banner245

Hoca, nasıl bir adamsın!

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Kudret Saylam ile ilgili şöyle arşivleri gezerken, karşıma böyle bir haber ve fotoğraf çıktı. Hoca'nın haberini ve uygulamalarını sizinle bu fotoğraflarla paylaşmak istedik!

Hoca, nasıl bir adamsın!

Tarih Ekim 2010
İstifa gerekçesine bakın!
Uygulamalarına bakın!

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Kudret Saylam ile ilgili şöyle arşivleri gezerken, karşıma böyle bir haber ve fotoğraf çıktı. Hoca'nın haberini ve uygulamalarını sizinle bu fotoğraflarla paylaşmak istedik!

Kudret Hoca, önceki gün Ankara'da düzenlenen Kırşehir, Kırşehirlilerle Buluşuyor programında, eskisi-yenisi başlıklarıyla bir sunum yaptı. Sunumdan sonra aklıma HOCA'nın eski uygulamaları ile yeni uygulamaları aklımıza geldi. Kudret Hoca, 10 Ekim 2010 tarihinde Mucur Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevi yapıyor. Görevi sırasında yanında da şimdi görev verdiği kişiler var. Tabi bazıları Hoca'nın iç dünyasını öğrenince ayrılıp tekrar Mucur'a döndü!

Kudret Hoca, Mucur'da o dönem halı saha işleten Rüstem Kaya'nın maili üzerinden bir basın açıklaması gönderdi tüm gazete ve televizyonlara...

' TAVIR KOYUP İSTİFA ETTİ! GÖREVE GELİNCE AYNISINI KENDİ YAPTI! '

Kırşehir24'e de gelen basın açıklamasında, Kudret Hoca adeta şark kurnazlığı yapıyor ve seçim arifesinde Selahattin Salman'ı yıpratmak için ' ŞOK İSTİFA ' adı altında müdürlük görevinden istifa ediyor. İstifi gerekçesi de kendi gönderdiği basın açıklamasına göre aynen şöyle:

MUCUR MESLEKYÜKSEKOKULUNDA ŞOK İSTİFA!

Son zamanlarda verilen Akademik kadro ilanları ve yapılan atamaların Üniversitemizin gelişmesine katkı sağlamayacağı, aksine gerilemesine neden olacağı düşüncesi oluşmuştur. Çünkü, bu ilan ve atamalarda Üniversitemize bilimsel anlamda katkısı olmayacak (emekli olmuş, bir yıl sonra tekrar yaş haddinden emekli olacak) kişilerin yeniden atanmaları planlanmaktadır. Ayrıca, bu ilanlar verilirken Üniversitelerdeki en önemli Akademik Birim olan Bölüm’lerin görüşleri ve talepleri alınmamıştır. Üniversitemizde Doçentliği ve Profesörlüğü haketmiş genç, çalışkan ve üretken Öğretim Üyeleri varken, Üniversite yönetiminin bu tür bir uygulama ve önceki uygulamaları ile Üniversitemizi “Emekliler Cenneti”ne dönüştürmeye çalışması kabul edilemez. Bu nedenlerle, şahsım açısından Yüksekokul Müdürü olarak Üniversitemizdeki mevcut yönetimle birlikte çalışma şartlarının ortadan kalktığını düşünmekteyim. Kırşehirli bir Öğretim Üyesi olmam nedeniyle; İlçemize, İlimize ve Üniversitemize hizmet etmek amacıyla kabul etmiş olduğum ve şimdiye kadar onurlu bir şekilde yürüttüğüm Ahi Evran Üniversitesi Mucur Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevinden istifa etmiş bulunmaktayım. Bununla birlikte, Üniversitemize ve Şehrimize AEÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Başkanı olarak hizmet etmeye devam edeceğim. Kırşehirli olmam nedeniyle; şu anda ve ileride Üniversitemize her kademede hizmet etmek benim için onurlu bir görev olacaktır "

' HOCA, DÜN BAŞKA BUGÜN BAŞKA OLUYOR! '

Bu açıklamaya göre; Kudret Hoca, memleket sevdalısı gibi kendisini gösteriyor müdürlüğü bırakırken, maaş aldığı bölüm başkanlığını bırakmıyor! Yani yine maaş önemli! Şimdi olduğu gibi o zaman da bölüm başkanlığını seviyor. Hoca, bugün bile Rektörlük görevinin yanı sıra birçok bölümün de başkanlığını yapıyor!

Yine bu açıklamaya göre; Kudret Hoca, atamalardan rahatsız ve bunun için istifa ettiğini söylüyor. Peki şimdi kendi makama oturunca ne yaptı biliyor musunuz?

Aynı şekilde akademik haklarını kazanmışlara unvanlarını teslim etmiyor. Ülkede ne kadar ziraatçı varsa alakasız şekilde kendi alanları dışındaki bölümlere vekaleten yada asaleten başkanlık yaptırıyor. Unvan almaya hak kazanmış genç akademisyenlere bırakın unvan vermeyi, randevu dahi vermiyor! Doçentlik hakkı kazanmış o kadar çok öğretim üyesi var ki Ahi Evran Üniversitesinde. Hoca, bunların hiçbirini görmüyor, görmek istemiyor. Ama, Genel Sekreter Ercan Soydan'ın şirket elemanı olarak aldığı sekreterin maaşını, diğer şirket personellerinden ayırıp artırmayı biliyor. Spiker diye alınan personel, bizim üniversitemizde sekreter olarak görev yapıyor. Spiker ya! telefonlara bakarken ses tonu iyi olacak! Bunlarla da kalmadı tabi...

