Kırşehir'de Seferberlik var...

SPOR Toto Bölgesel Amatör Ligi 6’ncı grubu topladığı 57 puanla lider olarak tamamlayan Kırşehir Belediyespor ile 5’inci grubu 62 puanla lider tamamlayan Nevşehirspor arasında oynanacak olan karşılaşma Cumartesi günü saat 15.30’a alındı…

Kırşehir'de Seferberlik var...
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
19 Nisan 2018 Perşembe 11:41

Kırşehir'de Seferberlik var...
Seferberliğin adı Yeşil-Beyaz...


SPOR Toto Bölgesel Amatör Ligi 6’ncı grubu topladığı 57 puanla lider olarak tamamlayan Kırşehir Belediyespor ile 5’inci grubu 62 puanla lider tamamlayan Nevşehirspor arasında oynanacak olan karşılaşma Cumartesi günü saat 15.30’a alındı…

Bu tarihi maçta her iki takım ilk maçta 3.lig vizesi almak isteyecek. Yeşil-beyazlı temsilcimiz Kırşehir Belediyespor, Ankara’da seyirci desteğini arkasına alarak Nevşehirspor’u güzel bir oyunla yenip 3.Lige çıkmayı hedefliyor.

Bu doğrultuda Kırşehir Belediyespor Başkanı Veli Şahin yaptığı açıklamada: “Gerçekten çok heyecanlıyız. Kısaca tarihi bir maça çıkacağız. 

BİLETLER 5 TL

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklamaya göre Cumartesi günü Ankara’da oynanacak olan Kırşehir Belediyespor-Nevşehirspor maçının bilet fiyatları 5TL olarak belirlendi. Karşılaşmadan saatler önce satışa sunulacak olan biletleri Osmanlı Stadı’nın gişelerinden gişelerinde sahiplerini bulacak.
Spor Toto BAL’da 22 Nisan’daki play-off maçında Osmanlı Stadı’nda Nevşehirspor’la karşılaşacak Kırşehir Belediyespor hazırlıklarını Teknik Direktör Ercan Kul yönetiminde sürdürürken, yeşil-beyazlı ekibimizin taraftarları da Ankara’ya çıkartma yapmak üzere hazırlıklara başladı.
Çok sayıda otobüsle Ankara’ya çıkarma yapmaya hazırlanan Kırşehir Belediyespor, GreenWolves, Dirlişi40 ve Cadde40 taraftar grupları hafta boyunca organizasyon ve tanıtım faaliyetleri düzenleyecek.

Ankara Osmanlı Stadı’nı yeşil-beyaz renklere boyamaya hazırlanan taraftar grupları son oynanan Devrek Belediyespor maçında çok ses getiren koreografinin ardından final maçında da Kırşehir Belediyespor’u ateşlemeyi planlıyor.
Bölgesel Amatör Ligi’ni topladığı 57 puanla lider olarak tamamlayan Kırşehir Belediyespor, Nevşehirspor’la oynayacağı 3. Lig’e yükselme maçının hazırlıklarını giderek artan bir tempoyla sürdürüyor.

Teknik Direktör Ercan Kul yönetiminde Güneyket tesislerinde final maçı için çalışan Yeşil-beyazlılarda antrenmanlara neşe hakim olurken çalışmalar sıkı bir tempoda geçiyor. Sıcak havada gerçekleşen antrenman öncesi Güneykent tesislerinde gelerek ziyarette bulunan taraftar grupları futbolculara ve teknik ekibe hitaben bir konuşma yaptı.
Nevşehirspor maçından zaferle ayrılacaklarını belirten taraftar grupları, “Geçtiğimiz Pazar günü bizi çok sevindirdiniz. Şimdi önümüzde bir final daha var. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Bu şehir sizlere güveniyor” diye görüş bildirirlerken, sakatlığı sebebiyle tedavisi süren Emrah Kol ve Abdul RazzakOmar dışında tam kadro çalışan yeşil-beyazlıların oldukça hırslı geçerken teknik patron Ercan Kul, “Önümüzde bir maç var ikincisi yok. Böyle bir anlayışla hazırlanıyoruz. Kırşehir Belediyespor şartlar ne olursa olsun kazanmak için sonuna kadar mücadele edecek. Kırşehir’e kupayla dönmek istiyoruz. Tüm kentin kenetlenmesi ve bizim yanımızda olması ile bunu sağlayacağız” dedi.
İlk yarının ortalarda geldiği Kırşehir’de, Kırşehir Belediyespor’un ve Kırşehirli taraftarların her şeyin en iyisine layık olduğunu söylediğini ifade eden Teknik Direktör Ercan Kul, “Biz Kırşehir Belediyespor’un bu lige layık olmadığını, daha üst liglerde olması gerektiğini her fırsatta dile getirdik. Göreve geldiğimde her zaman bu taraftar her şeyin en iyisine layık diyordum. Yine diyorum. Bu taraftar bırakın 3. Ligi, PTT 1. Ligi hak eden bir seyirci kitlesi ve potansiyeline sahip.  İnşallah onlara en güzel hediyeyi Pazar günü Ankara’da, Nevşehirspor’la oynanacak maçın ardından şampiyonluk olarak veririz.  Gerçekten çok heyecanlıyım.  Rabbim inşallah bu zamana kadar verdiği mutluluğu hafta sonu oynanacak maçın ardından da verir. Çünkü Kulüp Başkanımız ve Belediye Başkanımız bizlere hiçbir sorun yaratmadılar. Takımımızın ve bizlerin yanında olarak, bu başarının mimarı oldular. Böyle olunca da herkes görevini yerine getirmek için her şeylerini ortaya koydular. Çok şükür ki bizlere inananları mahcup etmeyerek grubumuzu lider olarak tamamladı. Ama henüz işimiz bitmedi. Önümüzde zorlu bir Nevşehirspor maçı var. Bu maçın Ankara’da oynanması da doğru bir karardır. Başkent’te büyük bir taraftar kitlesi önünde oynanacak maçı kazanmak için elimizden gelen her türlü mücadeleyi yapacağız ve inşallah buradan da yüzümüzün akıyla şampiyon olacağız. Şimdiden bütün taraftarlarımızı Pazar günü  yanımızda  görmek ve 90 dakika centilmence desteklerini bekliyoruz.”

