Buda mı hakaret Kudret Hoca?

Ahi Evran Üniversitesi'nde Başbakan'ın söylemine ve bütçesi onaylanmamasına rağmen güvenlik ve temizlik ihalesine çıkıldığı ileri sürüldü.

Buda mı hakaret Kudret Hoca?

Ahi Evran Üniversitesi'nde Başbakan'ın söylemine ve bütçesi onaylanmamasına rağmen güvenlik ve temizlik ihalesine çıkıldığı ileri sürüldü.

BAŞBAKAN ERDOĞANIN ÜNİVERSİTEDEKİ GÜVENLİK GÖREVLİLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARI

Başbakan Erdoğan, üniversitelerde özel güvenlik yerine devletin kendi güvenlik güçlerinin olacağını açıkladı.

Üniversitelerdeki özel güvenliğin kaldırılacağını açıklayan Başbakan Erdoğan, "Herkesin bilmesini istiyorum. Gençlik veya gençliğin üstü. Bir defa fikrine düşüncene inanıyorsan, karşı düşünceye de inanacaksın. İnancına güveniyorsan, karşı inanca da saygı duyacaksın. Ancak olayı şiddete taşımayacaksın. Şiddete taşıdığın anda şiddeti görürsün. Bunu herkes böyle bilsin. Kim ne yazarsa yazsın, kim nereye sıkıştırırsa sıkıştırsın. Eğer şiddet varsa şiddetin karşılığı şiddettir. Bunu herkes böyle görecek.
Onun içinde devlet üniversitelerinde artık güvenlik gücü olarak çok kısa zamada onu da söylüyorum artık biz özel güvenlik değil, devletin kendi güvenlik güçlerini üniversitelerimze yerleştireceğiz. Çünkü buralarda da çok farklı şeylerin olduğunu görmek, yaşamak bizi ayrıca bir sorumluluğa itiyor." dedi.


4734 SAYILI İHALE KANUNUN 5. MADDESİNE GÖRE ÖDENEĞİ OLMAYAN HİÇ BİR İŞ İÇİN İHALEYE ÇIKILAMAZ DEMEKTEDİR.

Üniversite 2014 yılı bütçesi taslağı 20.08.2013 tarihinde maliye bakanlığına teslim edilmiş, yılsonunda meclis plan bütçe komisyonunda görüşüldükten sonra aralık ayında TBMM genel kurulunda kesinleşecek.

Kudret Saylam, burada Sayın Başbakanımızın Özel Güvenliği kaldıracağını söylemesine rağmen kendini başbakan üstü bir makam olarak görmekte ve ödeneği olmadığı halde aşağıda görüldüğü üzere ihale yapmaktadır. Ayrıca; Kudret Saylam ve ekibi kendini TBMM'nin de üstünde bir kurum olarak görüyor ki ödenek kesinleşmediği halde kesinleşmiş gibi karar vererek ihale yapabiliyor.

Bu açıkça suçtur. Cumhuriyet savcılarının bunu ihbar kabul etmesi gerekir.


4734 SAYILI KANUNUN İHALELER İÇİN ÖNGÖRDÜĞÜ TEMEL İLKELER

Kanunun 5 inci maddesine göre, gerçekleştirilen ihalelerde dikkat edilmesi gereken temel ilkeler şunlardır:
1- İdareler, bu Kanuna göre yapılacak ihalelerde; saydamlığı, rekabeti, eşit muameleyi, güvenirliği, gizliliği, kamuoyu denetimini, ihtiyaçların uygun şartlarla ve zamanında karşılanmasını ve kaynakların verimli kullanılmasını sağlamakla sorumludur.
2- Aralarında kabul edilebilir doğal bir bağlantı olmadığı sürece mal alımı, hizmet alımı ve yapım işleri birarada ihale edilemez.
3- Eşik değerlerin altında kalmak amacıyla mal veya hizmet alımları ile yapım işleri kısımlara bölünemez.
4- Bu Kanuna göre yapılacak ihalelerde açık ihale usulü ve belli istekliler arasında ihale usulü temel usullerdir. Diğer ihale usulleri Kanunda belirtilen özel hallerde kullanılabilir.
5- Ödeneği bulunmayan hiçbir iş için ihaleye çıkılamaz.
6- İlgili mevzuatı gereğince Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu gerekli olan işlerde ihaleye çıkılabilmesi için ÇED olumlu belgesinin alınmış olması zorunludur.  Ancak, doğal afetlere bağlı olarak acilen ihale edilecek yapım işlerinde ÇED raporu aranmaz

Buda mı hakaret Kudret Hoca!
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kırşehirli - 6 yıl önce
sadece ahievran üniversitesi bu ihaleyi yapmıyor zahmet buyurup ihale bültenine bakarsanız tüm üniversitelerin güvenlik ihalesi yayında ahievran üniversitesini karalama adına ne var ne yok yazma niyetinizden başka bir haber değil. sayın editör
Avatar
adsız - 6 yıl önce
ee o zaman napalım. güvenlik görevlisi almasın üniversite. sonra da niye almadı diye haber yapacaksınız. başbakan üniversiteye gövenlik görevlisi almayın demiyor! ileride olacak bir uygulamadan bahsediyor. yarın üniversitede bir olay olsa "güvenlik görevlisi neden yok kudret hoca!" diye haber yaparsınız.
Avatar
mavi yeşil - 6 yıl önce
yaparmı yapar? onun artık tescilli birkişisi ve büyük transferi mehmet yıldız ı var
Avatar
super - 6 yıl önce
haberi iyi okuyun ödeneği olmayan bir işin ihalesine çikilmiş bu kadarda aptallik olmaz
Avatar
sarı yeşil - 6 yıl önce
bütçe kanunu hazırlanırken tavan ve taban ödenekleri maliye bakanlığınca belirlenir dolayısıyla taban ödenek baz alınarak hizmet alımları ihalesi yapılabilir sayın editör deseydin ki bunlar ihaleyi taban ödenek üstü yapıyorlar olurdu ya kusura bakma ama aynı haberleri dön derip dön derip yazıyorsun insaf yani yapıcı olmanı beklerdim varsa yolsuzluk eyvallah oda buda hakaret yalan gibi başlıklar gına getirdi varsa yaz yoksa da insaf..........
Avatar
özgür - 6 yıl önce
sayın editör artık şunu düşünmeye başlattın haber 24 dü takip edenlere akşam rektörle yatıp sabah rektörle uyanıyorsun bırak bu haber değeri olmayan haberleri varsa bildiğin yolsuzluk onu yaz yoksa da sus lütven!!!!!!!!!!!!
Avatar
mavi yeşil - 6 yıl önce
sayın savcılar el atarsa,sanırım tarafsız ve tescilsiz bir bilirkişi atanır
Avatar
Osman ALTIPARMAK - 6 yıl önce
kudred hoca git artık şu üniversitenin önünü aç ya, gidennnn rektörü arar olduk. alpaslanbey sizde artık bırakın gözle görülen şeyler var sen söylemesende biz biliyoruz sağda solda cirit attığını. tek kelimeyle kırşehire gelen öğrenciler yazık