Dadaşlar, Nene Hatun Konağı'nın açılışındaydı

Kırşehir Belediyesi tarafından yapılan ve mahalle halkının el becerilerinin geliştirilmesinde, boş zamanlarının değerlendirilmesinde değerli hocaların katkılarıyla hizmet verecek olan; önemli bir ihtiyacı, sosyal bir ihtiyacımızı karşılayacak Bahçelievler Mahallesi Nene Hatun Konağı Kurs merkezi açılış töreni gerçekleşti.

Dadaşlar, Nene Hatun Konağı'nın açılışındaydı

Kırşehir Belediyesi tarafından yapılan ve mahalle halkının el becerilerinin geliştirilmesinde, boş zamanlarının değerlendirilmesinde değerli hocaların katkılarıyla hizmet verecek olan; önemli bir ihtiyacı, sosyal bir ihtiyacımızı karşılayacak Bahçelievler Mahallesi Nene Hatun Konağı Kurs merkezi açılış töreni gerçekleşti.

Açılış törenine; Kırşehir Ak Parti Milletvekili Muzaffer Aslan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, İl Genel Meclisi Başkanı Şuayip Soysal, Ak Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Müslim Kılıçaslan, İl Müftüsü Mustafa Balık, Meclis Üyeleri, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, daire amirleri, sivil toplum örgütleri, mahalle muhtarları, medya mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Başkan Bahçeci tüm İslam Aleminin muharrem ayını kutlayarak şunları kaydetti:

“Kırşehir Türkiye’de bir mozaik. Kardeşliğin, barışın, huzurun, bir arada görülebildiği nadir şehirlerden bir tanesi. Her görüşten insanın birbirileriyle en güzel şekilde diyalog kurabildiği, herkesin ortak noktada birleştiği, kardeşliğin hâkim olduğu bir şehir. Bunu görmek bizi son derece mutlu ediyor. Köklerimize baktığımızda Kırşehir’i; Ahi Evran-ı Veli Hazretlerinin, Aşıkpaşa Hazretlerinin, Ahmed-i Gülşehrinin mirası olarak görüyoruz. Onların bu topraklara ektiği barış, kardeşlik ve huzurun bugün burada yeşerdiğini görüyoruz. Bu kardeşlik ve barış ortamı inşallah tarih boyunca bu şekilde devam edecek. Huzurun olmadığı yerde, birbirleriyle didişen insanların olduğu toplumlarda hiçbir zaman başarı olmaz. Ne ekonomik refahtan söz edebilirsiniz, ne demokrasiden söz edebilirsiniz, ne sağlık ne de eğitim alanında reformlarından söz edebilirsiniz. Ne zaman birlik varsa ne zaman asgari müştereklerde insanlar birbirleriyle bulaşabiliyorlarsa ve farklıkları zenginlikleri olarak görüyorlarsa o toplumlarda refahın ve huzurun geliştiğini görüyorsunuz. O açıdan hepimize çok önemli görevler düşüyor. Kırşehir huzurun, refahın, kardeşliğin olduğu Türkiye’de örnek vilayetlerden bir tanesi. Bu güzel şehrimizi daha da güzelleştirmek için; içinde yaşayan herkesin bütün ihtiyaçlarını en güzel şekilde, en kaliteli şekilde karşılayabilmek için daha güzel hizmetleri sizlere sunabilmek için 4,5 yıldır hizmet ediyoruz.2009 yılında sizler bize güvendiniz, Kırşehir’i yönetmemiz için yetki verdiniz. Biz genç bir ekibiz. Genç arkadaşlarla yola çıkarak gençliğin dinamizmiyle; fenni, ilmi ve tekniği birleştirerek Kırşehir’imizin hak ettiği hizmetleri yerine getirebilmek için gece gündüz çalıştık. Biz şunu her zaman diyoruz ki halka hizmet hakka hizmettir. Şeyh Edebali’nin sözü “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışını da her zaman kendimize rehber edindik ve hep insanımıza yatırım yapmaya gayret ettik. Temel ihtiyaçlarımızın yanı sıra insana da yatırım yapmaya özen gösterdik. Çünkü insanlar mutlu değilse biz başarısız demektir. Bizler sizlerin mutluluğu için gayret ediyoruz. Sizleri mutlu edebiliyorsak biz başarılıyız demektir. Mutlu edemiyorsak ne yaparsak yapalım biz başarısız demektir. Ama gittiğimiz her yerde insanlarımızın yüzünün güldüğünü görüyoruz. Bir siyasetçinin yaşayabileceği en büyük mutluluk budur.
Kırşehir’de oluşacak huzur tüm Anadolu’ya yayılacaktır düşüncesiyle hareket ediyoruz. Bu anlayışla hiçbir zaman kişilerle uğraşmadık. Kırşehir’in hep beraber olması gerektiğini düşünerek ileriye doğru adımlar attık. Huzurun olduğu yerde hizmet ve başarı olur. Bu huzur ortamında hep birlikte yeni hizmetlere imza atacağız. Bahçelievler Mahallesi hizmetlerin en az olduğu mahalleydi. Biz göreve geldiğimizde şunu söyledik. Hizmete dışarıdan başlayacağız. Kenar mahallelerden başlatacağız. Kırşehir’imize dıştan içe doğru hizmetleri yayarak en son bütün kenardaki hizmetleri bitirdikten sonra şehir merkezinde hizmet edeceğiz dedik. Ve bu anlamda alt yapı hizmetlerini tamamlayarak mahallelerimizde hizmete başladık. Bahçelievler Mahallesinde sorunları tek tek ele alarak çözmeye çalıştık. Bu mahallemizde asfalt çalışmaları, kaldırım çalışmaları, doğalgaz çalışmaları, kanalizasyon çalışmaları, mezarlık çalışmaları, okul bahçeleri çalışmaları, park çalışmaları,  peyzaj çalışmalarının yanı sıra konağımızı da ekledik. Bu konağımız mahalledeki gençlerimize ve hanımlarımıza çok güzel hizmetler verecek bir yer olacak. Mimari açıdan çok güzel bir proje oldu. Bu konakta 9 branşta kurslarımız başladı ve 250 hanımımız kurs alıyor. Yeni açacağımız kurslarla birlikte kursiyer sayımızı daha da artıracağız. İnsana yatırım yapma açısından önemli bir hizmeti daha buraya getirme fırsatı bulduk. Hizmeti adil dağıtabilmek çok önemli.  Bütün mahallelerimizde ihtiyaçlar doğrultusunda hizmetleri hep birlikte gerçekleştiriyoruz.”