Üniversitemize o kadar çok öğretim üyesi istifasını bırakıp gitti ki başka illere, Hoca bunlara eyvallah dahi etmiyor! Yani Kudret Hoca, daha 3 yıl önce istifa edip kendini memleket sevdalısı gösterirken; kendisi koltuğa oturunca kimseyi tanımaz oldu!

Hoca, 2010'da istifa edip giderken, kendisi için Mucur MYO önünde uğurlama töreni düzenleniyor. Sanki şehrin Valisi merkeze alınmış yada başka ile atanmış gibi! Bu görüntüyü bizler gazeteci olarak Valiler şehirden ayrılırken görürdük. Hoca, bir yeniye daha imza atıyor ve Mucur MYO müdürlüğünden ayrılırken; o dönem aldığı meşhur jeep'i ne binerek okuldan ayrılıyor.

Hoca, o kadar çok üzülüyor ki ayrılırken! Gülüyor ! ve kurduğu tezgahta yol arkadaşlarına aynı gülümseme ile el sallıyor!

İnşallah bu manzarayı biz de 700 gün sonra görecek ve fotoğraflayıp haber yapacağız. Tabi hoca bu kez giderken gülümsemeyecek!

Gülümseyen taraf ezilmiş, itilmiş, hakkı gasp edilmiş öğrenci, akademisyen, unvanı verilmemiş genç öğretim üyeleri, üniversiteyi terk eden birbirinden değerli öğretim üyeleri, temizlikçisi, güvenlikçisi ve bu şehir olacak...

İşte Kudret Hoca'nın eskisi ve yenisi!


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mucurlu - 8 yıl önce
o karedeki resimde bulunanların bir çoğu aldı alacağını, emin demir bu üniversiteye ne kattıkı bilinmez ama şu an genel sekreter yardımcısı ömür bey neydi ne oldu, ama ne olacak saylam ve ekibi ömür beye diyet borçluydu "çamlıbel" den kaç sene yemek yediler!!!!!!
daha sonra ömür bey öğretim görvlisi oldu, zamanla rektörde olacak göreceksiniz. daha neler neler
ve diğerleri hepsi kadro aldı, mucurluluk bu olasa gerek, helal olsun kudret hoca sana
b
elediye başkanı ali şahinin talimatıyla mucurluları işe yerleştiriyon ama
atılgan yılmazıda unutma o meşhur projeniz varya o nu unutma oldumu, vesselam
Avatar
Mucurlunun devamı - 8 yıl önce
rüstem kaya ona keza, üniversiteye ne kattıki, adam şu anda rektörün sağ kolu, kadroda aldı, yabanlılar halim çakır zamanında abisiyle gurur duydular, inşallah kendisiyle de gurur duyarlar
Avatar
mavi - 8 yıl önce
rektor hakkında bir sey yazmaya gerek varmı zaten kendini anlatmıs.eski rektorun calıstıgı sekreterlerle bu rektorunkilere baksanız yeterli.rektor tam donus yapmıs.emekli olan hoca bulamadıgından emekli olan personel getirmis durumda.dalında uzman ziraatci ve dalında uzman biyolog dalında uzman kimyager.bulabildişgi dalında uzman kisiler bunlar.rektor cok akıllı oldugundan bolum baskanlıgını bırakmamıs.nede olsa bıldırcın yeri buldu.uzmanlık alanınıda tam yerine oturttu.hoca baba gibi olmus dun dundur bugun bugun.yarına allah kerim.
Avatar
ahmet ak - 8 yıl önce
sebati kudret saylam;
bunların hesabını sana soracagız...rüstem kayayı antrenör diye aldın okula okulun 1. ligdeki futbol takımı küme düştü neiş yapıyor bu adam antrenör ne söylermisin ünv. spiker aldın ercanının akrabası ne iş yapar ünv . tv. simi var bu seninle gelen haksız huksuzlar varya seninle birlikte gidecekler isterlerse gitmesinler..kırşehirli ülkücü kudret genel sekreter tıp.fak.sekreteri hepsi samsunlu neoldu kırşehirde adam yokmu yok tabiiki adam olsa bu memlekette sen böyle yapamazsın nerde seçilmişler ünv. çalışanlara bir sorsunlar akşama kadar mazlum kırşehililere hakaret edip küfrediyorlar nerde memleketin sahipleri nerde nerde beledi,ye bşk. nerde vekiller il başkanları nerdesiniz..sorumlulugunuz yokmu arasanıza kırşehirin kırşehirlinin hakkını hani araştırma hastanesi hani tıp fakültesi kudret döner sermaye alacak diye memleket soyuluyor.. dünya kadar para
Avatar
M Furkan - 8 yıl önce
geldikleri gibi gidecek bi ekip yüzünden mucurluları zan altında bırakmayın. elimde imkan olsa, bunların kütüğünü memleketimden, mucurdan atar, samsuna koyarım.

artık mucurlulara laf saymayın. bizim günahımız ne
Avatar
mavi - 8 yıl önce
2 yıl daha elinizden birsey gelmeyecegine gore ya rektoru hizya getirip mucurlu olmayı gururla tasıyacaksınız yada bu karayı omur boyu boynunuzda tasıyacaksınız.aslında rektor iyi yapıyor.
Avatar
ne önemi var - 8 yıl önce
sayın ks bilişim haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlamış. sayın ks, bilgisayar ve bilişim teknolojileri derslerini ziraatçilere ve biyologlara vererek mi bilişim teknolojilerini etkin ve verimli kullanacaksınız. siz önce enformatik bölümüne web sayfası hazırlatınız. tabi öyle bir bölüm varsa.