HALEP için yollardayız...

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Kırşehir Şube Başkanı Oktay CEBECİ, HALEP için başlattıkları kampanya ile ilgili bilgi verdi. 

HALEP için yollardayız...

HALEP için yollardayız...

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Kırşehir Şube Başkanı Oktay CEBECİ, HALEP için başlattıkları kampanya ile ilgili bilgi verdi. 

Cebeci, yaptığı yazılı açıklamasında, " “Haleplilere gereken yardımı ulaştırma konusunda gerekeni yapacağız. Cumartesi günü 81 İlden ‘Halep'e Yol Açın’ sloganıyla Cilvegözü Sınır Kapısı'na doğru araçlarla konvoy halinde ilerleyeceğiz. 15-12-2016 tarihinde saat 16:30’da eski sanayi camisi yanında şehrimizden de bir tır dolusu  gıda yardımını yolcu edeceğiz.Yardım TIR’larımız ve araçlarımızla dünya kamuoyunu da harekete geçirmeyi amaçlıyoruz. Halep’e koridor mutlaka açılmalı, insani dram sona erdirilmelidir” dedi.

Erbakan’ın fikirlerini yeni nesillere aktarmalıyız

Türkiye’de sivil örgütlenme noktasında Erbakan’ın, “Bütün baharlar bir çiçekle başlar” sözüyle cesaretlendiklerinin altını çizen CEBECİ, “Hayatını milletimizin ve tüm insanlığın kurtuluşuna adamış Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın mücadele ve fikirlerinin yeni nesillere ve topluma doğru bir şekilde aktarılmasını sağlamalıyız” şeklinde konuştu.

Sivil toplum, öncü kuvvettir

Medeniyet coğrafyasının yükünü taşıma iddiasındakilerin, sivil örgütlere ve yapılara alan açması gerektiğini, bu kuruluşlar üzerinden bir hareket noktasının oluşması gerektiğini vurgulayan CEBECİ, “Sivil toplum öncü kuvvettir. Bu geçmişte de böyle olmuştur. Sivil toplum kuruluşları, yön veren, öncülük eden bir rol oynamış, bölgelere siyasetten önce gitmiş ve ilk etkiyi sivil toplum kuruluşu olarak bizzat yapmıştır” şeklinde konuştu.

Memur-sen, kendisine HılfulFudul hareketini örnek aldı

Memur-Sen'in kurulurken hangi misyon ve vizyonla kurulduğunu anlatan CEBECİ, HılfulFudul örneğini hatırlatarak, "HılfulFudul vicdan sahibi, duyarlı insanların, Kabile fark etmeksizin bir araya gelerek, hiç bir insanın rengine, ırkına, şekline bakmaksızın, herkesin hakkını hukukunu korumak için oluşturulan bir teşkilattır. Hz. Peygamber, kendisine nübüvvet geldikten sonra ‘bugün dahi çağırsalar orada (HılfulFudul) bulunurum, orada bulunuşumu bir sürü kızıl deveye değişmem’ demişti. Bizler işte bu HılfulFudul örneğinden yola çıkarak, bu adalet ve hukuk arama yoluna koyularak, 'yapamazsın' diyenlere inat bu yola koyulduk” diye konuştu.

Türkiye her on yılda bir darbelerle örselendi

Türkiye'nin darbeler tarihinden bahseden CEBECİ, ülkenin her 10 yılda bir örselendiğini, yıllarca Başbakan’ın asıldığı tarihin çocuklara bayram olarak kutlatıldığını hatırlattı.
Türkiye'de demokrasinin, adı sivil yapılar, beyni üniformalı yapılar üzerinden baltalandığını belirten CEBECİ, “Bizim temel sorunumunuz bu. Şapkasını alıp kaçan siyasetçiler bu konuda cesaret verebilir ama sivil toplum asla günahını affettiremez. 28 Şubat’ın bu ülkeye yaşattığı travma sivil toplumun omurgalı durmamasının sonucudur” diye konuştu.

Terör, ülkemizi esir alamaz

İstanbul’da yaşanan terör saldırısının ülkenin birliğini bozamayacağını kaydeden CEBECİ, "Terör bu ülkenin kıymetli evlatlarını esir alamayacak, hain saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Doğrudan doğruya ülkemizi, birliğimizi, kardeşliğimizi hedef alanlara inat birlikte hareket edeceğiz, terörü birlikte bitireceğiz, birlikte yeneceğiz" şeklinde konuştu.

Cumartesi günü 81 ilden araçlarla Cilvegözü Sınır Kapısı’ndayız

CEBECİ, “Haleplilere gereken yardımı ulaştırma konusunda gerekeni yapacağız. Cumartesi günü 81 ilden ‘Halep'e Yol Açın’ sloganıyla Cilvegözü Sınır Kapısı’na doğru araçlarla konvoy halinde ilerleyeceğiz. Yardım TIR’larımız ve araçlarımızla dünya kamuoyunu harekete geçirmeyi de amaçlıyoruz. Halep’e koridor mutlaka açılmalı, insani dram sona erdirilmelidir” ifadelerini kullandı.

 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.