banner245

Belediye Meclisi, bu kararların altına imza attı

Kırşehir Belediye Meclisi gündemindeki konuları görüşüp karara bağlamak üzere Meclis Başkan Vekili Veli Şahin Başkanlığında 1 Ağustos 2013 Perşembe günü bir araya geldi.

Belediye Meclisi, bu kararların altına imza attı

Kırşehir Belediye Meclisi gündemindeki konuları görüşüp karara bağlamak üzere Meclis Başkan Vekili Veli Şahin Başkanlığında 1 Ağustos 2013 Perşembe günü bir araya geldi.

Açılış ve yoklamanın ardından 04 Temmuz 2013 tarihli Meclis Kararları okundu.
Gündem İmar Komisyonu Raporunun Görüşülmesi, İmar Komisyonuna Havale edilecek taleplerin görüşülmesi, Kervansaray Mahallesinde bulunan camii alanında kalan 1494 ada 1 nolu parselin Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesine yapılan tahsisin Diyanet İşleri Bakanlığı olarak değiştirilmesinin görüşülmesi, Yurtdışı görevlendirilmesi, Merkezi finans ve ihale birimi hibe projesi için yetkilendirme, Şartlı nakdi yardım ve kullanımının görüşülmesi ile kira ve tahsis yetkileri verilmesinin görüşülmesi olmak üzere 9 maddeden oluştu.
Meclisin önemli gündem maddelerinden olan 6. Gündem maddesine göre 17-22 Ağustos tarihleri arasında Belediye Başkan Yardımcılarından Veli Şahin ve Yaşar Sulu ile Dış İlişkiler Müdürlüğünden belirlenen personeller Bosna Hersek’in Olova Belediyesi ile daha önceden imzalanan ön protokolden sonra kardeş şehir protokolü imzalamak için yurtdışı görevlendirilmesi meclisin onayına sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi.

Diğer bir madde olan Merkezi Finans ve İhale Birimi Hibe projesi için yetkilendirme maddesine göre kadına yönelik şiddetle mücadelede yerel ve ulusal sivil toplum kuruluşlarının kapasitesinin güçlendirilmesi hibe programı kapsamında Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği tarafından sunulan cinsiyete dayalı şiddetle mücadele uzmanlık köprüleri başlıklı projenin uygulanmasında kurumumuzu temsilen ilzama ve proje belgelerini imzalamaya Dış İlişkiler Müdürü İrem Çiğci’nin yetkilendirilmesi görüşülerek kabul edildi.

' KENT PARK ADA RESTORAN VE DİĞERLERİ İÇİN KİRA SÜRESİ 10 YIL OLARAK BELİRLENDİ '


Meclisin 8. Maddesi olan şartlı nakdi yardım ve kullanımının görüşülmesi maddesine göre; Belediyemiz Vahşi Depolama Alanı Rehabilitasyonu yapım işi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gönderilen 450.000 TL şartlı nakdi yardım 5393 sayılı belediye kanunun 18/g maddesi uyarınca kabul edilmesi hususunda karar verilmesine ve ayrıca kabul edilen bu yardım işi için İller Bankasınca karşılanan 221510 nolu kredi hesabına ödenmesi hususunda karar verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Meclisin son gündem maddesi olan Kira ve Tahsis yetkileri verilmesinin görüşülmesi maddesine göre de Belediye Başkanlığınca yapımı devam eden İkizarası Kent Parkı Projesi, Cacabey Meydanı çevre düzenlemesinde yer alan restoran, kafe ve çay bahçeleri ile Masal Parkı ve Terminal Yapım işleri sonucunda oluşacak ekte ada parsel yüzölçümleri sayıları belirtilen taşınmazların 2886 sayılı devlet ihale kanununun 64. Maddesi uyarınca kira süresi 10 yıldan çok olamayacağı belirtilmiş olup 3 yıldan daha uzun süreli kiralamalarda 5393 sayılı belediye kanunu 18/e maddesine istinaden 10 yıla kadar kiralama ve tahsis yetkisi verilmesi hususu oy çokluğuyla kabul edildi.

Ağustos ayı Belediye Meclis Toplantısı Belediye Meclis Başkan Vekili Veli Şahin tarafından 5 Eylül 2012 Perşembe günü toplanmak üzere kapatıldı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet Aktaş - 7 yıl önce
kiralayın o güzelim yerleri mafya bozuntusu kişilere müşterilerin kafasına çalsın yiyecek içecekleri konuşmayı bilmeyen ayı gibi garsonlar. belediye kendi sosyal tesis yapıp adam gibi işletse olmaz mı. hiç mi başka illere gidip görmüyor bu dar kafalı adamlar.