Çorum 47 milyon, Kırşehir 20 milyon!

İl Özel İdarelerinin 2014 yılı bütçeleri belli oldu. Kırşehir İl Özel İdaresi 2014 Yılı Bütçesi 20 milyon lira...

Çorum 47 milyon, Kırşehir 20 milyon!

İl Özel İdarelerinin 2014 yılı bütçeleri belli oldu. Kırşehir İl Özel İdaresi 2014 Yılı Bütçesi 20 milyon lira...

İl Genel Meclisi toplantısında alınan karara göre İl Özel İdaresi’nin 2014 yılı mali bütçesi 20 milyon 500 bin TL olarak açıklandı.

İl Genel Meclisi’nin 2014 mali yılı yatırım ve çalışma programlarının görüşüldüğü Kasım ayı toplantıları geçtiğimiz hafta Cuma günü sona ererken, İl Özel İdaresi’nin 2014 mali yılı bütçesi, Şuayip Soysal başkanlığında toplanan İl Genel Meclisi tarafından onaylandı. 2012 yılında 13 milyon 500 bin, geçtiğimiz yıl da 17 milyon TL bütçenin ayrıldığı İl Özel İdaresi’ne, 2014 yılı için de 20 milyon 500 bin TL’lik bütçe ayrıldı.

İl Özel İdaresi’nin 2014 mali yılı bütçesinin 20 milyon 500 bin TL olarak belirlendiği 22 Kasım Cuma günkü toplantı İl Genel Meclisi’nin bir önceki birleşimine ait tutanak özetinin okunarak oylanmasının ardından gündem dışı konuşmalar, dilek ve temennilerle tamamlanırken, 2014 yılı mali bütçesine ilişkin açıklamalarda bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Şuayip Soysal, 20 milyon 500 bin TL olarak belirlenen 2014 yılı bütçesinde en büyük payı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aldığını söyledi. 3 milyon 400 bin TL’si İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ayrılan bütçede, Emniyet Müdürlüğü’ne Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ve MOBESE kameraları için 430 bin TL ayrılırken, Sağlık İl Müdürlüğü’ne ambulans alımı, İl Özel İdare araçlarının yenilenmesi ve cevizciliği geliştirmek için de ödenek ayrıldığını kaydeden İl Genel Meclisi Başkanı Şuayip Sosyal, şunları söyledi:

“2014 yılı bütçe çalışmalarımızı geçen Cuma itibariyle bitirmiş durumdayız. Yapmış olduğumuz programlamaya göre 2014 yılı tahmini bütçemiz 20 milyon 500 bin TL olarak belirlendi. Bu bütçenin içerisine Kırşehir’e güzel yatırımlar, gerek köylerimizin yolları, içme suları, gerekse Kırşehir merkezimizde yapılabilecek olan güzel hizmetleri de program içine katmış olduk. Bizim asli vazifemiz köy yollarımızı yapmak, köylerimizin içme sularını yapmak, bununla ilgili bütçemizde ödeneklerimizi ayırdık. Kırşehir kamuoyunu ilgilendiren önemli yatırımları da göz önüne aldık. En önemli yatırımlardan bir tanesi Kırşehir biliyorsunuz bir huzur şehri. Kırşehir’imizin huzurunun devamı anlamında Emniyet Müdürlüğümüzle beraber yapacağımız çalışmayla Kent Güvenliği Yönetim Sistemi ve MOBESE sistemini Kırşehir’imize kazandırmak adına İl Özel İdaremizden ciddi bir ödenek ayırdık. Yaklaşık 430 bin TL bir ödenek ayırdık. Kırşehir’e hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Aynı şekilde Sağlık Müdürlüğümüzün ambulans ihtiyacını karşılamak üzere ambulans alımını gerçekleştireceğiz. Eskimiş olan bazı ambulanslar vardı. Bunların yenileriyle değiştirilmesi adına böyle bir katkıyı sunmak istedik. Özel İdaremize ait olan araç ve gereçlerin yenilenmesi adına araç-gereç alımı gerçekleştireceğiz.
“Bütçemiz içerisinde yine aslan payını, en önemli kalemlerden bir tanesini Milli Eğitim bütçesi aldı. Kırşehir biliyorsunuz eğitimde marka şehir. Bu marka şehrin devamı, Kırşehir’imizde okullaştırma oranını artırma adına 3 milyon 400 bin TL’yi Milli Eğitim bütçesine okul yapımı için ayırmış olduk. Bu şekilde daha birçok kamu yatırımlarımız var. Tarım Müdürlüğü’ne de yine cevizciliğin geliştirilmesi, cevizcilik projesini geliştirmek adına bir ödenek ayırdık. “Bütçemizin tamamı 2014 yılı itibariyle 20 milyon 500 bin TL olarak belirlendi. Bütçemizin Kırşehir’imize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bütçe çalışmaları sırasında büyük mesai harcayarak, katkı sağlayan İl Genel Meclisi üyelerimize, Özel İdare Genel Sekreterliğimize teşekkür ediyoruz. Bu ödeneklerin artırılmasında hükümetimizin katkıları var. Ben hükümetimize de özellikle Özel İdare’ye vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

