Bakan Müezzinoğlu, Kırşehir'den keyifli ayrıldı

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılışını yapmak üzere ilimize geldi.

Bakan Müezzinoğlu, Kırşehir'den keyifli ayrıldı

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılışını yapmak üzere ilimize geldi.

Yapımına 2011 yılında başlanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılış törenine Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve eşi Faize Müezzinoğlu, Vali Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şahin, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet Öncel, İl Sağlık Müdürü Selçuk Büyüker, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Sabri Yılmaz, bakanlık ve il bürokratları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sağlık kurumu çalışanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Halkoyunları ekiplerince yapılan gösterilerle başlayan törende, açış konuşmasını Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaptı. Başkan Bahçeci, konuşmasında Ak Partili belediye'nin yaptığı hizmetlere değinerek, " Şeyh Edebali derki: Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri '... İşte bu düsturla Kırşehir'e hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bir yandan hükümetimizin hizmetleri ile mutlu olurken; diğer yandan da kent park, katı atık depolama ve arıtma tesisi, Neşet Ertaş Kültür Merkezi, Ahi Külliyesi, Terminal, 35 ayrı park çalışmaları ile şehrimizin imarını değiştiriyoruz. Çalışıyoruz ve milletimizin güvenine layık olmaya çalışıyoruz. Duble yollarla, üst geçitlerle, modern hastanemizle, okullarla adeta çağ atlıyoruz. Hükümetimize ve bugün Kırşehir'e gelerek bizleri onurlandıran Bakanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz " dedi.

' VEKİLLER: ESKİYİ UNUTMAYALIM '

Törende konuşan Milletvekili Muzaffer Aslan, özellikle sağlıkta dönüşümün ve yenliklerin altını çizerek, " Ülkemiz insanlarının geçmişte nasıl hastane köşelerinde kuyruk beklediğini, annelerin doğurduğu yavrularını hastaneye rehin bıraktığını, hastanelerin insanları tedavi uygulamadığını, parası olmayanın rezil olduğunu çok iyi hatırlayalım. Şükürler olsun ki hastanelerimizle, sağlık politikamızla ve çalışanlarımızla tüm sıkıntıları tarihe gömdük ve bugün sağlık hizmeti almayan insanımız kalmadı. Hemen yanı başımızda yer alan modern hastanemize böylesine güzel bir dey hastanesi yakıştı ve hayırlı olsun " dedi.

Törende konuşan Milletvekili Abdullah Çalışkan da, " Türkiye'nin Dünya'da kalkınmış ilk 10 ülke arasına girmesinden, kanal İstanbul projesinden, 3. havalimanından ve birçok projeden rahatsız olanlar var. Biz çalışacağız onlar rahatsız olacaklar. Daha da rahatsız edeceğiz ve üreteceğiz. Kırşehir'e yapılan hizmetleri gören, ülkemizde yapılan hizmetleri hayal edebilir. Türkiye büyüyor ve bunun önüne kimse geçemeyecek. Çünkü, milletimiz bizim yanımızda ve hizmetlerin arkasında olacak " dedi.

' VALİ ÇAKACAK: SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM DÜNYA'YI ŞAŞIRTIYOR '

Vali Özdemir Çakacak, törende yaptığı konuşmasında, Türkiye'de yaşanan sağlıkta dönüşümün Dünya'yı meraklandırdığını ve kıskandırdığını belirterek, " Dünya'yı merak içinde bırakan ve kıskandıran bir sağlık politikası, şükürler olsun ki bizim ülkemizde uygulanıyor Birileri sistemi çözmeye çalışırken, sağlıkta yapılan atılımlar ve uygulamalar sayesinde insanımızın nasıl rahata erdiğini görüyoruz. İnşallah Kırşehir'de de tüm sağlık kurumları ile insanımıza en güzel hizmeti vermeye devam edeceğiz " dedi.

' BAKAN MÜEZZİNOĞLU: 6 AMBULANSLA GELDİM '


Kırşehir halkına 6 ambulans müjdesi veren Bakan Müezzinoğlu, “İnsanı yücelt ki devlet yücelsin sözü çok önemlidir. Bizim bundan sonraki sürecimiz de insanımızı yüceltmek, 76 milyon insanımızın yarınlarını bugünden daha iyi seviyelere ulaştırmak.” dedi.

