Başkan Bahçeci, Aslan ve yönetimine hizmetleri anlattı

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ak Parti İl Yönetimi,İlçe Yönetimi, ve  Mahalle temsilcileri ile  bir araya gelerek Belediye faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 

Başkan Bahçeci, Aslan ve yönetimine hizmetleri anlattı

Başkan Bahçeci, Aslan ve yönetimine hizmetleri anlattı

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ak Parti İl Yönetimi,İlçe Yönetimi, ve  Mahalle temsilcileri ile  bir araya gelerek Belediye faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 

Göreve geldiği günden beri halkın içinde, halkla bütünleşmiş bir anlayışla Kırşehir'i yönetme isteği ve gayretinde olan Başkan Bahçeci, yaklaşık 9 yıllık görev süresince Kırşehir Belediyesi olarak yaptıkları ve yapacakları icraatları Ak Parti İl Yönetimi, İlçe Yönetimi,ve Mahalle temsilcilerine   aktardı.Geçtiğimiz Perşembe günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde  Ak Parti İl Yönetimi, İlçe Yönetimi ve Mahalle temsilcileri ile bir araya gelen Başkanı Bahçeci, planlanan değerlendirme toplantısında Ak Parti İl Yönetimi,İlçe Yönetimi,ve Mahalle temsilcilerine Kırşehir Belediyesi’nin yaptığı ve yapacağı hizmetlerle ilgili bilgiler verdi.

Amacımız her yıl yaptığımız gibi  Belediyemizin neler yaptığı ve bu yılda neler yapmayı planladığımızı sizlerle paylaşmak. Hemşerimizle burada toplantılar yapma fırsatı bulacağız” diyen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, sözlerine şöyle devam etti:  Faaliyet sunumlarımızı toplumun bütün kesimleri yapmaya özen gösteriyoruz. Bu yılda geniş kapsamlı yapacağız. Önümüzdeki yılda seçimlerden dolayı yapamayabiliriz. Her zaman söylediğimiz bir şey var Rotasını halkının çizmediği siyasiler, gemiyi kara oturtmaya mahkûmdur.  Biz Ak Partinin siyasi anlayışında Cumhurbaşkanımızın bize her zaman söylediği gibi halkın içine girin, halkın içinden kopmayın , halk ne istiyorsa bunu bilin, ne istemiyorsa ona göre hareket edin diyor. Belediye deki çalışan arkadaşlarla da halkın içinden hiç kopmayacağız. Bu sunumlarımızın halkımızın tüm kesimleri ile yapacağız. Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Kırşehir evinde ilk defa yapıyoruz bu sunumu.   Bu sunumumuzu dernekler, odalar, sendikaların yönetim kurulu üyeleri ile yapacağız. Bazı meslek grupları ile de yapacağız. Üniversite gençlik başkanları ve üniversite hocaları ile sunumumuzu yapacağız. Halkımızın neyi istediğini ve neyi istemediğini bilmek ve siyasi istikameti çizmemiz açısından çok faydalandığımız toplantılardır. 9 yıldır bu toplantılardan çok görüş çıktı. 
“Her zaman söylediğimiz gibi siyasetçinin ana amacı, en büyük arzusu ve görevi yaşadığı şehirde sorumlu olduğu insanları mutlu etmektir. Bunu yapamıyorsanız başarılı bir siyasetçi, başarılı bir yönetici değilsinizdir. Ne kadar yol yapın, ne kadar yeşil alan yapın, ama insanları mutlu edemiyorsanız o zaman başarılı değilsiniz. Çünkü Belediyecilik çok yönlü bir iş, sosyal yönü var. İdari, mali, siyasi yönü var. Hanımlar, gençler, çocuklar ve yaşlılar yönü var. Birçok yönü bir arada, yani müşteri portföyü geniş bir iş. Biz bu toplantılar vesilesiyle de toplumu dinleme fırsatı buluyoruz. Toplumun her kesimini ayrım yapmadan sendikalar, sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve üyeleri, siyasi partiler, yani herkesi dinleyerek kendimize doğru istikamet çizme fırsatını buluyoruz. Çünkü eğer kapalı kapılar ardında 3-5 kişiyle oturup karar verme gibi bir yol seçersek o zaman yalnızlaşırsınız ve doğru karar veremezsiniz. Bizler hep çarşıdayız. Sizlerin arasındayız. Şehrimizi her yerde en iyi şekilde temsil etmeye gayret ederken de sizlerin görüşlerini alıp kendi istikametimizi ona göre çizip doğru yolda ilerlemek için bu toplantılar gerçekten çok faydalı oluyor.
“Bu şehir çok güzel bir şehir. Biz şehrimizi çok seviyoruz, yaşanabilir bir şehir. Ama daha güzel, daha yaşanabilir olması için yapılması gereken temel işleri yapıyoruz. Belediye olarak 9 yılımızı tamamladık. Bu 9 yılda öncelikle altyapımızı sağlam yaptık. Temellerimizi sağlam attık. Köklerimizi yere sağlam bir şekilde kök saldık ve şu an inşallah kalan  yılımızı da  özellikle kalıcı projelerle, büyük projelerle işlerimizi tamamlayacağız. 2009'da devraldığımız Kırşehir'le  dönemimizin bittiği Kırşehir arasında çok ciddi bir fark olsun istiyoruz.
Başkan Bahçeci Sizlerin bize verdiği yetkiyi, Mevla'nın bize verdiği bu sorumluluğu en iyi şekilde taşıyıp bu bayrağı en iyi şekilde aldığımızdan daha yükseğe taşıdık ve taşıma gayreti içerisindeyiz. Bütün arzumuz bu. Bizler kadere iman etmiş insanlarız. Ne kadar yaşayacağımız, ne kadar bu görevleri yapacağımız Allah'ın takdirinde. Önemli olan o süre içerisinde en iyisini yapabilmek.

“Sizlerin bizden beklentilerini biliyoruz. Çünkü Kırşehir halkı gerçekten bizlerden çok ciddi beklentilere sahip. Genç bir ekip olması, elhamdülillah dürüstlüğümüz bizim en önemli üzerinde durduğumuz konulardan biri Belediye yönetimi olarak. Bu beklentilerin de farkındayız. Bizden olan beklentinin yüksek olduğunun da farkındayız. İnşallah bu beklentilere layık olmaya, sizlerin verdiği oyu en iyi şekilde temsil etmeye gayret edeceğiz, gayret de ediyoruz.”Kırşehir Belediyesi olarak görev süreleri içerisinde yaptıkları ve yapacakları icraatları Ak Parti İl Yönetimi, İlçe Yönetimi ve Mahalle temsilcileri aktaran Belediye Başkanı Bahçeci, yaklaşık olarak üç saat süren toplantıda slayt sunumu eşliğinde projelerden bahsederken, Ak Parti İl Yönetimi, İlçe Yönetimi,Kadın Kolları ve Mahalle temsilcileri de sorun, istek ve şikâyetlerini dinleyerek gerekli notları aldı.

 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.