Devlet Bankaları, Cumhurbaşkanı'nı dinlemiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı kaynaklı ekonomik darbe girişiminin karşısında topyekun tedbir alınması gerektiğini ve bankaların esnafı rahatlatması gerektiğini söyleyedursun, özellikle Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası; yani devlet bankaları esnafı bitirmek için tam anlamıyla kolları sıvamış durumda. 

Devlet Bankaları, Cumhurbaşkanı'nı dinlemiyor

Devlet Bankaları, Cumhurbaşkanı'nı dinlemiyor
Bunun adı EKONOMİK TERÖR ve mimarları belli...
Esnafa kredi vermemek için direnen Devlet Bankaları, müfettişlerle baskı altına alındı
Banka çalışanları, ' Cumhurbaşkanı ne derse desin. Biz, kredi vermemek için mücadele veriyoruz. Müfettişler tepemizde " diyor!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı kaynaklı ekonomik darbe girişiminin karşısında topyekun tedbir alınması gerektiğini ve bankaların esnafı rahatlatması gerektiğini söyleyedursun, özellikle Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası; yani devlet bankaları esnafı bitirmek için tam anlamıyla kolları sıvamış durumda gibi. 

'DEVLET BANKALARI, ESNAFI BİTİRMEK İÇİN MÜFETTİŞLERİ SAHAYA MI SÜRDÜ '
' BU OPERASYON, FETÖ'YÜ ARATMIYOR '


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ' 15 Temmuz'da yapamadıklarını ekonomik darbe girişimleri ile yapmaya çalışıyorlar ' söylemlerini dinlemeyen devlet bankaları, şimdilerde tüm şubelere müfettiş göndererek deyim yerindeyse esnafı bitirmek ve ülke ekonomisinin can damarını kesmeye başladılar. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Türkiye Halk Bankasında bırakın kredi vermeyi, bazı esnafların kredisi geri çağırılırken; ipoteklerine el konulup milletin malına mı  çökülüyor? Devlet Bankalarına gönderilen müfettişler, denetim adı altında esnafa adeta kan kustururken; banka çalışanlarının söylemleri dahi değişmiş durumda. Banka çalışanları, kendilerine kredi için müracaat eden esnaflara, " Müfettiş var kardeşim. Cumhurbaşkanı konuşsun dursun. Müfettişler tepemizde. Kredi vermek için değil vermemek için mücadele veriyoruz. Tamam Cumhurbaşkanımız konuşuyor ama benim iş de kalıp kalmamamın kararını müfettiş veriyor. Ben Müfettişe hesap veriyorum. Ekmeğimden mi olayım" diyor. 

' KIRŞEHİR ESNAFI BİTİYOR VE AK PARTİ CEPHESİNDEN BU OYUN GÖRÜLMÜYOR. 'DUR' DENMİYOR '

Özel bankaların ' EKONOMİK DARBE VE EKONOMİK TERÖR GİRİŞİMİ ' olarak başlattığı bu girişim, sahaya sürülen müfettişlerle destekleniyor ve özellikle ekonomik sıkıntının yaşandığı Türkiye'de, genel müdürlükler tarafından tüm şubelere müfettişler gönderildi. Müfettişlerin aldıkları vazifeyi yerine getirirken, diyalog ve destek olmanın ötesinde tamamen açık arama, batırma, kişiselleştirme üzerine kurulu çalışma anlayışları, banka çalışanları da tedirgin ederken; özellikle devlet bankalarının bu sıkıntılı dönemde esnafa destek olmak yerine kredilerine müdahale edip kısmaları, ipoteklerini artırma çabalarıyla esnafın malına çökme girişimleri, kredi vermemek için banka çalışanlarına baskı kurmaları, esnafı muhatap dahi almayıp ' Verin icraya' dedikleri gibi söylemler hat safhaya ulaştı. 
Bu gizli ekonomik darbe girişiminin altında kimler var bilinmez ama 1 Kasım'da ekonomik istikrar diyerek Ak parti'ye ve Milletvekillerine, Belediye'ye, İl Teşkilatına destek veren Ahi esnafı, dükkan kapatmaya başladı bile... Ve bunun sonucu en yakın seçimde yüksek zarar getirili fatura olarak Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya'ya kesilecek gibi duruyor. 

' ESNAF BATIYOR; VEKİLLER KIRŞEHİR'E YATIRIM GETİRİYORUZ DİYEREK GÜNDEM SAPTIRIYOR '

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk ve Ticaret Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yaşanan gelişmelere kulak tıkamaya devam ederken; TSO Başkanı Ekicioğlu, ekonomik krizin yaşandığı ve esnafın kepenk kapattığı bir dönemde, CHP teşkilatlarını kapıda karşımaya başladı bile...!!!

Başta Vali Necati Şentürk olmak üzere Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli'ye çağrıda bulunuyor ve devlet bankaları eli ile yapılmaya çalışılan bu ekonomik darbe girişimine biran önce dur melerini istiyoruz. Bu yazı tamamen esnafın söylemleridir ve tamamen doğrudur. Sokağa çıkıp Ahi esnafıyla konuştuğunuzda bu yazılanların tamamını yüzünüze alenen söyleneceğinin bilinmesini istiyor ve bu ekonomik terör girişimine engel olunmasını istiyoruz. 

Esnafın gündeminde ne Milletvekillerinin Kırşehir'e yaptırdığı kamu binaları ne de Belediye'nin yaptırdığı parklar var! Esnaf batıyor ve dükkanlar DEVREN SATILIK denilerek kapanmaya başladı. 

Atanmışların, seçilmişlerin ve esnaf temsilcilerinin biran önce bir araya gelip, bu duruma çözüm bulmaları ya da yapılan esnaf batırma girişimlerine DUR demesi gerekiyor. 
Biz, aylar önce söyledik. 'Bankalar, esnafın malına çöküyor ve kredilerini çağırıyor ' dedik. Bunu da Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin düzenlediği toplantıda söyledik. Bu toplantıda milletvekilleri, il başkanı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş adamları ve esnaflar vardı. Ama söylemlere itibar edilmedi ve bugün gelinen noktada AHİ ESNAFI batıyor. Siz de sadece seyrediyorsunuz...

 Kimse kimseyi kandırmaya, oyalamaya çalışmasın... CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN diyor ki ' BEN YALNIZIM '... Aynen doğru söylüyor...
Hiç kimse müdahale etmiyor ve Kırşehir'de devlet bankaları esnafı batırıyor, bitiriyor. Bunun yansımasını sokakta esnaf ziyaretlerinde görür, duyarsınız...

ESNAF, YAKIN ZAMANDA KAPATTIKLARI DÜKKANLARIN ANAHTARLARINI BANKALARIN ÖNÜNE, ESNAF ODALARI, TİCARET ODASI, PARTİLERİN ÖNÜNE BIRAKIRSA ŞAŞIRMAYIN!

BU GİDİŞLE AHİLİK ESNAF BAYRAMINA KATILACAK ESNAF DA BULAMAYACAKSINIZ... BANKA ÇALIŞANLARI İLE MÜFETTİŞLER GELSİN ARTIK BAYRAMA.!!!!!

 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.