Kılıç, partisinin 12'nci kongresini değerlendi

18 Martta Ankara’da yapılan 12. Olağan kongresini değerlendiren MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, Türkiye’nin geleceği açısından bu kongrenin önemine dikkat çekti.

Kılıç, partisinin 12'nci kongresini değerlendi
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
24 Mart 2018 Cumartesi 19:10

Kılıç, partisinin 12'nci kongresini değerlendi

18 Martta Ankara’da yapılan 12. Olağan kongresini değerlendiren MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, Türkiye’nin geleceği açısından bu kongrenin önemine dikkat çekti. Başkan Kılıç, “Türkiye’nin yoğun bakım odasında çıkarılacağına inanan güç oradaydı, buna sahip olacak irade oradaydı” dedi.

“Gelecek Türk Asrı, Geleceğin Gücü Türkiye’dir” 

Türkiye’nin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğuna işaret eden MHP İl Başkanı Arif Kılıç, “ Demokrasi yüksek bir standarda taşınmalı,  bireysel hak ve özgürlük alanlarıyla güvenlik dengesi hassas bir şekilde kurulmalıdır.”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 3 Kasım 2019’da çarpık tahmin, çürük tuzak, çorak tertipleri yıkarak TBMM’de çok güçlü bir şekilde temsil edileceğine işaret eden Başkan Kılıç, “Önümüzdeki en temel konu başlıklarından birisi FETÖ’yle mücadele olmalıdır”

Ankara’da 18 Mart da yapılan 12. Olağan Kongresini değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, “ Bu kongremizin  diğer kongrelerimizden farkı Türkiye’nin bugünkü ahvalini göz önüne aldığımızda çok önemli olduğunu kongreye katılan bütün dava arkadaşlarımız bunun bilincinde ve şuurundaydı. Türkiye’nin yoğun bakım odasında çıkarılacağına inanan güç oradaydı, buna sahip olacak irade oradaydı” dedi.

‘Tüm Milliyetçileri, Ülkücüler ve inanmış dava adamları olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sırtını kimse yere getiremeyecektir. Bunu bütün dünyaya dostta düşmana büyük kurultayda göstermiştir’ diyen MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, şunları söyledi:

 “ Genel Başkanımız Devlet  Bahçeli devletimiz için çok önemli konularda kurultaya gelen büyük dava insanlarına Türkiye’ye ve dünyaya bu asrın Türk Asrı olacağını aşağıdaki belirttiği sözlerde kurultayı sonlandırmıştır.                                   
“ - Türkiye’nin birlik ve beraberliğe her zamankinden çok ihtiyacı vardır. Demokrasi yüksek bir standarda taşınmalı,  bireysel hak ve özgürlük alanlarıyla güvenlik dengesi hassas bir şekilde kurulmalıdır.
“ -  12’inci Olağan Büyük Kurultayımızın hitamında, yenilenmiş kadrolarımızla, gelişmeleri ve gerçekleşmesini öngördüğümüz hadiseleri milliyetçilik, demokrasi ve milli duruşla yorumlayıp vatanımızın her köşesine, her insanımıza mutlak surette ulaşacağız.
“-  Milliyetçi Hareket Partisi 3 Kasım 2019’da çarpık tahmin, çürük tuzak, çorak tertipleri yıkarak TBMM’de çok güçlü bir şekilde temsil edilecektir.
 “ - 2019 yılını takip eden beş yıl süresince Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kurum ve kurallarıyla yerleşip kökleşmesi için verdiğimiz destek, üstlendiğimiz sorumluluk, gösterdiğimiz açık tavır samimiyet ve sürekliliğini koruyacaktır.
“ - Önümüzdeki en temel konu başlıklarından birisi FETÖ’yle mücadele olmalıdır. Bu terör örgütünün kripto damarı kesilmeli, iyi organize edilmiş devlet aklıyla, etkili planlanmış mücadele stratejisiyle bu musibet gündemden çıkarılmalıdır.
“- Dış politikada merkez Ankara jeopolitiğidir. Ticaret savaşlarının ortaya çıktığı, ekonomik operasyonların kur, faiz, sıcak para üzerinden tetiklendiği bugünkü karanlık dönemde, dış politika ekonomik güvenliği de önceliğine almalıdır.
“-  2023, Cumhuriyet’in yüzüncü yıl dönümüdür. Büyükşehirleri kapsayacak şekilde yüz il, bin ilçeden oluşan bir idari sistemle, ekonomide yerli ve milli diriliş sayesinde, siyasette birlik ve dayanışma ruhunun ayağa kalkışıyla Türkiye bölgesinde süper güç, küresel düzeyde de nazı geçen, sözü dinlenen bir ülke seviyesine çıkmalıdır, inanıyorum ki mutlaka çıkacaktır.
- Türk Milleti muazzam bir hazine, bin yıllık kardeşliği esas alan, ayrım ve ayrımcılık kabul etmeyen ulu bir çınardır. Türkler ve Kürtler arasına nifak sokmak şerefsizliktir, hıyanettir, büyük bir kötülüktür. Kürt kökenli kardeşlerimi dışlayan bir millet gerçeği olamayacaktır. Türklük ise Türkiye ve Türk Milleti’nin ana omurgası, ana iskeletidir.
“- Yüz yıl önce Mondros Mütarekesi’ni konuşuyor, yedi düvelin topraklarımızı işgalinden dert yanıyor, feryat ediyorduk. Bundan yüz yıl sonra, yani 2123’de, Türkiye Cumhuriyeti, uzay araştırmaları yapan, genetik ve teknolojik kalkınmayı başarmış, her vatandaşını insanca yaşatan, dünyada hükmü geçen ilk üç devletten birisi olmalıdır, bizler göremesek de imanla söylüyorum ki bu uzak hedef gerçekleşecektir.
“ - Gelecek Türk Asrı, geleceğin gücü Türkiye’dir. Gelecek Türk-İslam Toplumları’nın küflü prangalarını söküp atmasına sahne olacaktır
“ Bu duygu ve düşüncelerle kurultayımıza katkı sağlayan dava arkadaşlarıma Türk Milliyetçileri’ne ülkücü hareketin her mensubuna teşkilatlarım adına ayrı ayrı teşekkür ederim”

BÖLÜKBAŞI’NIN VEFATI BİZİ DERİNDEN ÜZDÜ!      
             
Devlet Adamı, Siyasetçi Deniz Bölükbaşı’nın ölümünün kendilerini derin hüzne boğduğuna dikkat çeken Başkan Kılıç, “ Ayrıca Anadolu fırtınası Osman Bölükbaşı’nın oğlu Büyükelçi, Devlet Adamı 23 dönem Ankara Milletvekili Genel Başkan Yardımcımız ağbeyim Ahmet Deniz Bölükbaşı’nın vefatından dolayı cenazesine katılan dualarını eksik etmeyen arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başımız sağ olsun” dedi. 
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.