banner245

Bozdağ, meydanda konuştu

Partisinin Cacabey Meydanı'nda düzenlenen mitingine katılarak, partililere hitap eden Bozdağ, cumhurbaşkanı seçimi öncesinde bütün partilerin bir araya geldiğini söyledi.

Bozdağ, meydanda konuştu

Bozdağ, meydanda konuştu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı seçimine ilişkin, "Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Türkiye'deki bazı medya çevreleri mi? Yoksa bazı sermaye çevreleri mi? Yoksa Pensilvanya mı bu ismi tavsiye etti? Yoksa Ankara'daki kirli odalarda kendini hala güç sahibi zanneden bir kısım karanlık zavallılar mı? Yoksa uluslararası alanda başkaca bulunan çevreler mi tavsiye etti? Allah için kim tavsiye etti" dedi.

Partisinin Cacabey Meydanı'nda düzenlenen mitingine katılarak, partililere hitap eden Bozdağ, cumhurbaşkanı seçimi öncesinde bütün partilerin bir araya geldiğini söyledi.

Bozdağ, çatı adayın MHP'nin ve CHP'nin adayı olmadığını belirterek, şöyle devam etti:
"Bu aday MHP'nin adayı mı? Asla değil. Bu aday CHP'nin adayı mı? Asla değil. Kimin adayı bu. CHP Genel Başkanı ile MHP Genel Başkanı'nın adayıdır. Genel merkezlerinin dahi adayı değildir. Bakın çok net söylüyorum. MHP'ye gönül vermiş, oy vermiş insanımız, teşkilatlar ve Bahçeli, kimi Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterelim diye istişare ederken, ben buradan Bahçeli'ye soruyorum. Bir defa olsun milyonlarca MHP'liden bir tanesi Ekmeleddin İhsanoğlu'nu yapalım diye önerdi mi? Önermedi mi? Allah için hiçbirinin aklına gelmemiştir. Bilmezler. Ey Kılıçdaroğlu, CHP'nin adayı kim olsun diye istişare ederken partililerine sordun mu? CHP'ye gönül veren milyonlarca insan İhsanoğlu'nu aday yapalım diye size öneride bulundu mu? Adım gibi eminin bulunmamıştır. Peki daha ileri bir soru daha soruyorum. Bahçeli, kimi aday yapalım diye zihin egzersizi yaparken aklından geçen isimlerin arasında bir defacık olsun İhsanoğlu'nun adı geçti mi? Geçmedi mi? Adım gibi eminin hiç geçmemiştir. O kadar eminim yani. CHP'ye oy verenler önermedi. Peki sen kim olabilir diye düşünürken, acaba aklından geçen isimlerin arasında bu isim yer aldı mı? Almadı mı? Emin olun almadı. Peki o zaman hepimizin sorma hakkı değil mi? Kim size bu ismi önerdi. İhsanoğlu'nu Türkiye'deki bazı medya çevreleri mi? Yoksa bazı sermaye çevreleri mi? Yoksa Pensilvanya'mı? Yoksa Ankara'daki kirli odalarda kendini hala güç sahibi zanneden bir kısım karanlık zavallılar mı? Yoksa uluslararası alanda başkaca bulunan çevreler mi tavsiye etti? Allah için kim tavsiye etti?"

