Çalışkan, birleşen gazeteleri kutladı

Kırşehir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Abdullah Çalışkan, “Yerel gazetelerimizin bir araya gelerek yeniden yapılanmayla, kent halkımızın daha nitelikli gazeteler ile buluşmasını sağlarken, seçilmişlere ve yönetenlere olumlu eleştiriler ve öneriler ile daha iyi hizmet etmede önemli katkı sağlayacaklardır”

Çalışkan, birleşen gazeteleri kutladı

Kırşehir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Abdullah Çalışkan, “Yerel gazetelerimizin bir araya gelerek yeniden yapılanmayla, kent halkımızın daha nitelikli gazeteler ile buluşmasını sağlarken, seçilmişlere ve yönetenlere olumlu eleştiriler ve öneriler ile daha iyi hizmet etmede önemli katkı sağlayacaklardır.”
 
Kırşehir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Abdullah Çalışkan:

Gelişmiş demokrasilerde, vatandaşların gerek toplum gerekse kamu yaşamında meydana gelen olayları bilmek, öğrenmek ve bunlarla ilgili incelemede bulunmak, yorum ve eleştiriler yapma hakları vardır. Kentlerde yerel basın, kenti temsil edenler ve yöneticiler ile halk arasında bir köprü görevi üstlenir. Çeşitli haberlerle, yorumlarla yöneticilerin belirli konular veya sorunlar hakkında dikkatleri çekilir. Bunların sonucunda halk, kendini yönetenlerin sorunlarına ne kadar duyarlı olduklarını, hatalarını, başarılarını, başarısızlıklarını yine basından öğrenme ve değerlendirme şansına sahip olur. Bunların yanında insanların bölgeleriyle bütünleşmesinde, yerel kültürün korunmasında, sosyal ilişkilerin geliştirilmesinde ve insanlar arasındaki ortak yaşam kültürünün oluşturulmasında önemli roller üstlenirler. Kırşehir’imizin yerel basınıda bu görev sorumluluklarını her zaman yerine getirmişlerdir. Milletvekili seçildiğim günden bu güne kadar basınımızın olumlu veya olumsuz tüm öneri ve eleştirilerini dikkate aldım. Bundan sonrada basınımızın öneri ve eleştirilerini önemseyeceğim.
Yerel basının gelişmiş olması ve güçlenmesi, yerel iletişimin artması, yerel demokrasinin ve yerel yönetimin güçlenmesine ve halk tarafından benimsenmesine katkı sağlayacaktır. Basın İlan Kurumumuzun, yerel medyanın nitelik ve etkinliğinin arttırması amacıyla başlattığı yerel gazetelerin birleşmesi çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Kırşehir’de resmi ilan alma hakkını kazanmış 11 yerel gazetemizin, yeni düzenlemeye göre verdikleri birleşme kararı ile daha güçlü bir yerel basının oluşumunu sağladılar.  Kırşehir’de yayın yapan Yeni Aşıkpaşa, Kırşehir Ahi Haber, Kırşehir Çınar ile Kırşehir Kervansaray Gazetelerimizin “Yeni Aşıkpaşa Gazetesi” adıyla, Kırşehir Çiğdem, Kırşehir Çağdaş ve Kırşehir Gündem gazetelerimizin, “Kırşehir Çiğdem” adıyla ve Arena ve Memleket Gazeteleri ’de “Kırşehir Memleket” adıyla birleşerek yayın hayatına devam edecek olmalarından dolayı 11 gazetemizin sahipleri kutluyorum.
Güçlü bir yerel basına ihtiyacımız var. Bunu çok iyi biliyor ve bunun için basınımızın desteklenmesi gerektiğine inanıyorum.  Yerel basını yaşatmak ve onlara gereken desteği vermek için sorumluluk sahibi olan herkesten gazetelerimize destek olmalarını istiyorum. Bu duygular ile bundan sonra Yeni Aşıkpaşa Gazetesi, Kırşehir Memleket ve Kırşehir Çiğdem olarak yayın yapacak olan gazetelerimizin sermaye sahiplerini, yazarlarını ve çalışanlarını kutluyor ve kentimizin kalkınmasına, kent kültür ve tarihinin yaşatılmasına, kentsel birlik ve bütünlüğün arttırılmasına yönelik yayınlar yapmalarını diliyorum” dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.