Final Okulları’nda öğrenciler sosyal hayata da hazırlanıyor

Kırşehir Final Okulları’nda öğrenciler sadece eğitim öğretim almıyorlar. Geleceğe sağlam adımlarla ilerlemesi için öğrenciler, sosyal projelerle hayata da hazırlanıyor.

Final Okulları’nda öğrenciler sosyal hayata da hazırlanıyor

Final Okulları’nda öğrenciler sosyal hayata da hazırlanıyor

Kırşehir Final Okulları’nda öğrenciler sadece eğitim öğretim almıyorlar. Geleceğe sağlam adımlarla ilerlemesi için öğrenciler, sosyal projelerle hayata da hazırlanıyor.

Kırşehir Final Okulları Genel Müdürü Neylan Yılmaz, Fen Bilgisi Öğretmeni Gülçin Balcı Gürbüzer ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Meltem Var, Ahi Yurdu Kırşehir Gazetesi’ni ve Kırşehir Haber24’e ziyaret gerçekleştirdi.
Dün gerçekleştirdikleri ziyarette okulları hakkında bilgi veren Kırşehir Final Okulları Genel Müdürü Neylan Yılmaz, öğrencilerine sadece eğitim vermediklerini sosyal hayatta da başarılı birer birey olması için çalışmalar yaptıklarını bildirdi.
Öğrencilerin okullarında her anı dolu dolu geçirdiklerini bildiren Genel Müdür Yılmaz, “Öğrencilerimiz okulumuzda farklı alanlarda eğitimler alıyolar. Gerçekleştirdiğimiz sosyal projelerle öğrencilerimiz hem eğleniyorlar hem de sosyal anlamda hayata hazırlanıyor. Öğrencilerimiz için her yıl birçok sosyal projele hazırlıyoruz. Sosyal projeleri öğretmenlerimiz ile öğrencilerimiz birlikte hayata geçiriyorlar” dedi.
Eğitim Danışmanları Doğan Cüceloğlu başkanlığında soru sormanın, farklı bir birey olmanın ve farklı düşünmenin teşvik edildiği bir ortam oluşturmaya çalıştıklarını bildiren Kırşehir Final Okulları Genel Müdürü Neylan Yılmaz, okulları hakkında açıklamalarına şöyle devam etti: 
“Öğrencilerimizi bilgi ve becerilerini geliştirmek için öğretmenlerimizle ve velilerimizle ortak çalışmalar yapıyoruz. Her yıl düzenli olarak hem öğretim yılı başında ve hem de okul aile birliğinin talepleri doğrultusunda veli toplantıları gerçekleştiriyoruz. Toplantıda anne baba eğitimleri, haftalık/aylık eğitim programlarının paylaşılması, veli bilgilendirme mektup ve e-postaları, çalışmalar hakkında bültenler, aile içi iletişim semineri, doğru iletişim semineri, proje sunumları gibi konuları paylaşıyoruz.
Okullumuzda en son sistemlerle donatılmış laboratuarlarda öğrencilerinin zevkle çalışmalarına zemin hazırlamıştır. Tüm güvenlik ve sağlık koşulları en üst düzeyde düşünülerek tasarlanan laboratuarlar, her öğrenciye yetecek araç, gereç ve teçhizat ile donatıldı.
Okulumuzun kütüphanesinin her yıl geliştirilmesi projesi, vizyon ve misyonunda bulunan inovasyonu, gelişimi ve yenilikçiliği destekleyen bakış açısı ile eğitimde yaşam boyu öğrenmeyi teşvik eden eğitim anlayışlarıyla iç içedir.
Sosyal etkinlikler başlığı altında, öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra ruh ve beden sağlıklarının da gelişmesi için öğrenci kulüplerine büyük destek vermektedir. Öğrencilerimizin ilgi duydukları, yapmaktan hoşlandıkları, onlara zevk veren öğrenirken eğlenebilecekleri ve sorumluluk duygusunu tadabilecekleri kulüplerimiz, uzman öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz rehberliğinde dönem içerisinde birçok faaliyete imza atılıyor.
Eğitim kurumumuz yaşadığı toplumu, onun ihtiyaçlarını ve topluma karşı sorumluluklarını bilen ve bu amaçla sosyal sorumluluk projeleri üretebilen bir okuldur.
Hiçbir maddi getiri beklentisi olmayan bu çalışmalarımızla, başta yerel yönetimler olmak üzere halk ile el ele vermeyi, gelecekte oluşabilecek sorunları tespit etmeyi ve sorunlara ortaklaşa çözüm yolları üretmeyi amaçlamaktayız.”
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.