Ülkemizin 2023 vizyonunda 2 trilyon Gayri Safi Milli Hasıla bütçesi ile dünyanın ekonomisi gelişmiş ilk 10 ülkesi arasına girmeyi planladıklarını söyleyen Bakan Müezzinoğlu; "Geçmişte birçok alanda çok önemli başarılara imza attık. Bu başarıyı yine birlikte yakalayacağız. Bir olacağız, diri olacağız. Dünyaya medeniyet sunmuş bir milletin mensuplarıyız. Kırşehir, bu medeniyetin fışkırdığı topraklardır. Buralar, dostluğun, yardımlaşmanın ve güvenin medeniyet bulduğu topraklar. Ahi Evran'ın bize ait bir medeniyeti, dünyaya mal ettiği topraklar buralar. Dolayısıyla sözün ve güvenin ne olduğunu ve birlikte nelerin başarılabileceğinin en güzel örneklerinin dünyaya sunulduğu bir bölgedeyiz. Bu bölge; kültür, medeniyet, ozanlar, gönül insanlarının bölgesi. İnşallah geleceğe de bu hazinelerle birlikte yürüyeceğiz. Sağlık alanında sağlıkta dönüşümle neleri yaptığımızı görüyorsunuz" dedi.

Vatandaşların sağlık hizmetlerindeki memnuniyetinin 2002 yılında % 39 iken bugün % 75'lere çıktığını vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, bu başarının altında yönetim olarak alınan kararların yanında, sağlık çalışanların özverili hizmetlerinin olduğunu söyledi. Bakan Müezzinoğlu, "Hekim ve sağlık çalışanlarına yapılan şiddeti gördüğümüzde içimiz sızlıyor, kalbimiz kırılıyor. Ne olur bu ülkenin hekimlerinin meslek aşkını zedelemeyin. Onlara canımız gibi bakabilmeliyiz. Teknolojinin en ilerisini ve güzel binaları yapmakta sorunumuz yok. Hizmet alırken hizmet verenin de insan olduğunu unutmayın." diye konuştu.

Konuşmasının sonunda gençleri ve çocukları sağlıklı yarınlara ulaştırmanın yolunun ağız ve diş sağlığını önemsemekten geçtiğini vurgulayan Bakan Müezzinoğlu “Ağız ve diş sağlığını ne kadar önemsersek, genel vücut sağlığımızı da o kadar iyi koruruz.” dedi. 

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmasında Sayın Valimiz, sosyal devlet anlayışına sahip ülkelerde sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesinin, ülkenin gelişmişlik düzeyini belirleyen önemli bir faktör olduğunu vurgulayarak Hükümetimizin sağlıklı bir toplum oluşturmak ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden en iyi bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla “Sağlıkta Dönüşüm Programı” ile kimsenin hayal edemeyeceği hizmetler gerçekleştirdiğini ifade etti.

Sağlanan siyasi ve ekonomik istikrar ile ülkemiz genelinde halkımızın refahı için yapılan ekonomik ve sosyal yatırımlardan Kırşehir’in de çok önemli hizmetler aldığını söyleyen Sayın Vali Çakacak, “Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin modern binasında hizmet vermeye başlamasının ardından, Eski Kırşehir Devlet Hastanesi Binası’nda geçici olarak hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yeni hizmet binasının yapımına Ağustos-2011 yılında başlanmış ve 5.012 Milyon TL ödenekle, yapımı 2,5 yıl gibi bir süre içerisinde tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.” şeklinde konuştu.

Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ile Muzaffer Aslan da yaptıkları konuşmalarında, ilimize hizmet etmekten mutluluk duyduklarını ve hız kesmeden hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek, açılışı gerçekleştirilen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin ilimize ve halkımıza hayırlı olmasını dilediler.

Merkezin açılışını yaparak, bina içerisinde incelemelerde bulunan Bakan Müezzinoğlu ve beraberindeki protokol üyeleri, daha sonra Ahi Evran Camii ve Külliyesi’nde incelemelerde bulundu.

Bakan Müezzinoğlu, Belediye Başkanlığı ziyaretinin ardından ilimizden ayrıldı.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.