Bu mağaza ile Kırşehir'de çiçekler açacak

Kırşehir Belediyesi Kırşehir’i güzelleştirmek ve Kırşehir’i daha yaşanabilir bir şehir yapabilmek için başlattığı çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek Gülbahçe Peyzaj ve Çiçek Satış Merkezi projesi  düzenlenen bir törenle açılışı yapıldı.

Bu mağaza ile Kırşehir'de çiçekler açacak

Bu mağaza ile Kırşehir'de çiçekler açacak

Kırşehir Belediyesi Kırşehir’i güzelleştirmek ve Kırşehir’i daha yaşanabilir bir şehir yapabilmek için başlattığı çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek Gülbahçe Peyzaj ve Çiçek Satış Merkezi projesi  düzenlenen bir törenle açılışı yapıldı. 

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ; Kırşehir'e çok güzel hizmetler yapacağını inandığım Gülbahçe Peyzaj Hizmetleri ve Çiçek Satış Merkezinin açılışını yaptık, hayırlı olsun. Burda her türlü ağaç ve bahçe çiçekleri ile bahçe malzemelerinin satışı, peyzaj projesi, uygulama ve bakım hizmetleri verileceğini kaydetti. 

Başkan Bahçeci törende yaptığı konuşmada; " Kırşehir Belediyesi olarak , Kırşehir’imize güzel hizmetler yapacağına inandığımız güzel bir hizmeti daha hayata geçiriyoruz. Gülbahçe Peyzaj ve Gülbahçe Çiçek satış merkezimiz 40 projemizden bir tanesi idi. Kırşehir’in yeşillenmesi, güzelleşmesi , peyzaj açısından daha güzel bir şehir hale gelmesi için 8 yıldır Kırşehir’imize hizmet etmek için ekibimizle birlikte arkadaşlarımızla bir çaba içerisindeyiz. Bu süreç  içerisinde mahallelerimize 70 tane mahalle parkı yaptık. Kırşehir’imizin bahçelerine , parklarına 14.500 civarında ağaç diktik. 95.000 adet gül diktik ve dikmeye de devam edeceğiz.  Sekiz yıl içerisinde Toplamda da 893.000 metre kare yeşil alanı Kırşehir’imize kazandırmış olduk.  Bu yıl alt yapısı biten caddelerimizin asfalt çalışması devam ediyor. İnşallah bu asfalt çalışmasından sonra Haziran ayının içerisinde kaldırım ve peyzaj düzenlemesi de var bu kapsamda caddelerimizi daha bir yoğun şekilde ağaçlandıracağız , güllerle peyzaj bitkileri ile inşallah Kırşehir’imizi daha güzel hale getireceğiz. Elli sekiz tane okulumuzun bahçelerini de ciddi yatırım yaptık. Okullarımızın bahçelerinin peyzajını yaptık. Kırşehir Belediye Başkanlığı görevini aldığımız 2009 yılında Kırşehir’in kişi başına düşen yeşil alan miktarı 1.4 metre kare idi ve bu sekiz yılda hayata aldığımız projelerle gerçekleştirdiğimiz projelerle birlikte bu rakamı 6.41 metre kareye çıkarttık. 
Nüfusumuz unda neredeyse 3/1 oranında arttığını düşünürsek ve her yıl nüfusu da artan bir şehiriz.  Bu yatırımlar hayata geçtikçe , şehir güzelleştikçe , şehrimizin nüfusu daha da artacaktır. Bu planlamayı hem yerelde biz, hem de genel hükümetimiz milletvekillerimiz ile birlikte yürüttüğümüz bu planlama ile birlikte inşallah Kırşehir’imiz gelecek adına büyüyen gelişen ve dikkate çeken bir şekil olmaya devam edecek. Açılışını yaptığımız Gülbahçe ismini verdiğimiz Kırşehirimizin eski ismi biliyorsunuz Gülşehri olduğu için ismini verdik. Belediye olarak parklar yapıyoruz,refüjleri, yol kenarları , Ankara-Kayseri yolunu yeşillendirdik ve güzelleştirdik. Biz istiyoruz ki bu işi Belediye yapmasın. Herkes evinin bahçesini , apartmanda oturan apartman bahçesini güzelleştirsin.Balkonlar daha güzel hale gelsin. Çiçek satış merkezimizde çiçek ve ağaç almak isteyen insanlara en güzel şekilde , en kaliteli şekilde, en ucuz şekilde hizmeti vermek için açtık burayı. Biz parkları yaptıkça, ağaçları diktikçe vatandaşlardan talep geliyordu. Avrupa da bu gibi hizmetleri özel sektör veriyor. Bunu bizzat yurt dışı gezimde gördüm. Herkes gidip özel sektörle anlaşıyor ve bakımı dahil bu hizmeti alıyor. Bizde burada bahçenin ilk yapıldığı aşama itibari ile projesini çizeceğiz,yapım ve uygulama işi yapacağız ve sonrasında bakım hizmeti vereceğiz. 
Bahçesi ve apartman bahçesi olan gelecek bura ile anlaşacak çimin sulanması,bakılması gübrelenmesi, bakımı , budanması, bütün hizmetleri Gülbahçe Peyzaj ve Çiçek Satış Merkezimiz verecek. Merkezimizi yaparken taş ve ahşaptan olmasını istedik içerisinde sera ve bahçemiz var. Burası 1.800 metre kare ala içerisine oturuyor. Her türlü peyzaj ağaçları mümkün bunu yanında mevsimine göre meyve ağaçlarımızda olacak. üzüm fidelerimiz, fidanlarımız her türlü çiçeklerimiz olacak. Aynı zaman da gübre bahçe malzemeleri bunların  hepsini hiçbir şeye ihtiyaç duymadan buradan alabilecekler. Buradaki arkadaşlarımız sizlere her türlü bilgilendirmeyi yapacaklar. İnşallah önümüzdeki yıllarda da burayı daha da çok geliştireceğiz hizmetlerimizi mecburi hale getireceğiz ama buna Belediye meclisimiz karar verecek. Her apartman bahçesinin bir çiçek  olması lazım.  Yaşadığımız apartmanların, çocuklarımızın oynadığı yaşadığı apartmanların bahçesinin son derece bakımlı Kırşehir’e yakışır kendimize yakışır bir hale gelmesi lazım. İnşallah resmi kurumların bahçelerine zaten destek veriyoruz ama proje aşamasında her türlü hizmetlerde de elimizden geldiğince resmi kurumlara vermeye devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Törende bir konuşma yapan Milletvekili Salih Çetinkaya’da, "  Kırşehir’e bu hizmetlerin yapıldığını görmek bizleri mutlu ediyor. Kırşehir’e gerçekleştireceğimiz bir çok projelerimiz var inşallah kısa sürede projelerimizn temellerini atmaya başlayacağız " dedi.  

 Konuşmalarının ardından Gülbahçe Peyzaj ve Çiçek satış Merkezinin açılışı yapıldı. Törene katılanlar Çiçek satış merkezini gezerek memnuniyetlerini dile getirdiler.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.