Esnaf, Erkan için en üst seviyede tek vücut oldu

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Necmettin Erkan'a destek vermek üzere Kırşehir'e geldi. 

Esnaf, Erkan için en üst seviyede tek vücut oldu
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
04 Haziran 2018 Pazartesi 12:02

Esnaf, Erkan için en üst seviyede tek vücut oldu

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Necmettin Erkan'a destek vermek üzere Kırşehir'e geldi. 

Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşunun başındaki adam TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Ak Parti'den Kırşehir Milletvekili Adayı olan Akpınarlı hemşerimiz Necmettin Erkan'a 24 Haziran'da destek verilmesi yönünde düzenlenen BİRLİK İFTARI'na katıldı. Ahi Külliyesinde düzenlenen iftar programına katılan Hisarcıklıoğlu, yemek öncesi yaptığı konuşmasında bir dönem Danışmanlığını yapan Necmettin Erkan ile ilgili son derece anlamlı ve önemli açıklamalarda bulunarak,  Kırşehir halkını Erkan'a destek vermeye çağırdı. 

' ERKAN, ETKİ ALANI VE VİZYONU İLE HEMŞERİLERİNİN DESTEK VERMESİ GEREKEN BİR İSİM '

Ahi Külliyesinde düzenlenen BİRLİK İFTARI'na TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile birlikte Vali İbrahim Akın, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Milletvekili Mikail Arslan, Ak Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan, Ak Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Mustafa Kendirli, Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz, TSO Meclis Başkanı Mehmet Aydın, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, STK Başkanları ile esnaf ve sanatkarlar katıldı. 
BİRLİK İFTARI'nda konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, " Kırşehir sevdalısı Necmettin Erkan kardeşim ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde uzun süre birlikte çalıştık. Sonrasında kamuda değişik görevlerde bulundu. Bugün esnaf ve sanatkarlarımız için yapılan tüm çalışmalarda Necmettin kardeşimizin imzası var. Ahilik kutlamalarının hazırlanmasında ve Türkiye'ye duyurulmasında kendisinin büyük emekleri var. Böylesine çalışkan ve Kırşehir sevdalısı kardeşimize destek vermek için geldiğimiz Kırşehir'de, söz istiyor ve hemşerilerinin de Necmettin kardeşime destek vermesini istiyoruz " dedi. 

' ERKAN, KIRŞEHİR'İN AYNASIDIR '

Genç ve dinamik, ilkeli duruşu ve çalışkanlığı ile hem Ankara bürokrasisinde hem de Sivil Toplum Kuruluşlarında etkinliği ile gururumuz olan Ak Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Necmettin Erkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde bizzat yanında mesai arkadaşı olarak çalışırken; daha sonra Türkiye'nin en büyük STK Örgütü olan TOBB'da Danışmanlık yaparak Kırşehir'in gururu oldu ve Kırşehir adına yapılan her çalışmada etkin rol aldı. Ankara'da ki duruşu ve Kırşehir sevdası ile hemşerilerinin aynası olan Necmettin Erkan'a Türkiye'nin en büyük STK örgütleri ve genel başkanları ile birçok oda başkanı gönüllü destek verirken; genel başkan ve oda başkanları düzeyinde İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir gibi illerden birçok önemli isim Kırşehir'de kapı kapı gezerek ve esnafları ziyaret ederek Necmettin Erkan'a destek istiyor. 

' TÜRKİYE, ERKAN İÇİN KIRŞEHİR'DE TEK VÜCUT OLDU '

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na bağlı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü iken Türkiye'nin dört bir yanında Ahilik ve Kırşehir tanıtımı yaparak gönüllü elçilik görevi yapan Necmettin Erkan, esnaf ve sanatkarlara verdiği desteğin yanında güler yüzü ve iş bitiriciliği ile milyonlarca esnafın, sanatkarın gönlüne taht kurarken; TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun da Kırşehir'e gelerek Erkan için ' KARDEŞİM ' söylemleri ile destek sözü vermesi, aslında Kırşehir için önemli bir gelişme ve şans... Kırşehir'e, esnaf ve sanatkara, Ahiliğe verilecek her destekte Erkan'ın kapıları sonuna kadar açması adına TOBB Başkanı ve birçok güçlü STK temsilcisinin Kırşehir'e gelerek desteklerini esirgememeleri ve de açıktan destek verip taraf olmaları hem Kırşehir hem de Ahi esnafımız için sevindirici ve gurur verici bir gelişme... 
Necmettin Erkan'ın esnaf ve sanatkarı temsilen, Ahi esnafını temsilen Meclise girmesiyle sorunların ve taleplerin daha güçlü şekilde dile getirilip, çözüme gidileceğini söyleyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, " Biz, Necmettin kardeşime destek verirken esnaf ve sanatkarın sesi olsun, Meclis çatısı altında sorunları dile getirip çözümlerine dönük gerekli alt yapı hazırlıkların etkin olsun, Ahi geleneğinin yaşatılıp Ahi esnafının istek ve önerilerini gündemden düşürmesin diye destek veriyoruz. Bu konuda da kendisine güveniyor ve aldığı esnaf kültürü ile beklentileri karşılayacağına tüm kalbimizle inanıyoruz " dedi. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.