banner245

İşte Rektör farkı!

Ahi Evran Üniversitesi'nde Kudret Saylam'ın Rektör olarak göreve gelmesinin ardından, beklenen performans ortaya konulamazken, önceki Rektör Selahattin Salman ile karşılatırınca, fark ortaya çıktı.

İşte Rektör farkı!

Ahi Evran Üniversitesi'nde Kudret Saylam'ın Rektör olarak göreve gelmesinin ardından, beklenen performans ortaya konulamazken, önceki Rektör Selahattin Salman ile karşılatırınca, fark ortaya çıktı.

Rektör Salman, daha önce 2 fakülte, 2 yüksekokul ve 4 meslek yüksekokulunda 37 programda 174 akademik personelle 5800 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü bir üniversiteyi, 2 sene gibi kısa bir süre içerisinde mevcut fakülte ve yüksek okulların bölüm ve program sayılarının artırılmasının yanında;  2 fakülte, 2 enstitü ve 1 yüksekokul olmak üzere 5 yeni birim eğitim öğretime açıldı ve program sayısı 37’den 117’ye, öğretim elemanı 174’ten 410’a öğrenci sayısı ise 5 bin 800’den 11000’e ulaştı.
 
Ayrıca, üniversitenin bilim adamı yetiştirme ve bu bilim adamlarının bilimsel çalışmalarını büyük ölçüde kendi üniversitelerinde yapmalarına olanak sağlandı…
 
Bu amaçla Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitülerinde 22 programda 377 öğrenci, tezli ve tezsiz yüksek lisans yaparken, Merkezi Araştırma Laboratuarı Projesi yakın zamanda hayata geçirdi.
 
Merkezi Araştırma Laboratuarı ile birlikte akademik personel, bilimsel araştırmaları için geniş olanaklara sahip oldu. Bu sayede Selahattin Salman Hoca'nın atandığı tarihten itibaren büyük artış yaşanan bilimsel araştırma ve yayın sayısı daha da arttı. Rektör Salman’ın atandığı tarihte 14 olan uluslar arası bilimsel yayın sayısı 2009’un ilk 9,5 ayı itibariyle 67’ye yükselerek yaklaşık % 500 artarken, tarımsal alanda arzulanan gelişmenin sağlanamadığı Kırşehir'de,  bu sorunlara çözüm üretmek ve tarımsal biyoteknoloji konusunda çağdaş araştırmalar yapmak üzere Üniversitemiz Ziraat Fakültesi bünyesinde “Tarımsal Biyoteknoloji”, Meslek Yüksekokulu bünyesinde “Seracılık” ve “Organik Tarım” bölümleri kuruldu.

Üniversite elemanlarının yaptığı çalışmalarla bölgede oluşabilecek yeni tarımsal sorunlara karşı hızlı ve acil çözümler üretildi, üreticilerin modern tarımsal faaliyetler ve organik tarım konularında bilgilendirilmesi, yeni tarım işletmelerinin kurulması ile tarım sektörünün Kırşehir ve çevresinde, dolayısıyla ülkemizde gelişmesine katkı sağlandı.
 
Bunların yanında Rektör Salman, Üniversitemizde Mühendislik Fakültesi, Tekmer ve Teknokent’in kurulması için çalışma başlattı. Böylelikle Kırşehir’deki sanayi kuruluşlarının araştırma-geliştirme faaliyetlerini sürdürmelerine büyük imkan tanınacak ve bu tür çalışmaların ilimiz ve ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlanacaktı.


' SALMAN, 2 YILDA 6 BİNA YAPTI '

Selahattin Salman, 2 yılda ayrıca ne yaptı biliyor musunuz? Bağbaşı kampus alanına Fen-Edebiyat Fakültesi, Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu, Kapalı Spor Salonu, Merkezi Araştırma Laboratuarı ile Sosyal Tesisler ve Yemekhane binasını yaptı. Ayrıca, şu anda Kudret Saylam Hoca'nın Rektörlük binası olarak kullandığı İktisat Fakültesi'nin tekrar restore ettirip, hizmete soktu.

' FİZİK TEDAVİ MERKEZİ FARK YARATTI '
 
Yine bütün bunların yanı sıra Rektör Prof. Dr. Selahattin Salman, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini bir yıl gibi kısa bir sürede, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyona dayalı; sağlık, eğitim, sosyal, kültürel ve sportif hizmetlere uygun hale getirdi. Bu tesis Başbakanımızın ifade ettiği gibi gelişmekte olan sağlık turizmi açısından Kırşehir adına çok büyük şanstı. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimiz sayesinde Üniversitemiz diğer üniversitelerle arasında fark yarattı ve şehrimizin tanıtımına inanılmaz katkıda bulundu.
 
Sonuç olarak, Kırşehir’in makus talihi Başbakan Erdoğan ve Rektör Salman’ın düşüncelerine sahip Kırşehirlilerin el ve gönül birliği yapmasıyla kırıldı…
 
Bu manada; bize bu güzellikleri yaşatan Üniversitemiz Rektörü Sayın Profesör Selahattin Salman’a minnettarız. Gecesini gündüzüne katıp gerektiğinde bir işçi gibi olağanüstü bir özveriyle çalışan bir rektöre sahip olan Kırşehir, şimdilerde kendi hemşerisi Kudret Saylam'ın yetersiz çalışmaları baş başa kaldı.