' BAHÇECİ, PROJELERİNİ ANLATTI '

Belediyenin yapmış olduğu projelere de değinen Başkan Bahçeci;” Biz projececi bir ekibiz. Sizin huzurunuza projelerle çıktık. Vaad ettiğimiz projelerimizin hepsini gerçekleştirdik. Kırşehir için hep büyük düşünüyoruz. Hedeflerimizi büyük koyacağız. Hedeflerimize ulaşmak için gece gündüz çalışacağız. Hizmetlerimize yeni hizmetler katarak devam etmek istiyoruz. Önümüzdeki dönem için kırk başlık altında proje hazırlıyoruz. Yeni tecrübelerimizi bunların içine katarak Kırşehir’imizi geleceğe en güzel şekilde hazırlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu hizmetlerimizi yaparken hep birlik ve beraberlik içinde çalıştık. Milletvekillerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, siyasi temsilcilerimiz, belediye meclis üyelerimiz hep birlikte hareket ediyoruz. Bundan sonra da Kırşehir’de hizmette birlikte olacağız. Seçimler için değil gelecek için çalışıyoruz. Her şeyin en güzelini, en iyisini yapmaya çalıştık ve bundan sonra da böyle çalışmaya devam edeceğiz. Bu konağımızın ismini de Türk kadınını çok güzel temsil eden Nene Hatunun adını verdik. Bu konakta Nene Hatun köşesi hazırlayarak onun kim olduğunu anlatmak ve yaşatmak istiyoruz.  Açılışımıza katılan herkese çok teşekkür ediyorum ve hayırlı olmasını diliyorum.”
Başkan Bahçeci’nin konuşmasının ardından Bahçelievler Mahalle Muhtarı Cemalettin Yılmaz Belediye Başkanımıza Bahçelievler Mahallesine yaptığı hizmetler için teşekkür plaketi sundu. Yapılan konuşmalarda, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Cemalettin Yılmaz ve Ak Parti Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan’da yapılan hizmetin Kırşehir için çok önemli bir hizmet olduğuna değinerek Kırşehir halkına hayırlı olması temennilerinde bulundular.
Konuşmaların ardından konağın açılış dualar okunarak yapıldı. 


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hüseyin - 5 yıl önce
yaşım 27 kırşehir de böyle başkan görmedim vizyonu geniş bi başkanımız var allah yolunu bahtını açık etsin
Avatar
serkan - 5 yıl önce
sayın başkanın açılış taki konuşmalarını çok iyi dinledim fakat başkan konuşmasıyla icraatları arasında çok büyük fark var yaptığı icraatlar malesef ki kendi söylem ve davranışlarının yanında sönük kalıyor bu insanlara tepeden bakmayla olmuyor diyiyorki hanemizde bile farklı ndüşünen var illaki nolacak hepimiz aynı şeyleri düşünemeyiz aynı olamayız diyiyor fakat başkan hernedense kendinden olmayanı kendisi gibi düşünmeyeni düşman olarak görüyor ve elinden geleni ardına koymuyor b gün başbakan bile yıllarca düşman olunan değerlerle barış imzalıyor sana ne oluyorda düşmanlıklarını pekiştiriyorsun sayın başkan ama unutmaki o koltuk fani o makam fani hatta taşıdığın o can bile fani yarın cacabey cami önünde nasıl bilirdiniz hakkınızı helal ediyormusun dediklerinde ne olacak sayın başkan biraz düşün ve bu kin ve nefret duygularını kenara bırak herkimle problemin varsa bu makam gitmeden herkesle problemini halletki o zaman bu söyledikleriyin değeri olsun .nefis düşmanını yen
Avatar
dadaş - 5 yıl önce
yalanın batsın orda doğru düzgün kaç tane dadaş vardı dadaşlar yaşarın ırkcı vede ayrımcı olduğuna inanmış kişlerdir sende sallamzsan iyi olur çünkü sende yaşarı sevmiyormus haaa bide orda olanların hepsi belediye personelidir...
Avatar
has dadaş - 5 yıl önce
üç kuruş para için yalakalık yapma yakışmıyo biraz duruşun olsun....
Avatar
BAHÇELİEVLER - 5 yıl önce
dadaşlar değil beledi̇ye personeli̇ akin etti̇ sallama..
Avatar
ramiz yamin - 5 yıl önce
her seçimde kilit bu mahalle nereye kayarsa o alır başkan bunun farkında
Avatar
MEHMET - 5 yıl önce
kırşehir zaten kırşehir halkının değil. yabancıların almanyası
Avatar
uyanık - 5 yıl önce
güzelim kırşehiri erzurumlu artvinli bizim okuyanımız yok her yıl öss ortalamamız ilk 4 giriyor bir kırşehirli olarak benim kanıma çok çok dokanıyor