 yılı Değerlendirme toplantıları gerçekleştiriyor. 2009-2017 yılı içerisinde tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgi veren Başkan Bahçeci, “2017 muhteşem bir yıl oldu. Yatırımlarımız devam ediyor, Kırşehir’imize, milletimize hizmet edebilmek için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Toplantılar Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Kırşehir evinde gerçekleştiriliyor. Yaklaşık üç ay sürecek sunum Kırşehir’deki çeşitli sivil toplum örgütleri ve temsilciliklerine yapılacak. 

2017 yılının Kırşehir için yatırımların hızlı bir şekilde gerçekleştiği ve birçok projenin hayata geçtiğini vurgulayan Başkan Bahçeci , “2017 yılı bizim için muhteşem oldu, yatırımlarımız devam ediyor, milletimizin hizmetinde gece gündüz demeden tüm mesai arkadaşlarımla çalıştık” dedi.
2017 yılında kentin en önemli gündeminin altyapı ve ulaşım olduğunu ifade eden Başkan Bahçeci, “2017 yılında da yoğun bir şekilde altyapı çalışmalarımıza hız verdik. Altyapı çalışmalarını yapmak zorundaydık, Kırşehir’in altyapısı30-40 yıl önce yapıldığı için mevcut durumu görmezden gelemezdik. İçme suyu hatları delik deşik, kanalizasyon hatları yetersiz, yağmur suyu şebekesi olmayan şehirde altyapıyı yapmak zorundaydık. Biz bu durumu bile bile görmezden gelseydik, millete, kendimize Hakka hesap veremezdik. Biz kendi ikbalimizi değil, şehrin geleceğini düşündük. Şehrin çekirdek altyapısının yanına 2017 yılında 14 mahallemizde altyapı çalışmalarımızı tamamladık. Sadece merkezde değil mahallelerimizde de çalışmalarımızı yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar 1 Milyon 775 Bin m²Bitümlü Sıcak Karışım Asfalt Yol Yapıldı.87.500 Metre Yağmur Suyu Drenaj Hattı Çalışması Yapıldı.Toplam 173 Bin Metre Kanalizasyon Hattı Yapılmıştır.Alt yapısını yaptığımız hiçbir yeri bundan sonra yeniden kazma çalışması olamayacak”

Başkan Bahçeci , “Altyapı bittikten sonra, üste ne yaparsan yakışır. Altyapı olmadan yapılacak her şey geçici olacaktır. O yüzden altyapısı biten noktalarda hızlı bir şekilde üst yapı çalışmalarımızı sürdürüyor ve neticelendiriyoruz. Üst yapılar tamamlandığında şehrimizde güzellikler ortaya çıkacak. 2018 Temmuz ayında inşallah olağanüstü bir şey olmazsa üst yapı çalışmalarımızı da tamamlayacağız altyapısı biten caddelerin üst yapılarının tamamlanarak bambaşka bir güzelliğe kavuşacak.

Gelecek nesillere yaşanılabilir Kırşehir

2017 Yılında 5 tiyatro,10 Çocuk Tiyatrosu,7 Konser,16 kültürel etkinlik gerçekleştirdik Gelecek nesillere yaşanabilir Kırşehir bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz.
Sağlık, spor ve yeşil alan ve çevre hizmetlerinde de son derece başarılıyız. Dokuz yıl önce 1.62 metrekare olan kişi başı yeşil alan miktarı 7 m2’ye yaklaştı. 

        İlkbahar mevsimi ile birlikte alt ve üst yapısı tamamlanan Ankara Caddesi, Lise Caddesi ve Terme Caddesi'nin yeni baştan yeşillendirilerek, mevsime göre çim, çiçek, ağaç ve çok sayıda yeşil bitki örtüsünü şehre kazandıracağız. Geçen yıl binlerce fidanı toprakla buluşturduk. Cadde ortalarına ve kenarlarına çalı dikerek farklı bir motif oluşturacağız ve şehre estetik bir görünüm kazandıracağız. Caddeleri demir korkuluklarla örerek çirkin görüntü oluşmasını istemedik. Kırşehir'in önemli arterlerini, cadde, bulvar ve parklarını iklim koşullarına uygun çiçeklerle donatmaya devam edeceğiz. Kırşehir, ilkbahar mevsimi ile birlikte çok farklı bir görünüme kavuşacak. Kırşehir'de yaşayan vatandaşlar için kişi başına düşen yeşil alan miktarı artarak, Hedefimiz, dört mevsim yeşil kalan bir Kırşehir oluşturmaktır. Kırşehirlilerin rahat nefes aldıkları bir yer ortaya çıkaracağız. Şehrimiz caddelerinde Çınar, Şeker akçaağacı, Süs Eriği, Süs Kirazı, Kırmızı Çiçekli Akasya, Ihlamur, Kırmızı Huş, Bulut Ağacı, Mavi Servi,  Çiçekli Akasya, Çınar Yapraklı Dut, Karaağaç, Dişbudaktan oluşan16 Bin nitelikli  ağaç cadde sokaklarımızla buluşturulmuştur” dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.