banner245

Bakan Eroğlu, Başkan'ın şahsında Kırşehir'e övgü yağdırdı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 7 tesis’in temel açılış ve töreni için  Kırşehir'e geldi. Bakan Eroğlu, ilk ziyaretine Cacabey meydanında DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ve Açılış Merasimi ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtımı yaptı.

Bakan Eroğlu, Başkan'ın şahsında Kırşehir'e övgü yağdırdı

Bakan Eroğlu, Başkan'ın şahsında Kırşehir'e övgü yağdırdı
Bakan Eroğlu ;Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci vizyon sahibi büyük düşünen bir başkan


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 7 tesis’in temel açılış ve töreni için  Kırşehir'e geldi. Bakan Eroğlu, ilk ziyaretine Cacabey meydanında DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ve Açılış Merasimi ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtımı yaptı.
Toplu Temel atma ve açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaptığı konuşmada “Enerjisi ile hepimize örnek olan, hem yatırım takibi noktasında, hem yatırımların gerçekleştirmesi noktasında her zaman bizlere örnek olan Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na Ahiliğin başkenti , Evliyalar şehri Kırşehir’e hoş geldiniz şeref verdiniz. Sevgili Kırşehirliler 7,5 yıllık Belediye Başkanlığım süresi boyunca Bakanımıza ne zaman gitsek, ne zaman Kırşehir’le ilgili yatırıma ihtiyacımız olsa , her zaman sayın bakanımız bizden önce hareket eder. Bugüne kadar Kırşehir’e yaptığımız bir çok yatırımda Bakanımızın imzası var. Katı Atık düzenli depolama  tesisimizin yapılmasında, atık su arıtma tesisimizin yapılmasında, eski çöp alanımızın ıslahının yapılmasında, İkizarası kent parkı yaparken oradaki DSİ ait kısmının Belediyemize devrinde , Güzler Evcil hayvanları ve piknik alanın bize devrinde ve Kırşehir’in yılladır çözülemeyen en önemli problemi olan ana ishale hattı projesinin gerçekleşmesinde bakanımızın imzası var. Bakanımız dan Allah razı olsun diyorum.Kırşehir alt yapı noktasında yaklaşık 30 yıl boyunca yatırım almamış ama sizin sayenizde ana ishale hattımız komple yenileniyor ve bundan daha önemli olan kılıçözü havzasından suyumuzu aldık. Sizin bize devrettiğiniz beş kuyu ile birlikte artık kılıçözü havzasından su temin etmeyeceğiz. Yıllardır Kırşehir’in en büyük şikâyeti olan kireçli su içme suyumuz jeolojik yapımızdan dolayı kireçli siz hemen talimatı verdiniz ve üç tane de arıtmada projeye ilave edildi inşallah Kırşehir’in içme suyunu da sayenizde kireçten kurtarmış olacağız. Sizlere sonsuz teşekkürler ediyorum. Tabiat parkımızın açılışını yapacağız.Kırşehirlilere yaklaşık 650.000 metre kare piknik yapabilecekleri, spor yapabilecekleri,yürüyüş yapabilecekleri Kırşehir’in tam merkezinde inşallah çok güzel bir yeşil alanla bir mesire alanına da yine sizin sayenizde kavuşmuş olacak.Yaptığınız bütün yatırımlardan dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.İnşallah bundan sonra Kent parkımızın devamı olan Doğan parkımızın projesine de başladık sizin desteğinizle inşallah Kırşehir’in yine simgesi olacak bir projeyi de en kısa zamanda hayata geçirmek istiyoruz. Yaptığınız bütün yatırımlardan dolayı teşekkür ediyorum. Sizin enerjiniz bize gerçek güç veriyor bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Allah gücünüzü daim etsin diyorum. Hepinize saygılar sunuyorum. Dedi 
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,  Kırşehir Belediyesini ziyaret etti.  Bakan Eroğlu, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'den Kırşehir'de yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 
Bahçeci, "Göreve geldiğimiz gün sorunlarımızı halkımızla beraber çözeceğimize dair söz vermiştik. Allah nasip etti her şeyin üstesinden en iyi şekilde gelmeyi başardık. Yaptığımız ve yapacağımız projelerimizle gurur duyuyoruz. Klasik belediyecilik anlayışını terk ederek sosyal belediyecilik anlayışı ile Kırşehir'i tanıştırdık. 

Değişim geleceği yakalayabilmektir anlayışı ile vaat ettiğimiz projelerimizi birer birer hayata geçirdik. Ne mutlu ki Kırşehir halkı ne istediğinin farkında bizler de sosyal belediyeciliği en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Başarıya ulaşmaya başladıkça değişimin Kırşehir'de adı bizler olacağız" dedi. 

Bahçeci, yaptığı sunumda "Kırşehir'de yol, kaldırım, asfalt, alt yapı, kavşak ve peyzaj çalışmaları ile birlikte kültürel ve sosyal alanda da durmadan Kırşehir halkına hizmet sunuyoruz. Kırşehir'de daha temiz bir şehir için geri dönüşüm çalışmalarına ağırlık verdik. Kentlilik bilinci oluşturarak çevre temizliği çalışmalarına halkımızın da katılımını sağladık. Ahi Evran Külliye projesi, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi projesi, Masal Parkı ile alt ve Üst geçit çalışmaları ile yapacağımız projeler bulunmakta" şeklinde konuştu.
Bakan Eroğlu, Kırşehir Belediyesi ziyaretinde yaptığı açıklamada şunları belirtti.  Belediye Başkanımız hakikatten vizyon sahibi büyük düşünen bir başkan. Şehir içindeki parkları görünce duygulandım. Gezdiğimiz Kent park örnek bir gerdanlık olarak şehre gösterdi. Kırşehir’i gören Belediye Başkanları bizde öyle bir park isteriz diyor. Bizi biraz sıkıntıya sokuyor. Bayburt ve Gümüşhane istedi onları yapıyoruz artık. İllerin yanında ilçeler istemeye başladı. Bize bayağı bir yük biniyor ama şehir içinde derelerin bir gerdanlık olması da şart ve elzem. Başkanımız Kentsel dönüşümde gerekten çok başarılı tarihi eserleri ihya etti. Ayrıca  alt yapıyı bitirmesi büyük bir memnuniyet verici bir olay. Alt yapı eksik olunca büyük kayıp ve kaçaklar oluyor suda. Masraf yapıyorsunuz bazı yerlerde %50-6 kaçak var. Bizde ishale hatlarını bitirirsek onun için gayret ediyoruz. Boru temin edilemez ise başka bir özüm yolu bulacağız. Arkadaşlar onun için çalışma yapıyorlar. Artık ben Kırşehir’in üçüncü vekili oldum. Kırşehir’i artık gül şehri yapacağız. Valimiz de inşallah kullanılmayan yerleri kayalık meraları bize teslim edecek bizde buraları yeşil alan yapacağız. Ankara ya götürmeden buradan işi özün yetki var zaten elinizde. Mera olan yerler kalsın hatta bozuk mera ise bizde ıslah edelim. Hiç kullanılmayacak  hayvanın dahi çıkamayacak yerleri mera diye yazmışlar taş ,kayalık, ot dahi bitmiyor. Yatırımlarımız Kırşehir’imize hayırlı olsun diyorum " dedi

Başkan Bahçeci, Bakan Veysel Eroğlu’na çeşitli hediyeler sundu.


 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.