Binlerce Kırşehirlinin katılımıyla Ankara’ya adeta göç edeceklerini belirten taraftar grupları, “6 yıl sonunda finale geldik. Artık 3. Lig ile aramızda bir maç var. İnanıyoruz ki takımımız ilk maçta Nevşehir’i devirip Kırşehir’e 3. Lig kupasıyla dönecek. Bu maçta bizlere büyük bir görev düşüyor. İlk dakikadan son dakikaya kadar destek vererek statta takımımızı motive edecek bir atmosfer oluşturarak 3. Lig yolunda tek yumruk olacağız. Taraftarlarımız şimdiden maçla ilgili sorular soruyorlar. Hafta başından itibaren gerekli tüm açıklamaları yapacağız. Ulaşımımızla ilgili hiçbir sıkıntı yok. Kırşehir halkı bu tarihi maçta takımımızın yanında olacaktır. Kırşehir’i yönetenler, odalarımız, derneklerimiz ile kenetlenerek takımımızı en iyi şekilde destekleyeceğiz. Bizler inandık, Kırşehir’de inanacak. O sene bu sene olacak” dedi.

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 5.grubu lider tamamlayan Nevşehirspor ile 6. grubu lider tamamlayan Kırşehir Belediyespor maçı da 22 Nisan Pazar günü saat 15.00’te oynanacak olan müsabaka Osmanlı Stadyumunda oynanacak ve maç biletlerinin de 5 liradan satışa sunulacak.

2017-2018 Sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 1. Kademe Play-Off müsabakaları 21-22 Nisan 2018 tarihlerinde yapılacak.  
12 grup birincisinin oynayacağı 6 müsabaka sonunda galip gelen 6 takım TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanacak. Bu müsabakalarda mağlup olan 6 takımın karşılaşacağı 2. Kademe Play-Off müsabakaları sonunda galip gelen 3 takım daha TFF 3. Lig’e yükselme hakkını elde edecek.
Futbol Federasyonu’nun maç yerini Ankara olarak belirlenmesinin ardından bir açıklamada Kırşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Veli Şahin, “Play-off maçımızın hangi ilde oynanması ile ilgili bir düşüncemiz ve beklentimiz olmadı. Biz bu maçı kazanıp 3. Lig’e çıkmanın çalışmasını yapıyoruz. Takımımızın çok iyi çalışarak, çok iyi konsantre olarak bu maçı kazanacağına yürekten inanıyoruz. Tabi Ankara’da oynayacağımız maça Kırşehir’den ve Ankara’dan da hemşehrilerimizin de gideceğini ve takımımızı yalnız bırakmayacaklarını düşünüyorum. Hak eden kazansın. Dostça ve kardeşçe bir final maçı olmasını bekliyoruz. Şimdiden rakibimiz Nevşehirspor’a da başarılar diliyorum” dedi.
Play-off maçının Ankara’da oynanacağının kesinleşmesinin ardından Kırşehir’deki pek çok taraftar grubu da şimdiden harekete geçerek taraftarları Ankara’ya götürüp, getirmenin çalışmalarını yapmaya başladı.

