banner245

Biz Kırşehirliyiz...

Türkiye’nin merkezinde Ahilerin diyarı, erenlerin şehri, büyük Osmanlı cihan devletinin temellerinin atıldığı, fakat sahipsizlikten temelleri sarsılan, Ekonomik olarak dibe vuran, kadersizliğiyle, gözyaşlarıyla, avunan Kırşehir ve ilçeleri o kadar ilgiye, hizmete muhtaç ki Güçlü Siyasiler ve bürokratlar sayesinde bazı sıkıntıları giderilebilir diye düşünüyorum.

Biz Kırşehirliyiz...

Biz Kırşehirliyiz...
Bir şehir düşünün ki…
Türkiye’nin merkezinde Ahilerin diyarı, erenlerin şehri, büyük Osmanlı cihan devletinin temellerinin atıldığı, fakat sahipsizlikten temelleri sarsılan, Ekonomik olarak dibe vuran, kadersizliğiyle, gözyaşlarıyla, avunan Kırşehir ve ilçeleri o kadar ilgiye, hizmete muhtaç ki Güçlü Siyasiler ve bürokratlar sayesinde bazı sıkıntıları giderilebilir diye düşünüyorum.
Ankara’da bürokrasisi bol olan Kırşehir hizmet alınımda hep sahipsiz kalıyor.
Kırşehir okuma oranı yüksek olan bir ili.
Okuma oranı yüksek olunca da bürokraside çok hemşerilerimiz var.
Kırşehirliler olarak bununla da hep gurur duymuşuzdur.
Kurumların başında hemşerilerimizi gördükçe, duydukça Kırşehir adına mutlu oluyoruz.
Kırşehirli olmaktan gurur duyanların olduğu gibi, Kırşehirli olduğunu gizleyenleri de duymaktayız.
Bunların içerisinde seçimden, seçime çantasını kapıp gelenlerin olduğu gibi, Kırşehir’e hizmet etmek için var gücüyle gayret eden hemşerilerimizde var.
Memleketini toprağını seven Kırşehir sevdalısı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü Hemşerimiz Necmettin Erkan, Ahiliğin Türk ve Dünya üzerinde bir marka olması yolunda attığı adımlarla, yaptığı çalışmalarla Kırşehir'in gururu oluyor.
Ahiliğin merkezi Kırşehir’le ilgili çalışması bizleri çok mutlu ediyor. Necmettin hemşerimizle eski yıllara dayanan bir dostluğumuz var.
Necmettin hemşerimiz gümrük bakanlığında genel müdür olmadan önce TOBB birliğinde başkan Rıfat beyin yanındaydı.
İlimize kazandırılan ahi külliyesi’nin inşasında büyük desteği ve yardımı olmuştur.
Hemşerimiz dürüst, namuslu, yaptığı işlerle gümrük ve ticaret bakanlığında örnek gösterilen Necmettin hemşerimiz önemli bir mevkiye gelmesi büyük bir başarı öyküsü diyebiliriz.
Yeni atılımlarıyla kurumda her geçen gün sevilen, sayılan bir hemşerimizin varlığı bizleri gururlandırmakta.
Memleketin ücra köşelerinden çıkıp, etkili bürokratik kademelere geldikten sonra, memleketine çevresine kurumuna hizmet etmesi her toplum tarağından sevindirici bir durum.
Her hangi bir köyden çıkıp bürokrat olmayı başarmış bir kişi, Filan komşumuzun oğlu genel müdür, daire başkanı oldu, ben neden olmayayım’ anlayışı bugün Kırşehir’de tüm gençlere, çocuklara bir model olmaktadır.
Necmettin Erkan gibi.
Bu yazımda Hemşericiliğin tüm yüreklerde hissedilmesi için çaba gösteren, Yetiştiği koşulların zorluklarını yüreğinin derinliklerinde hep saklı tutan yaptığı örnek hizmetlerden dolayı gerek kurumu gerek hemşerileri tarafından takdirle karşılanan memleket sevdalısı hemşerimiz.
Öyle bir memleket bir taraftan bir şeyleri başarmak için siyaset yapmak isteyen engin ufuklu insanların öne engel konulduğu, için yoğun göç veren bir ilden göç eden ve kendi imkânlarıyla eğitimini tamamladıktan sonra devletine dürüstlük ve namus ilkeleriyle hizmet eden hemşerimiz Necmettin Erkan 1977 Kırşehir doğumludur.
Öğrenim hayatı Kırıkkale’de geçirmiş.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde lisansını tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat bölümünde ve Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslar Arası Ticaret bölümünde yüksek lisanslarını tamamlamıştır.
1998 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Belka A.Ş.’de işe başlamış, burada Satın alma ve Personel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.
2005 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde Başkan Danışmanı olarak görev yapmıştır. 2008 yılında İnsan Kaynakları Daire Başkanı olarak göreve başladığı Milli Prodüktivite Merkezinde Genel Sekreter Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevlerini yürütmüştür. Daha sonra Başbakanlık makamına görevlendirilen Necmettin Erkan, Esnaf ve Sanatkâr Genel Müdürlüğüne 2013 yılında Genel Müdür Yardımcısı; 2014 yılında da Genel Müdür olarak atanmıştır, başarılarının devamını diliyoruz.
Kırşehir’e kim bir çivi çakarsa biz onun yanındayız, çünkü bizim Kırşehirliyiz.

ZAFER ÇAM
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.