ESNEK proje ile eğitime kalite geliyor

Milli Eğitim Müdürlüğü ve KISDER Kırşehir İzcilik ve Spor Kulübü Derneği tarafından ortaklaşa hazırlanan başvuru ile hayata geçen ESNEK proje uygulama aşamasında...

ESNEK proje ile eğitime kalite geliyor

Milli Eğitim Müdürlüğü ve KISDER Kırşehir İzcilik ve Spor Kulübü Derneği tarafından ortaklaşa hazırlanan başvuru ile hayata geçen ESNEK proje uygulama aşamasında...

Proje, TR-51-E45-2013-R2 “ESNEK Eğitimde Sağlıklı Nesiller Eğitimde Kalite” isimli proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilmiştir. Proje Eylem 5.1 - Gençler ve Gençlik Politikalarından Sorumlu Olanlar İçin Toplantılar kapsamında yapılan bir proje.

Projede Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen 20 genç ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinden 30 genç bir araya gelerek obezite konusu tartışıldı. “ESNEK yani Eğitimde Sağlıklı Nesiller Eğitimde Kalite” projesi ile gençlerin beslenme alışkanlıkları ve günlük yaşamlarını obeziteye etkisi incelenecek. Projede, gençlerin beslenme alışkanlıklarının nasıl geliştiği, fazla kilo ile yaşamanın zorlukları, eğitim ortamlarının kullanımı, ailelerin obeziteye bakışı ve tutumlarının incelenmesi hedeflenmekte.

Gençlerden sorumlu karar vericiler ile eğitim ortamlarının düzenlenmesi, kantinler ve yemekhanelerin denetimi ve düzenlenmesi, beden eğitimi derslerinin işlevsel hale getirilmesi, e-okul sisteminde obezite ve beden kitle endeksi ile ilgili bir uyarıcının bulundurulması gibi konular incelendi.

Proje kapsamında ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte 30 Ekim-01Kasım 2013 tarihleri arasında Kırşehir'de Ankara, Eskişehir, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Çankırı, Yozgat, Sivas, Kayseri ve Kırıkkale il Milli Eğitim Müdürlüklerinden gelen 1 Şube Müdürü ve 2 ARGE birimi Öğretmeninin katıldığı çalıştay düzenlendi.

Çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Strateji Geliştirme Şube Müdürü Mustafa Çelik, İl Sağlık Müdürü, İl Halk Sağlığı Müdürü katıldı.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.