Kırşehir’de taraftarları, final maçını bekliyor

15 MAYIS2011 tarihinde Ahi Stadı’nda Belediye Bingölspor’a 5-2 yenilerek 3.Lig’den, Bölgesel Amatör Ligi’ne düşen Kırşehirspor, 6 yıl sonra 3. Lig'e çok yaklaşan Kırşehir Belediyespor’da taraftarlar heyecan içinde Cumartesi günkü Nevşehirspor’la oynanacak final maçını bekliyor. 

Cumartesi sabahı zorlu Nevşehirspor maçı için Ankara’ya akın etmeye hazırlanan taraftarlar, 3. Lig hasretinin bu yıl biteceğini belirtiyorlar. 
Cumartesi sabahı saat 09.30'da Ahi Stadı’nda buluşacak Kırşehir Belediyespor taraftarları, Ankara Osmanlı Stadı’nı yeşil-beyazlı renklere boyamak için kolları sıvadı. 
Büyük bir kafile ile Ankara’daki finale hareket edecek Kırşehir Belediyespor taraftarı yeşil-beyazlı forma ve atkılarla maç boyunca takımlarını destekleyecek. 
21 Nisan Cumartesi gününün Kırşehir Belediyespor tarihinde ayrı bir sayfa olacağını belirten Kırşehir Belediyespor taraftar grupları finale hazır olduğunu belirtti. 
Yeşil-beyazlı taraftar gruplarından olan Diriliş40, Cadde40 ve GreenWolves, "O sene bu sene diyerek çıktığımız bu yolda takımımız taraftarımızın da büyük desteğiyle ilk etabı alnının akıyla şampiyon tamamladı. Şimdi son bir galibiyet daha almamız gerekiyor. Cumartesi günü o galibiyeti de alacağımıza inanıyoruz. Kırşehir Belediyespor taraftarı takımımıza inanıyor güveniyor. Futbolcularımız sahada terlerinin son damlasına kadar biz de tribünde ses tellerimizin son gücüne kadar mücadele edip o kupayı Kırşehir’e getireceğiz. 3 grup Tayfamız ile genci yaşlısı tüm taraftarlarımız ile kenetlenerek Ankara’ya akın edeceğiz. Herkes maça gitmek istiyor, Kırşehir’de herkes maç gününü konuşuyor. 6 yıl sonra tarihi bir noktadayız. Tüm kamu kurumlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, iş dünyamızla bir bütün olarak takımımızı desteklememiz gerekiyor. Herkesi Cumartesi günü Ankara’ya bekliyoruz. Bayraklarımızla, formalarımızla, atkılarımızla, kırmızı tişörtlerimizle Ankara Osmanlı Stadı'nda şampiyonluğa ne kadar inandığımızı cümle aleme gösterelim" dedi.

KIRŞEHİR’İN İKİNCİ EVİ ANKARA’YA AKIN VAR AKIN!

Ankara Osmanlı Stadı'nda Nevşehirspor’la karşılaşacak Kırşehir Belediyespor’da taraftarlar da hazırlıklarına devam ediyor
Kırşehir’den yaklaşık 5 Bin kişiyle Ankara’ya çıkarma yapmaya hazırlanan Kırşehir Belediyespor’da, Dirlişi40, Cadde40 ve GreenWolves,taraftar grupları hafta boyunca organizasyon ve tanıtım faaliyetleri zorlu mücadeleye davet ettiler
Ankara Osmanlı Stadı’nı yeşil-beyaz renklere boyamaya hazırlanan taraftar grupları son oynanan Devrek Belediyespor maçında çok ses getiren koreografinin ardından final maçında da Kırşehir Belediyespor’u ateşlemeyi planlıyor. 
Binlerce Kırşehirlinin katılımıyla Ankara’ya adeta göç edeceklerini belirten taraftar grupları, "6 yıl sonunda finale geldik. Artık 3. Lig ile aramızda bir maç var. İnanıyoruz ki takımımız ilk maçta Nevşehir’i devirip Kırşehir’e 3. Lig kupasıyla dönecek. Bu maçta bizlere büyük bir görev düşüyor. İlk dakikadan son dakikaya kadar destek vererek statta takımımızı motive edecek bir atmosfer oluşturarak 3. Lig yolunda tek yumruk olacağız. Taraftarlarımız şimdiden maçla ilgili sorular soruyorlar. Hafta başından itibaren gerekli tüm açıklamaları yapacağız. Ulaşımımızla ilgili hiçbir sıkıntı yok. Kırşehir halkı bu tarihi maçta takımımızın yanında olacaktır. Kırşehir’i yönetenler, odalarımız, derneklerimiz ile kenetlenerek takımımızı en iyi şekilde destekleyeceğiz. Bizler inandık, Kırşehir’de inanacak. O sene bu sene olacak" dedi.

(Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.