' SAYLAM NE Mİ YAPTI ?'

Kudret Saylam Hoca ise yaptı biliyor musunuz? Yaptığı açıklamaya göre; kendisi yaklaşık 2 yılda peyzaj düzenlemesi, araç filosunu genişletmek (kendisine audi marka araç kiraladı.makam araçlarını yeniledi ), Salman'ın yaptırdığı Merkezi Araştırma Laboratuarının tefrişi ile bilgisayarlarını almak, temizlik işçilerini, güvenlikçileri işten attırmak, spiker almak, kişiye özel kadrolar çıkarmak, program faturaları kestirmek, makam koltukları almak, jetkart uygulaması yapmak, makam aracına pat pat taktırmak, rektörlük villasının içinde bulunan eşyalara milyarlar harcamak, hastane döner sermayesinden binlerce (milyar) lira maaş almak, daire başkanlarını görevden almak, mahkeme kararları ile tekrar daire başkanlarını göreve başlatmak, haksız personel alımları yapıp mahkemelere düşmek, personeline hakaret içeren resmi yazılar yazmak ve daha neler neler...bu işleri yaptı!

Ha unutmadan Kaman Cevizi'nin patentini milyarlarca lira verip başka üniversiteden satın aldı! sempozyum ve panel düzenlendi. Kırşehir Devlet Hastanesi'nin adını Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaptırarak, 3 profesörle anlaştı, danışmanını dekan yardımcısı yapıp kendisine döner sermayeden milyarlarca para aktarttı, genel sekreterinin maaşına ilave yaptırdı! Gençlik Spor İl Müdürü Şaban Güneş'in emeği ve gayretleri ile Kırşehir'e gelen binlerce sporcuya, Spor Salonu'nu kullandırdım diye organizasyona sahip çıkmaya kalktı ve kendi reklamını yapmaya çalıştı! Ama başaramadı!

Yani 2 yıl da bunları yaptı!

Geçmiş yönetimle uğraşmak, personeli uzaklaştırmak, uzaklaştırdığın akademik personelin odasına çiçeklerle gidip tekrar hayırlı olsun demek, makam aracına pat pat taktırmak, konutuna milyarca lira harcayıp mobilyalar döşetmek, 40'a yakın birbirinden değerli akademisyenin Kırşehir'i terk etmesine göz yummak, gazete çıkarmak, çiçek paraları ödemek, makam aracı almak ve de kendisinin ifade ettiği gibi makam aracı filosunu genişletmekle geçen 2 yıldan öteye gidilemeyen üniversitemiz...

Spiker alımıyla, temizlik ve güvenlikçilerle uğraşmakla, basınla uğraşmakla geçen 2 yıl!

2 yılın kaldı Kudret Hoca! Bak 2 yıl geçiverdi... Çarşıya bir in ve esnafa kendini bir sor! Sana ne diyecekler bir öğren!

Makam odanda sana mutluluklar! Makam aracınla sana mutluluklar! Genel Sekreterinle ve Koordinatörünle sana bir ömür mutluluklar! Herkes gidecek sen kalacaksın bu şehirde... O makamlar da bitecek, saltanat da sona erecek... Uzun Çarşı'da karşılaşacağız bir gün ve sana tek diyeceğimiz " Yazıklar olsun sana " olacak...

İşte fark işte Salman ve Saylam... Gerisini siz yorumlayın artık!

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
angaralı dost - 8 yıl önce
bu rektor gercekten selahattin hocayı mumla aratıyor. o en azından sempatik ve dobra konusurdu. bu adam ise ne kadar s...varsa toplamıs yanına.. mujdeler olsun bir sonraki secimde ancak h. sayhan rektor olur ve o zaman görürsünüz...
Avatar
Şaşkın Vatandaş - 8 yıl önce
ii̇yi günler,
toki nihayet üniversitemizin binaları için ihaleye çıkmış. i̇hale tarihi 14.03.2013 günü ve işe 650 gün süre verilmiş. bu ne demek biliyormusunuz? sayın rektörümüz kudret saylam hiçbir binayı bitiremeden ve açamadan 4 yıllık süresi bitecek demek. peki o kadar kötülenen ve arkasından söylenen eski rektör selahattin salman ne yaptı. kampüs alanı belli olduktan sonra 2,5 yıllık süre içerisinde fen edebiyat fakültesi, beden eğitimi ve spor yüksekokulu, kapalı spor salonu, merkezi araştırma laboratuarı, kampüs altyapısı (elektrik, doğalgaz, telekom, kanalizasyon vs.) ve yolları, kampüs aydınlatması, rektörlük binası ve i̇ktisat fakültesi binasının tamamlanması, merkezi yemekhane. ayrıca fizik tedavi merkezi ve çevresi. yeni rektörümüz kudret saylam 2 yıl tamamlanacak neredeyse ne yaptı? yamuk yumuk çevre duvarı, küçücük kampüs giriş kapısı, çim ve ağaç ekme ile biraz çevre düzenlemesi. daha ne denir bilemiyorum? söz sizde sayın editör...