banner245

Çelik, AR-GE Merkezi için söz verdi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, ilimize gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu.

Çelik, AR-GE Merkezi için söz verdi

Çelik, AR-GE Merkezi için söz verdi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, ilimize gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu.

Programına Valiliği ziyaret ederek başlayan Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Vali Necati Şentürk ile görüştü.

Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Valilik ziyareti sırasında yapılan sohbette, Bakanlığınca ilimizde yürütülen yatırımları yerinde görmek ve sorunları tespit ederek çözümler üretmek amacıyla ilimize geldiğini söyledi.

Ülkemizin gelişip kalkınması yolunda devletimizin Kırşehir’de yürüttüğü çalışmaları önemsediklerini belirten Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, “Ahiliğin merkezi Kırşehir’de bugün Organize Sanayi Bölgesini de ziyaret ederek inceledik ve eksikleri yerinde gördük. Kırşehir, bölgesinin parlayan yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ayrıca, ildeki patent sorunlarına da çare bulacağız. Bakanlığımız ARGE merkezlerini önemsiyor. Eğer şartlar uygunsa Kırşehir’e de ARGE merkezi kuracağız.” dedi.
Vali Necati Şentürk de konuşmasında Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’i ilimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti ve “Uzun çalışmalar sonucu Kırşehir merkezdeki OSB ve Kaman OSB’yi iyi duruma getirdik. İlimizde tarım ve hayvancılıkta iyi konumdayız. Kırşehir, et konusunda marka kent olma yolunda hızla ilerliyor. Bu konuda Sayın Bakan Yardımcımızdan destek bekliyoruz. İlimizde sulanabilir tarım arazisi miktarı düşük seviyede. Yamula Barajının aktif hale gelmesi ve bu konudaki diğer yatırımların tamamlanması ile birlikte bu alan daha da artacaktır. Bu konuda ciddi çalışmalarımız var. Eğitimde zirvede olan ilimizin üniversitesi de çalışmalar bittikten sonra yakın zamanda modern bir üniversite olacak.” şeklinde konuştu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Vali Necati Şentürk ve beraberindeki protokol, Valilik ziyaretinden sonra Ahi Evran Üniversitesin’e geçtiler.
Ahi Evran Ünivertesi’ne ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi verildi

Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Vali Necati Şentürk, Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, il protokolü, üniversite akademik personeli ve öğrenciler katıldı.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, programda yaptığı konuşmada, Ahi Evran Üniversitesi’ne verilen ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesinin üniversitenin kalitesini, niteliğini ortaya koyan ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından nadiren verilen bir belge olduğunu söyledi.

Vali Necati Şentürk ise konuşmasında, “Dünyada sistematik olarak üretimde kalite kontrolünü ilk defa Ahiler uygulamışlardır. Ahilikte eksik ölçme yoktu, çürük mal asla satılmazdı. Nerede olursanız olsanız, ustalık belgeniz yoksa dükkân açamazdınız. Günümüzde Kalite Yönetim Sistemi Belgesine layık görülen, adını Ahi Evran-ı Veli’den alan üniversitemizin rektörünü ve ekibini kutluyorum.” sözlerine yer verdi.

Milletvekili Mikail Arslan da yaptığı konuşmada, “Üniversitemizin aldığı bu belge, üniversitemizin kalitesini ortaya koymaktadır. Ahi Evran Üniversitemiz, sadece Kırşehir’in değil tüm ülkemizin üniversitesidir. Hatta uluslararası boyutta dünya üniversiteleri ile yarışacak boyuttadır.” dedi.

Milletvekili Salih Çetinkaya da konuşmasında, “Ülkemizin parlayan yıldızı Ahi Evran Üniversitesi’nin bu belgeye layık gösterilmesinden büyük onur duyuyoruz. Rektörümüzü ve ekibini başarılarından dolayı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de konuşmasında, üniversitemize böylesin önemli bir belgenin verilmesinden gurur duyduklarını ve üniversitenin zamanla daha ileri seviyelere geleceğini ifade etti.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya da konuşmasında, kaliteli insan yetiştirmeyi asıl hedef olarak belirlediklerini ve üniversitenin kalite sürecinde Ahilik anlayışını örnek aldıklarını söyledi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’in ilimizdeki programı Belediye Başkanlığı ziyaretinin ardından Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde yaptığı incelemeler ve görüştüğü iş adamlarından çalışmaları hakkında bilgiler alması ile sona erdi.

 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.