banner245

Bakan Çelik Belediye’yi Ziyaret Etti

Kırşehir Çalışma ve İşkur Binası ve KAHİAD Binası açılışına katılmak ve bir dizi temaslarda bulunmak üzere Kırşehir’e gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi de makamında ziyaret etti.

Bakan Çelik Belediye’yi Ziyaret Etti

Kırşehir Çalışma ve İşkur Binası ve KAHİAD Binası açılışına katılmak ve bir dizi temaslarda bulunmak üzere Kırşehir’e gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi de makamında ziyaret etti.

Belediye’ye gelişinde Bakan Çelik; Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve engelli vatandaşlar tarafından karşılandı.

Başkanlık Makamı’nda Başkan Bahçeci’nin belediye çalışmalarını ve projelerini içeren brifingini dinleyen Bakan Çelik; “Belediyenin yürütmüş olduğu projeler gerçekten önemli ve bittiğinde şehir halkın günlük yaşantısını rahatlatacak projelerdir. Buradan Başkan’ı ve emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Ziyaretin sonunda Başkan Bahçeci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e, Kırşehir’i tanıtan hediyeler takdim etti.

' PERSONEL REJİMİNE İHTİYAÇ DUYULUYOR '

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1965 yılında yürürlüğe giren 657 Sayılı Devlet Personel Rejimi Kanunu'nun neredeyse 657 defa değiştiğini söyledi. Çelik, yeni bir personel rejimine ihtiyaç duyulduğuna çalışma hayatının önemli kuruluşlarının da hem fikir olduğunu söyledi.

Bir dizi açılış ve etkinliğe katılmak üzere Kırşehir'e gelen Bakan Faruk Çelik, vilayeti ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını cevapladı. Çelik, 657 Sayılı Kanun'la ilgili bir soruya, "657 Sayılı Devlet Personel Rejimi diyebileceğimiz kanun 1965 yılında yürürlüğe girmiş. 1965'den bugüne kadar emektar bir kanunumuz ve önemli hizmetler yapmış bir kanun. Yalnız zaman içinde birçok değişikler söz konusu. Hatta işin esprisi diyebileceğimiz kısmı, 657'nin 657 defa değişmesi konusu. Bu derece değişikliğe uğramış bir kanunun kamu yönetimine cevap vermesi söz konusu değil. Bu alanda ciddi bir reforma ihtiyaç duyuluyor. Bu değişiklik bütün kesimleri tarafından kabul görüyor. Bu siyasi bir görüş olarak düşünülmemeli. Geçtiğimiz günlerde Abant’ta yaptığımız bir sempozyumda tüm taraflar 657’nin masaya yatırılması ve değişen şartlara göre yeniden düzenlenmesi gerektiği konusunda hem fikirler kaldı. Bunun nasıl olacağı ayrı bir konu. Ama güzel olan yeni bir personel rejimine ihtiyaç durulması konusunda ittifak sağlanması. Başbakanımızda bu konuda çalışma talimatı verdi. Bir de işin sivil toplum ve konfederasyonlar yönü var. Onlar kamu çalışanlarını temsil ediyorlar, onların görüşleri de önemli. Ancak onlarla çalışacak noktaya gelmiş değiliz. O konuma geldiğinde birlikte oturur konuşuruz ve bir sonuç elde ederiz.” dedi.

Bakan Çelik, valilik ziyaretinden sonra yeni İş-Kur binasının açılışını yapmak üzere tören alanına geçti.


Esnaf ziyaretleri sırasında rastladığı ve 'Boyacı Bilo' olarak tanınan ayakkabı boyacısına para veren Çelik, boyacının ısrarı üzerine ayakkabılarını boyattı.

' KAHİAD'IN YENİ BİNASI TÖRENLE AÇILDI '

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, terör konusunda ancak siyaset üstü bir el ile çözüme ulaşılacağını söyledi.

Kırşehir Ahi İşadamları Derneği'nin (KAHİAD) yeni hizmet binasının açılışına katılan Bakan Faruk Çelik, siyaset üstü bir el ile ancak çözüme ulaşılacağını vurgulayarak, "Bu iş biterken, birilerinin mutluluğu değil, 75 milyonun mutlu olacağı bir çözüme dönüşmesi konusunda bir irade var. Kan bitsin, dursun, kin ortadan kalksın.” dedi.

30 yıldan fazla zaman geçtiğini, onlarca başbakan ve hükümetler geçtiğini, bir çözüm bulunamadığını dile getiren Çelik, "Ancak bir işin çözümünde birilerinin mutluluğu değil 75 milyonun mutluluğu dikkate alınmalıdır. Kan bitsin, kin ortadan kalksın. Yıllarca kin, kanı kan kini besledi durdu ve maalesef ülkemiz çok şeyler kaybetti. Onun için bu süreç önemli bir süreç. Bu, nerelere kadar uzanıyor, kimin menziline kadar uzanıyor, bu süreçte ortaya çıkacak. Bu memleketin kalkınmasının önüne sürekli setler koyanın kimler olduğunun da deşifre olacağı bir sürece girmiş bulunuyoruz. Burada istismarda bir istikbal aramayalım. Bu konu istismar edilecek, hafife alınacak bir konu değil. Bu konu, milletimizin arzusu, şehitlerimizin muazzep olmayacakları bir şekilde sonuçlanması konusunda hassas bir şekilde yürüttüğümüz bir konudur." şeklinde konuştu.

Suriye'deki iç savaşa da değinen Çelik şunları söyledi: "Suriye halkının tercihleri doğrultusunda bir sisteme kavuşması, yani demokrasinin Suriye'ye gelmesi demek, iş dünyamız açısından çok uçsuz bucaksız bir ticaret alanının Türkiye'nin önüne gelmesi demektir. İnşallah, bu yönü ile de Suriye'deki barışın tesisi konusunda zulmün karşısındayız, zalimin karşısındayız. Tarih boyunca da bu millet böyle olmuştur. Ne zulmün yanında ne de zalimin yanında yer almıştır."

Konuşmasının ardından Vali Özdemir Çakacak, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırşehir milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, Anadolu İşadamları Federasyonu Başkanı Rahmi Bıyık ve KAHİAD Başkanı Murat Baran ile derneğin yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Açılıştan sonra Kırşehir esnafını gezen Bakan Faruk Çelik, karşılaştığı bir boyacıya 100 lira karşılığı ayakkabısını boyattı ve Kırşehir halkı ile sohbet ederek fotoğraf çektirdi.Kırşehir Ahi İş Adamları Derneği binasın açılışından sonra yaya olarak Kırşehir Belediyesine giden ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'den brifing alan Çelik, Belediye temaslarının ardından Sosyal Güvenlik Kurumunda çalışmakta olan personelle bir araya geldi. Çelik, “Sizler her kademeden insanla berabersiniz öncelikle insanların refahını düşünerek hareket etmeyi kendinizde prensip olarak oluşturun. Allah yaptığınız her şeyi inanın ki biliyor” dedi.

AK Parti teşkilatı ziyaretinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Kırşehir’den ayrıldı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.