Kaman, MHP Adayı Kenan Elvan'da birleşti

Kaman Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı ile MHP İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen “Ülküde Birlik Şöleni”nde Ülkücüler tek vücut olarak gövde gösterisi yaptı.

Kaman, MHP Adayı Kenan Elvan'da birleşti
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
28 Mart 2019 Perşembe 11:56

Kaman, MHP Adayı Kenan Elvan'da birleşti
Elvan: Son düzlükteyiz. Allah'ın izniyle 3 hilali yere düşürmeyeceğiz


Kaman Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı ile MHP İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen “Ülküde Birlik Şöleni”nde Ülkücüler tek vücut olarak gövde gösterisi yaptı.

Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen şölende Ülkücü Müziğin beğenilen seslendiren Atilla Yılmaz ile Kamanlı Abdal Aşiretinin sevilen genç sanatçısı Tufan Altaş sahne aldı.

Spor Salonunu hınca hınç dolduran Kamanlılar 40 davul 40 zurna ile kapıda karşılandılar. Panayır havasında gerçekleştirilen şölen boyunca salonunda dışında çok sayıda seyyar satıcı ise dışarıya taşan kalabalığa soğuk hava da çay, atkı ve bere satarak nafakalarını çıkardılar.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde MHP adaylarına destek ve partililere moral vermek amacıyla düzenlenen geceye MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, Kırşehir Ülkü Ocağı Başkanı Ahmet Akbayır, davetliler ile çok sayıda Kaman halkı katıldı.

Kur’an-ı Kerim ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başlayan programda Kaman Ülkü Ocağı Başkanı Çağatay Kaya’nın açış konuşmasının ardından MHP İlçe Başkanı Yılmaz Uzunay ise konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak seçimlerden galip çıkmak için partililerden her zamanki desteklerini artırarak vermelerini istedi.

Yoğun tezahüratlar eşliğinde konuşmacı olarak kürsüye davet edilen Belediye Başkan Adayı Kenan Elvan ise sahneye eşi ve Belediye ile İl Genel Meclisi Adaylarıyla çıkarak salonu dolduran misafirleri selamladı. Selamlama ve fotoğraf çekiminin ardından bir konuşma gerçekleştiren Elvan, bu coşku ve sevgi selinin 1 Nisan’a işaret ettiğini belirterek teşekkür etti.

Konuşmasına, “Ben Kenan Elvan. Sizin çocuğunuzum, sizlerden biriyim, sizin gibi yaşayan, sizin gibi düşünen, sizinle aynı yolu kullanan, aynı havayı teneffüs eden evladınız ve bir kardeşinizim,” diyerek başlayan Belediye Başkan Adayı Elvan; “Yaklaşık 4 aydır sahalarda vermiş olduğumuz haklı hizmet mücadelemizde son düzlüğe gelmiş bulunmaktayız. Burada sizlerle bir arada bulunmaktan şahsım ve encümenlerim adına onur ve gurur duymaktayım. Bu mücadeleye başladığımız andan buyana yolumuz çetindi aştınız, yolumuz zordu kolay ettiniz. Bizi sevdiniz, gönlünüze koydunuz, bizi sevdiniz yüreğinize aldınız, sağ olun var olun. Bizim tek derdimiz var o da Kaman. İçinde doğduğumuz, büyüdüğümüz ve hala içinde yaşadığımız Kaman’ımızın sorunlarını anlayarak bu yol da Kaman’ı daha ileriye taşıyabilmek için birlikte yürüyoruz. Genç, dinamik ve aktif bir çalışma anlayışı ile sizlerin hizmetkârı olmaya talibiz. Doğru söylüyorlar, gencim, benim gençliğim nefes aldığım Kaman’a feda olsun. Bizler Allahtan korkar, siz aziz vatandaşlarımızdan utanırız. Bizim tek gayemiz memleketimizin daha çağdaş ve kültürlü olmasıdır. Bizim derdimiz belediye hizmetlerinin toplumun her köşesine, her bireyine eşit dağıtılmasını sağlamaktır. Bizim derdimiz ağlayan çocuğu susturmak, çaresiz anaya kol kanat germek, yorulmuş babaya destek olmaktır. Sözlerime bura da son verirken hepinizi en derin saygılarımla selamlıyorum, Allah’a emanet olun,” dedi. 

ELVAN: 30 PROJEYLE KAMANIMIZI ANADOLU'NUN EN GÜZEL ŞEHRİ YAPACAĞIZ 


MHP Kaman Belediye Başkan Adayı Kenan Elvan, son dönemece girilen 31 Mart seçimleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Seçimlerin gelip geçeceğini ve toplum olarak bir arada yaşamaya mecbur olduğumuzun altını çizen MHP adayı Kenan Elvan, kalp kırmadan, kimseyi ötekileştirmeden seçim sürecinin tamamlanmasının en öncelikli konularının başında geldiğini söyledi.

Hazırladıkları projelerle Kaman’ı daha da yaşanabilir, sosyal ve ekonomik olarak gelişmiş bir cazibe merkezi haline getirmek için bu yarışa dâhil olduğunun altını çizen Belediye Başkan Adayı Kenan Elvan, gazetemiz aracılığı ile Kamanlılara seslendi.

