Ercan Hoca! Solucan uzmanı alacak!

Ahi Evran Üniversitesi’nde adama göre açılan akademisyen ve uzman alımları ilanları, deyim yerindeyse hem Rektör Kudret Saylam’ı hem de Genel Sekreter Ercan Soydan’ı kamuoyunda büyük sıkıntıya soktu.

Ercan Hoca! Solucan uzmanı alacak!
09 Ocak 2015 Cuma 20:40

Ercan Hoca! Solucan uzmanı alacak!

Ahi Evran Üniversitesi’nde adama göre açılan akademisyen ve uzman alımları ilanları, deyim yerindeyse hem Rektör Kudret Saylam’ı hem de Genel Sekreter Ercan Soydan’ı kamuoyunda büyük sıkıntıya soktu.

Edinilen bilgiye göre; akademisyen alımlarında kişiye özel kadrolar çıkaran Rektör Saylam ve Genel Sekreter Ercan Soydan, ilanlarda kişilerin özelliklerine göre özel kriterler belirleyip, başkalarının müracaat etmelerini ve gerçekten hak edenlerin üniversiteye girmelerini engelliyorlar.

‘ ERCAN SOYDAN, SINIF ARKADAŞLARINI ÜNİVERSİTEYE DOLDURDU ‘
‘ SOLUCAN VE BİTKİ UZMANI KARI-KOCA MI ALINIYOR? ‘


Diğer yandan, 24’e gelen bilgilere göre; Genel Sekreter Ercan Soydan, yine sınıf arkadaşı olduğu iddia edilen Amasya Üniversitesi Suluova Meslek Yüksekokulu’nda Yrd. Doç. Fevziye Şüheda Hepşen Türkay isimli ‘ TOPRAK SOLUCANLARI UZMANI’nı Ahi Evran Üniversitesine alacak!

Yine bize gelen bilgilere göre; bu hocanı eşi İlker TÜRKAY da ‘ TIBBİ BİTKİLER UZMANI ‘ olarak Ahi Evran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’na UZMAN olarak alınacak.

Bu iddialara göre; karı-koca birlikte Ahi Evran Üniversitesi’ne gelecek ve ileride kendilerine idari kadro verilecek! Bunlar bize gelen bilgiler veren daha alımlar gerçekleşmedi.

İlanlar açıklandı ve bu isimler Ahi Evran Üniversitesi’ne alınacak mı alınmayacak mı göreceğiz! Alınırsa bizim dediklerimiz ve iddialarımız doğrulanacağı gibi, Ercan Soydan’ın sınıf arkadaşlarından kimse dışarıda kalmayacak ve bitmek tükenmek bilmeyen sınıf arkadaşları listesine bir yenisi daha eklenerek Ahi Evran Üniversitesi, Ercan Soydan’ın sınıf arkadaşları ile dolmaya devam edecek…
Çok değil, önümüzdeki hafta bu isimlerin Üniversiteye gelip gelmediğini hep birlikte göreceğiz.

‘ BURADAN HAKIM VE SAVCILARA SESLENİYORUZ ‘

Ahi Evran Üniversitesi’nde yaşanan bu adama göre ilanların çıkması ve akademisyen alımlarında dönen pazarlıkların araştırılmasını istiyoruz. YÖK Başkanı’nı göreve çağırıyor ve adama göre alımları, ilanları, dönen dolapları ve organize edilmiş akademisyen alımlarında yapılan haksızlıkları görmelerini istiyoruz.

Çünkü Ahi Evran Üniversitesi’nde yandaşlara iş var, sınıf arkadaşlarına kadrolar var ve özel kriterlerle istenilen kişiler işe alınırken; eğitimini tamamlamış, emek vermiş gerçekten bu millete ve Üniversite’ye faydalı olabilecek insanların hakları gasp edilmektedir.

Rektör Kudret Saylam ve Genel Sekreter Ercan Soydan, kendi eş-dost ve yakınlarını makamlarını kullanarak adaletsiz bir şekilde kadrolaşmaya devam etmekteler. Bunların takip altına alınmasını ve Üniversiteye son 4 yılda alınan isimlerin tek tek araştırılıp, kimlerin akrabaları, kimlerin eşi dostu, kimlerin kızı, oğlu ve eşi tespit edilip; akademisyen alımlarında yapılan kayırma ve haksızlığın ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Bu konuda suç duyurusunda bulunuyor ve hâkimlerin, savcıların, YÖK’ün bu konuda acilen tedbir alıp, organize bir şekilde personel ve akademisyen alımı yapan Rektör Kudret Saylam ve Genel Sekreter Ercan Soydan’ın sorgulanmasını, araştırılmasını istiyoruz.

Kadrolaşma adına, seçimlerde oy kaygısı adına ve en önemlisi kişisel çıkarlar adına yapılan bu rant dolu alımların önüne geçip; gerçekten hak edenlerin Üniversitelere alınmasını istiyoruz.

Şikayetçiyiz ve bu alımların incelenmesini, irdelenmesini ve kimlerin yakınlarının işe alındığını, kimlerin yakınlarına kıyak geçildiği ve kimlerin 4 yıldır işe gelmeden bu Üniversitede maaş aldığının araştırılmasını istiyoruz.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
CYıldırım - 7 yıl önce
Yahu ali Cengiz, senden korkulur valla. Şaka şaka ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın, o da bu kadar. Püfff...
Avatar
Apduraman - 7 yıl önce
üniversite değil; işçi bulma kurumu mübarek.
Avatar
aynen öyle - 7 yıl önce
özkan ve ercan ın özel kurumu, yazıklar olsun sahipsiz kırşehirime
Avatar
Hacı Hasan - 7 yıl önce
i̇şe göre adam değil, adama göre iş bulunan yer ahi evran üniversitesi.
Avatar
Kitabına uydurmak - 7 yıl önce
ercan hoca uyanık adam bi yolunu bulur gider gitmessede rüstem abi onu korur kollar çevresi geniştir, ya özkancığım ne yapacak hatay a da gidemez oradaki rektörü kayıp etti ne olacak acaba hangi üniversite kabul edecek göreceğiz...
Avatar
cyldrma - 7 yıl önce
:)))
Avatar
şaşırıp kalmak - 7 yıl önce
bu rektör ercan ve özkan üniversitede bunları bunları yaptı desen, bundan 10 yıl sonra,
insanlar derki, olurmu böyle bir şey bu ülke muz cumhuriyeti mi dite sorarlar.
Avatar
sancak - 7 yıl önce
Martta secim var sonunda gokbel geliyor