"Bu kadar birbirinin karşısında durmuş, birbirine silah çekmiş insanları bir araya getiren güç kimdir" diyen Bozdağ, bunun sadece Recep Tayyip Erdoğan hasımlığı olamayacağını belirtti.
Bozdağ, "Eğer öyle olsaydı şimdiye çoktan bir araya gelirlerdi" diyerek, şöyle devam etti:
"Ama dikkat edin hepsini bir araya getirdiler, hepsini hizaya dizdiler, hepsine aynı adayı allayın pullayın millete satın dediler. Şimdi oturmuşlar konuşuyorlar. Gazetelerde, manşetlerde, anketlerde adamı uçurmaya çalışıyorlar. İstiklal Marşı'ndan bir haberi yok. Her gün gaflarını düzeltme açıklaması yapıyor. Türkiye'den haberi yok, bunlar parlatmaya çalışıyor. Ey Bahçeli, ey Kılıçdaroğlu hiç boşuna uğraşmayın bu kumaş parlamaz. Bundan daha iyi elbise çıkmaz. Parlatmayı da medya yapamaz sadece, millet yapar. Bu millet 12 yıldır Erdoğan'ı kutup yıldızı gibi parlatmış. Onun gölgesinde başkasını parlatmaz, ona da izin vermez. Olmaz ya, ezkaza oldu. İhsanoğlu Türkiye'nin Cumhurbaşkanı seçildi. Ben şimdi Kırşehirlilere soruyorum. Allah için elinizi vicdanınıza koyun bana bir cevap verin. Seçilen cumhurbaşkanından ve ailesinden MHP Genel Başkanından, CHP Genel Başkanından daha fazla İhsanoğlu, Cumhurbaşkanı oldu diye İsrail sevinir mi, sevinmez mi? Peki Amerika sevinir mi, sevinmez mi? Peki bu Merkel ve AB ülkeleri sevinir mi, sevinmez mi? Ne kadar zayıf Türkiye isteyen varsa güçsüz Türkiye isteyen varsa kukla, krizlerin, kaosların, ekonomik bunalımların Türkiye'sini arzu eden varsa emin olun ezkaza bir şey olsa vallahi zil takıp oynarlar. Türklere teşekkür ederler, bizi Erdoğan'dan kurtardı diye. O gün emin olun bayram ilan ederler."
İsrail'in Gazze'ye saldırıları
Bozdağ, Suriye'de, Irak'ta, Filistin'de, Gazze'de başkaca İslam diyarlarında yaşanan acılara hep beraber şahit olduklarını dile getirdi.
Kan ve gözyaşının oralarda ramazanı da bayramı da zehir ettiğini vurgulayan Bozdağ, "Sadece orada mı? Türkiye'de de aynı şey. Hepimiz gördüğümüz manzara karşısında utandık, incindik, hep beraber haksızlığa, hukuksuzluğa, zulme karşı tavır koyduk. Türkiye hamdolsun ne zaman, nerede kim tarafından olursa olsun insana yönelik her türlü saldırı karşısında insandan yana tavır koymuştur. İsrail'in saldırıları Gazze'nin Müslümanlarını yok ederken, Gazze'nin Müslümanları yanında durmuştur. Esed kendi insanlarını yok ederken, Esed'in yok ettiği mazlumların yanında durmuştur. Hiç endişeniz olmasın. İsrail hükümeti terör saldırılarıyla Gazze'de sadece masum çocukları, kadınları, insanları öldürmüyor. Esed de hakeza. Aynı zamanda insanlığı yok ediyorlar. Vicdanı yok ediyorlar. Büyük bir vahşeti ortaya koyuyorlar" şeklinde konuştu.
Eğer İsrail hükümetinin saldırılarıyla hayatını kaybedenlerin Gazze'nin Müslümanları değil de Hristiyanları olsaydı BM'nin canlı yayında seyreder gibi bu zulmü seyretmeyeceğini vurgulayan Bozdağ, şunları kaydetti:
"Suriye'de ölenler Suriye'nin Müslümanları değil de Yahudileri veya Hristiyanları olsaydı dünya Esed'in zulmüne 4 sene seyirci kalır mıydı? Kalmaz mıydı ama maalesef ölenler Müslüman olduğu zaman BM'nin kuralları işlemiyor. Türkiye'ye insan hakları dersi vermeye kalkan Ab üyesi ülkelere de buradan sesleniyorum. Bir polis müdahalesi olduğunda su sıkıldı diye insan hakları diyen hepsine sesleniyorum. Su sıkılınca insan hakları ihlal oluyor da kumsalda koşan çocuklara hava kuvvetleri bombardıman yapınca insan hakları ihlal olmuyor mu? Nerede sizin insan hakları vicdanınız, nerede insan hakları diyen diliniz. Hiçbirisini maalesef göremiyorsunuz. Uluslararası örgütlerden ses yok. İnsan hakları örgütlerinden ses yok. Ülkelerden ses yok."
CNN İnternational'ın saatlerce İstanbul'dan canlı yayın verdiğini hatırlatan Bozdağ, şimdi Filistin'deki muhabirin vahşeti görüp vicdanının sesini dinleyip vahşeti dile getirince görev yerinin değiştirildiğini belirtti.
Bozdağ, "Şimdi diyorum ki onlara. Haber arıyorsunuz, haber değeri var diyorsunuz. Peki İsrail'in zulmüyle hayatını kaybedenlerin haber değeri yok mu? Ey CNN. Niye canlı yayın yapmıyorsun. Niye muhabirlerini göndermiyorsun. Oradaki ölümleri haberleştirip dünyaya duyurmuyorsun" dedi.
Her yerde çifte standardın olduğunu ifade eden Bozdağ, Türkiye'nin tek standardının olduğunu ve onun da insanı yaşama standardı, insanın hakkını, hukukunu koruma prensibi olduğunu söyledi.
Bozdağ, kendilerinin her zaman insanı eşrefi mahlukat gören bir anlayışla yol aldıklarını belirterek, "Suriye'de, Irak'ta, Filistin'de dünyanın başka neresinde olursa olsun insanı yok eden bütün eylemlerin karşısında biz insanı yaşatmak üzere tavır koyduk" ifadelerini kullandı.Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hasan güneş - 5 yıl önce
mhp ye demediğinizi bırakmıyorsunuz. ırkçı faşist... sonra alpaslan türkeş üzerinden siyaset yapıyorsunuz... tarih soracak bunun hesabını