KIRMED, dershaneler için kamera karşısına geçti

Kırşehir Memurlar Derneği (KIRMED), basın açıklaması yaparak dershanelerin kaldırılması sürecini değerlendirdi.

KIRMED, dershaneler için kamera karşısına geçti

Kırşehir Memurlar Derneği (KIRMED), basın açıklaması yaparak dershanelerin kaldırılması sürecini değerlendirdi.

Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, " Derneğimiz 27.02.2007 tarihinde bireylerin çağını yakalamış, çağının bilgi ve teknolojisi İle donanmış, ülkesine ve devletine faydalı, verimli, çalışkan, başarılı ve eğitimli olmalarını sağlamak, sosyal  yardımlaşma ve dayanışmanın tesis edilmesi için faaliyette bulunmak amacıyla Kırşehir de kurulmuştur ve üyelerimiz kamuda çalışan memurlardan oluşmaktadır.

Özellikle son dönemde dershanelerin kapatılması ya da dönüştürülmesi olarak ifade edilen eğitimde değişiklik çalışmalarının toplumun belirli bir kısmını değil de  genelini etkileyecek olması, , hem üyemiz olsun olmasın Kırşehir’deki tüm memurları hem de veli olarak hepimizi ilgilendirmesi sebebiyle, bu değişikliklerin yeterince konuşulmadan tüm tarafların görüşleri alınmadan oldu bittiyle dershanelerin kapatılma girişimlerinden Kırşehir Memurlar Derneği’nin 400’e yakın üye ve gönüllüleriyle rahatsız olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Dershaneler, bizim gibi orta ve dar gelirli memur ailelerin eğitim alanında can simididir ve eğitimde eşitliği sağlamaktadır. Dershanelerin eğitimde oluşan fırsat eşitsizliğini gidermekte olduğu gerçeği varken bu sorunlar üzerine eğilmek yerine dershaneleri kaldırmanın toplumda kapanmayacak yaralar açacağını düşünmekteyiz. Bu konudaki kanun çalışmalarını, eğitim sistemimiz adına kaygı ve endişe verici, realiteden uzak çalışmalar olarak görüyoruz.Çünkü dershaneler bu eğitim sisteminin sebebi değil bir sonucudur.


Dershaneler yerine özel okullara öğrencilerin yönlendirilmesi taslaklarda ifade edilmekte olup; ekonomik olarak özel okulda çocuklarını okutma imkanı çok az olan memurların çocuklarını ne yapacağı kaygısına cevap verilmeli diye düşünmekteyiz? Ortalama yıllık ücreti  1.500 – 2 bin TL olan dershaneleri kaldırıp fiyat aralığı 8 bin ile 15 bin lira arasında değişen özel okulları alternatif olarak sunmanın ekonomik bir yanı var mıdır?Bu çocuklarımızın özel ders almaya zorlanması değil midir?

Şu anda da birçok üyemizin çocuğu dershaneye devam ediyor.Üye memurların çocuklarından lise mezunu olup da dershaneye giderek üniversite sınavlarına hazırlananlar  mezun durumunda olduklarından, lise bilgilerini hatırlamaları ve üniversite sınavlarına iyi hazırlanabilmeleri ancak dershaneler sayesinde olmaktadır.

Maalesef yürütülen çalışmalardan da anlaşıldığı üzere gelecek 10-15 yılımızı kapsayan milli eğitim politikalarımızın olmadığı günübirlik hamlelerle hayatiyet ifade eden eğitim alanında çalışmalar yapıldığını üzülerek görmekteyiz. Eğitimde öncelik verilmesi gereken birçok sebep varken sonuçlara odaklanmanın hem devletimize hem de milletimize hiçbir katkısı olmayacağını ve son 10 yılda atılan tohumların bile zarar görmesinden endişe duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.


Bizler Kırşehir Memurlar Derneği üyeleri olarak Hükümetimizin ve Sayın Başbakanımızın Ülkemiz ve Milletimiz adına yaptıkları hizmetleri,ülkemiz insanlarının maddi gelirlerinin artırılması,ekonomik istikrar,vatanımızın daha zengin ve yaşanır bir yer olması,huzur, barış  ve demokratikleşme adına  çalışmalarını unutmadık hepsini de minnet ve şükranla anıyoruz.Yetkililerden toplumun bu sesine kulak vererek yanlıştan dönmelerini dershaneleri kapatmak yerine daha acil sorunlara odaklanarak çareler aramalarını rica ediyoruz " dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali ali - 5 yıl önce
özel okulara giden çocuklara 2.500tl devlet yardım edecekmiş kimin parasını kime veriyon sen önce okullarına yardımda bulun özel okula gidene para yardımında bulununana kadar sen öğrenci başı 200 tl ver okullara dersaneyi bitirmezse öyle konuş okullara kömür verirsin odun vermezsin boya verirsin boyacı parası vermezsin para toplamak yasak dersin kısaca öl dersin.çıkıp özel okula giden çocuk başına 2500 tl para yardımı yapacaz dersin zenginemi çalışıyon okullarına gelince zırtık koklatmıyon bu zamana kadar ilkokullara kaç para yardım ettiniz koca bir 0
Avatar
Kırmed'e teşekkür - 5 yıl önce
toplumun tasvip etmediği bir hususu demokratik olarak dile getirmenin güzel olduğu kadar, karar alıcıların da bunları dikkate alması daha güzel olacağı kanaatindeyim. lastik yakarak, yol kapayarak, hakaretlerle değil de bu tür yaklaşımlar demokrasi kültürünün oturmasını sağlayacaktır. tabanın düşüncelerine tercüman oldukları için kirmede teşekkür ederim.
Avatar
RECEP SERÇE - 5 yıl önce
kardeşim artik okullara yerleşmede sinav olmayacaği için dersaneye de gerek kalmamiştir.....bu toplum neden anlamiyor.....
Avatar
AŞIK TURABİ - 5 yıl önce
güzel bir açiklama olmuş.duyarliliğiniz için teşekkürler.nefsani duygular adina bu milletin evlatlarinin kaderiyle oynamak ,dersanelerden mahrum etmek hoş değil.
Avatar
ali - 5 yıl önce
dersane adı altında vatandaşı soyma düzeni artık son bulsun,başbakınımızın sonuna kadar yanındayız...bu milletin soyulmasından ve sömürülmesinden rahatsız olan başbakanımız,bu soygun ve talana bir son vermiştir...