Cebeci: Anayasa değişikliği, Büyük Türkiye için gerekli

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şube Başkanı Oktay Cebeci anayasa değişiklik paketi ve referandum konusunda basın açıklamasında bulundu. 

Cebeci: Anayasa değişikliği, Büyük Türkiye için gerekli

Cebeci: Anayasa değişikliği, Büyük Türkiye için gerekli

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şube Başkanı Oktay Cebeci anayasa değişiklik paketi ve referandum konusunda basın açıklamasında bulundu. 

Cebeci , “İstikrarın olmadığı bir ortamda kaybeden Türkiye oluyor. Bunu 7 Haziran sürecinde ve Cumhuriyet tarihimizin bir çok döneminde gördük. Anayasa Değişikliği Paketiyle çift başlılık sona erecek, koalisyonlar dönemi kapanacak, istikrar sağlanacak. İstikrar da yeniden büyük Türkiye’nin yolunu açacak.” dedi.
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şube Başkanı Oktay Cebeci üzerinde çalışılan yeni anayasa konusunda önemli değerlendirmelerde bulundu.

Değişiklik Paketi Bürokratik Bir Dizayndır

Referanduma sunulacak Anayasa Değişikliği Paketi’nin, rejim değişikliği olmadığını belirten Cebeci, “Anayasa Değişikliği Paketi’nin en önemli işlevi, hükümet sisteminde var olan çift başlılığı gidermek ve istikrarı sağlaması olacak. İstikrar, sağlanamaz, sürdürülemez ve kaybedilirse, Yeniden Büyük Türkiye süreci istemediğimiz bir şekilde sonuçlanır. Bu Değişiklik Paketi, bürokratik bir dizayndır. Değişiklikte yer alan hükümler, bürokratik oligarşiyi bitirmeye yönelik bir adımdır.” diye konuştu. 

Büyüme, Siyasette İstikrarla Sağlanır

Büyümenin siyasette istikrarla sağlanabileceğini, bunun da ekmeği büyüteceğini kaydeden Cebeci, “Ekmek büyüdüğü zaman da çalışanlar kazanır. Konuyu rejim tartışmaları kapsamına hapsetmek, süreci manipüle etmek, değişikliğin özünü anlayamamaktır. Biz bu değişikliği, refah seviyesinin yükselmesi, çalışanların da bu yükselmeden payını alabilmesi yönünden olumlu buluyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Haksızlıklar Bir An Önce Giderilmeli

Cebeci sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkiye’nin, küresel operasyonların hedefine oturtulma çabalarının farkındayız. 15 Temmuz öncesinde başlayan süreçte istediğini elde edemeyen yapılar, 15 Temmuz'da en hain şekilde geldi, millet müsaade etmedi, iradesini korudu, bağımsızlığını bir kez daha tüm dünyaya gösterdi.”
Cebeci, FETÖ’nün kamudan tasfiyesine ilişkin de, “Kamudaki ihraçlar ve açığa almalar hususunda azami dikkat gösterilmeli, haksızlıklar bir an önce giderilmelidir. Bir kişi FETÖ ile irtibatlıysa üyemiz değil babamızın oğlu olsa sahip çıkmayız. Ama bir kişi de masumsa, gerekiyorsa babamızın bile karşısına çıkarız” şeklinde konuştu.
Cebeci, düzenlemedeki en büyük eksikliği ise, kamu görevlilerin siyasete katılma durumlarına ilişkin bir düzenlemenin olmaması olarak açıkladı.
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.