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde MHP’den Kaman Belediye Başkan adayı olduğunu belirten Kenan Elvan, açıklamasında şunları söyledi:

“Adaylığımın açıklanmasından bu güne kadar bana ve partime göstermiş olduğunuz ilgi, alaka ve desteklerinizden dolayı teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

“HEPİMİZ BURADA YAŞIYORUZ”

Öncelikle belediyemizin kuruluşundan bu zamana kadar hizmet etmiş olan saygıdeğer belediye başkanlarımızdan vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık, mutluluk ve başarılar diler, Kaman’ımıza yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkürü bir borç bilirim. Seçimler önceden de vardı, şimdi de var, gelecekte de olacaktır. Önemli olan kardeşlik ve dostluk içinde demokratik bir yarışın olmasıdır. Seçimler gelip geçer önemli olan kalp kırmadan, birbirimizi ötekileştirmeden,  ayrıştırmadan seçimin sonuçlandırılmasıdır. Hepimiz bu memleketin evlatlarıyız, cenazemiz bir, düğünümüz bir. Bu yarışın sadece bir kazananı olacaktır. Allah kime nasip ederse o Kaman’ımızın belediye başkanı olacaktır.

“30’UN ÜZERİNDE PROJE İLE DAHA ÇAĞDAŞ VE YAŞANABİLİR BİR KAMAN”

Sevgili hemşerilerim. Bizim anlayışımıza göre belediyecilik yol yapmak, kaldırım yapmak, çöp toplamaktan ibaret değildir. Bu amaçla geliştirdiğimiz 30’un üzerinde projelerle Kaman’ı daha modern daha çağdaş ve yaşanabilir hale getireceğiz. Kurmuş olduğumuz ekip ile birlikte gençliğimizin verdiği çalışkanlık, heyecan ve irade ile Kaman’ımıza hizmet edeceğiz. En güzel ve göz alıcı tablolar küçük dokunuşlar ile başlar. Bizler bir bir ilmek ilmek Kaman’ımızın sorun ve problemlerini kesin ve kalıcı bir anlayışla çözeceğiz. Ürettiğimiz projeler ile Kaman’da köklü bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirirken aynı zamanda projelerimiz ile belediyemizi büyüterek yeni iş sahaları açacağız. Halkımızı mutlu edecek, her yaş grubuna hitap edecek projeler ile Kaman’ımızı ayağa kaldıracağız. Bizler koltuk, makam ve mevki dağıtarak değil, sizlerin kalbini, güveninin ve inancını kazanarak bu seçimi kazanacağız.

Bilmelisiniz ki, hayata geçireceğimiz projeler sizlerin mutluluğu, refah içinde yaşaması, daha da önemlisi ilçemize bir kimlik kazandırmak için olacaktır. Makam sevdalısı olarak değil, hizmet sevdalısı olarak, Kaman sevdalısı olarak, iyi ve kötü günde siz değerli hemşerilerimizin yanında olmaya gayret göstereceğiz. İlçemizde herkesi kucaklayan bir hizmet anlayışıyla, sevgiyle, hoşgörüyle ilçemizi hak ettiği güzelliklerle buluşturacağız.

“SOSYAL, ÜRETKEN VE ŞEFFAF BELEDİYECİLİK”

Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayan, sosyal ve üretken belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde halkın yönetimde söz sahibi olduğu, belediye hizmetlerinin ilçemizin her noktasına ulaştığı, yaşam kalitesi yüksek kentler arasında kendine sağlam bir yer edinecek modern bir kent oluşturmak en büyük hedefimizdir.

İlçemizi sizlere yakışır biçimde geliştirmek, çocuğundan gencine, gencinden yaşlısına herkesin yüzünün güldüğü bir ilçe oluşturmak, vatandaşların isteklerine cevap verebilmek, problemlerine çözüm ortağı olabilmek için çalışacağız.

Saygıdeğer hemşerilerim. Kaman’ı el birliği, güç birliği, söz birliği dahası gönül birliğiyle eğitim, bilişim-teknoloji alanında, sosyoekonomik ve kültürel alanda layık olduğu düzeye taşımak, kültür ve sanatın tüm güzellikleriyle buluşturmak, spor tesisleriyle, yeşil alanlarıyla, Kapadokya giriş kapısı Kaman projesi ile Hirfanlı, Savcılı ve Çağırkan Kalehöyük yerleşim yerlerini cazibe merkezi haline getirmek için, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde vatandaşlarımızın her daim yanında olmak için mücadele edeceğiz.

Sözlerimi burada bitirirken, 31 Mart seçimlerinde aday olan tüm parti adaylarımıza başarılar diler, sizleri en derin duygu ve düşüncelerimle selamlar, saygılarımı sunar, geleceğiniz için oylarınızla desteğinize talip olduğumu bilmenizi isterim.” 

Kaynak: KAMAN AK HABER GAZETESİ/ İbrahim AKTÜRK
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.