Hemşerimiz Av. Akpınar, MHP'den aday adayı oldu

Kırşehirli hemşerimiz Avukat Aydın Akpınar, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Kırşehir’den MHP milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Hemşerimiz Av. Akpınar, MHP'den aday adayı oldu
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
04 Mayıs 2018 Cuma 12:08

Hemşerimiz Av. Akpınar, MHP'den aday adayı oldu

Kırşehirli hemşerimiz Avukat Aydın Akpınar, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Kırşehir’den MHP milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

“Milletvekili seçildiğimde maaşımın büyük bir bölümünü Kırşehir’li üniversite öğrencilerine ve Memleketimizdeki Anadolu lisesi öğrencilerine burs olarak vereceğim” diyen Avukat Aydın Akpınar yaptığı yazılı açıklamada, ”1960 yılında Kaman İlçesi’nin Değirmenözü Köyü’nde doğdum. İlk okulu köyümüzde bitirdikten sonra orta öğrenimimde  Kaman Lisesi’nde okudum. 1977 yılında liseden mezun oldum. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdim. Halen  Ankara’da serbest avukatlık yapıyorum. 10’lu yaşlarımdan beri gerek ilimiz ve ilçelerimiz gerekse Ankara ilinde aktif olarak siyasi oluşumlarda, hemşehri derneklerinde görev yaptım. TBMM ce yapılan son Hakimler Savcılar Kurulu seçimlerinde MHP tarafından aday gösterildim. Ceza Hukuku alanında çalışan bir avukatım. Uzun yıllar ceza mahkemelerinde bilirkişilik yaptım. Şu an ” Ceza Avukatının El Kitabı” adıyla yayına hazırlamakta olduğum bir kitabım ile ” İş Hukuku İle İlgili Mevzuat ve Yargıtay Kararları” adıyla yayınlanmış bir kitabım vardır. 15 yıl kadar bir süreyle iki büyük işçi sendikasında hukuk ve toplu iş sözleşmesi danışmanlığı ve çeşitli belediyelerde özellikle imar hukuku ile ilgili danışman avukatlık yaptım. Halen de yaklaşık 15 bin işçi çalıştıran bir şirketler gurubunun avukatlığı ile  hukuk ve Toplu İş Sözleşmesi danışmanlığını da yapıyorum . Gerek Türkiye Barolar Birliği gerekse Ankara Barosu ve ülkemizin diğer birçok barosu  nezdinde mesleki konulardaki birçok seminerde ve eğitim çalışmalarında özellikle ceza hukuku, infaz hukuku, ceza usul hukuku alanında sunumlar yaptım.  Kırşehir’in hemen her yerini karış karış bilirim. Memleketimi tanır,  memleketimin sorunlarını iyi bilirim. 50 haneli bir köyün birleşmiş iki derslikli ilkokulundan çıkıp ülkemizin en iyi fakültelerinden birisinde eğitim gördüm. Bir çocuğun elinden tutulduğunda neler yapılacağını bizzat yaşadım ve gördüm. Bu sebeple kişisel olarak her yıl birkaç üniversite öğrencisine burs veriyorum. Bir çok öğrencinin üniversiteye hazırlanmasında  ve devam etmesinde yardımcı oldum. Millet vekili seçildiğimde maaşımın büyük bir bölümünü ihtiyacı olan Kırşehirli üniversite öğrencilerine ve Kırşehir ve ilçelerindeki Anadolu Lisesi öğrencilerine burs olarak vereceğim. Bir  köylü çocuğu olarak köylümüzün, çitçimizin , tarımın, ziraatın, hayvancılığın sorunlarını biliyorum.   İlimizin eğitim, ulaşım, sanayileşme sorunlarını ve şehrimizde kurulu üniversitemizin , köyden ilimize ve ilçelerimize gelen öğrencilerimizin sorunlarını yakından biliyorum. Çözüm yollarının da farkındayım. Kısmet olur da seçilirsem ; konu ile ilgili olan gerekli ve doğru  teknik  desteği de alarak, bu zamana kadar köylümüzün, işçilerimizin, esnafın, işsizlerin , öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, üniversitedeki öğretim  üyelerimizin ve her kademedeki idarecilerimizin her an yanlarında olacağım. Bu böyle biline ! ” ifadelerine yer verdi.
Akpınar, Kırşehirlilere kapısını her daim açık tutması ve hemşerilerine her konuda yardım etmesi ile bilinirken; Kırşehir'den Milletvekili aday adayı olması sevinçle karşılandı. 
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.