' BÜTÇEDE YİNE SPOR YOK '

Dünya'nın ve Türkiye'nin OBEZLE mücadelede her türlü bütçeyi ve çalışmayı başlattığı bir dönemde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın spora ve sporcuya verdiği önemi her platformda gündeme getirmesine rağmen, Kırşehir İl Özel İdaresi'nin bu yıl göstermelik '2 bin lira) bir tutarla amatörü desteklemesi; bu yönetimin spora bakışını ortaya koyuyor. Gerek alt yapısı olup 250 sporcuya hizmet veren gerekse sadece maça çıkmak için takım kuran 25 kişilik bir amatör kulübe 2 bin lirayı reva görüp; bu bütçenin altına onay verenleri de kamuoyuna ve spor camiasına havale ediyoruz.

2 bin lira destek alacak olan bir kulüpte, sezon boyunca kişi başına düşen para 80 lira... Düşünün Kırşehir'de ki spora ve sporcuya en önemlisi gençliğe verilen önemi...

' KIRŞEHİR BÜTÇESİ NEDEN DÜŞÜK? '

Diğer yandan, 2014 yılı bütçelerinin açıklandığı bu dönemde, Kırşehir'in 20 milyon lira bütçe ile hizmet edecek olmasının yanında; Bartın'ın 26 milyon, Rize'nin 34 milyon, Batman'ın 50 milyon, Çorum'un 47 milyon, Afyon'un 77 milyon bütçesinin olması dikkat çekti. Kırşehir, bütçe noktasında da bize göre sınıfta kaldı. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kırşehirli - 5 yıl önce
arkadaş ve ekibi çok çalışkan ve üretken olmalarından kaynaklanıyor icracı bakanla mahalli idarelerle olan diyaloklarından kendilerinin özel iş yerleri olmadıgından başkan arkadaş aldıgı sorumluluk ve kırşehirdeki nufusun artışı ile 220 000 bine çıkan insanın vebalinide bildlgi için tüm vaktini il özel idaresine ayıryor olmalıki akp kimsenin aday aday olmasına müsade etmeden başkan birinci sıradan adayımız diye açıkladı bakalım halkımızda öyle diyecekmi halkımız kırşehirde üç kişiye mahkumya herşeyi onlar dizayın eder vatandaş tıkır tıkır uygular
Avatar
CAVİT GÜN - 5 yıl önce
dost aci olani söyler yalniz dogru olani söyler ben dogruyu söyleyeyi̇m kirilan kirilsin kirşehi̇rdeki̇ i̇nsan kapasi̇tesi̇ ortada bu kardeşi̇mi̇zi̇ yapmaz i̇sek başka ki̇m var eger yeri̇ni̇ dolduracak bi̇ri̇si̇ olsa i̇di̇ bir dönem i̇lçe başkani iki dönem encümen başkani olamazdi bundan sonraki mahalli idareler seçiminde yaşar başkani vekil şuayip başkani belediye başkani görecegiz köy karşida kilavuza gerek yok hesap bukadar açik
Avatar
hasan - 5 yıl önce
demekki vekiller dersine çalışamamış
Avatar
altıparmak - 5 yıl önce
ilimize gelen yatırımların peşini bırakır gelenlere destek olmaz isen altyapısız bir kırşehir verirsen yolları bozyk elektriği kesilen doğalgazı ne oldu bilinmeyen bir kırşehir verirsen ödenekte az çıkar konu bu kadar net