Kudret Hoca, davayı kazandı!

Kırşehir Haber24'ün Kudret Hoca ve yönetimi ile ilgili yaptığı eleştirel haberlerle ilgili yeni gelişmeler oldu.

Kudret Hoca, davayı kazandı!

Kudret Hoca, davayı kazandı!
Kudret Hoca'yı eleştirmenin cezası: 2 bin lira

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam hakkında Kırşehir24 editörü Gazeteci Alparslan Demirbaş tarafından yapılan eleştirel haber ve yorumlarla ilgili açılan dava sonuçlandı.

Gazeteci Alparslan Demirbaş'ın 3 Aralık 2012 tarihinde 'Rektör'ün yalanları bitmiyor ' başlıklı yazısında, Rektör ve ekibi ile ilgili bir takım eleştiriler ve üniversitede yaşanan sıkıntılarla ilgili eleştiriler yapılmıştı. Yine 4 Aralık 2012 tarihinde 'Hoca da çap sorunu mu var ! ' başlıklı yazıda da yine Kudret Hoca ve Genel Sekreter Ercan Soydan ve Koordinatörü Özkan Görgülü ile ilgili eleştirilerde bulunulmuştu.

REKTÖR'ÜN YALANLARI BİTMİYOR! başlıklı haberde;


Rektör'ün yalanları bitmiyor!
Şimdide iftira atıyor!

Kırşehir Haber24'ün Kudret Hoca ve yönetimi ile ilgili yaptığı eleştirel haberlerle ilgili yeni gelişmeler oldu.

Ahi Evran Üniversitesi'nde görev geldiği günden bugüne herkese iftira atmayı kendinde hak gören Kudret Saylam, önce kendinden önce görev yapan Rektör Selahattin Salman'a iftiralar atıp, utanmadan sıkılmadan Saylam ile birlikte çalışan personele, daire başkanlarına, Rektör Yardımcılarına yapmadık eziyet bırakmazken; şimdide kendisini eleştiren Kırşehir Haber24'e iftira atmaya başladı. Kendisinin belirlediği basın mensuplarına yemekli toplantı düzenleyen Kudret Hoca ve saz arkadaşları yani ekibi, göreve geldiği günden bugüne yaptığı daha doğrusu yapamadığı hizmetleri anlatmak yerine, toplantı sonuna kadar Kırşehir Haber24 ve Gazeteci Alparslan Demirbaş'ı eleştirerek, iftiraların arkasını kesmedi. Kudret Hoca, keşke düzenlediği toplantıya Basın Toplantısı değil de ' Alparslan Demirbaş'a iftira atma toplantısı' deseydi! Çünkü, Kudret Hoca, toplantı boyunca benim meslektaşlarıma benimle ilgili aslı olmayan iftiralar aktardığı gibi, bir de onlardan destek bulmak istemiş! Gereken cevabı da almış zaten!

' HOCA; ATTIĞIN İFTİRALARI ISPATLAMAZSAN NAMERTSİN '

Şimdi buradan Kudret Hoca'nın Kırşehir Haber24 ve Genel Yayın Yönetmeni Alpaslan Demirbaş'a yani şahsıma yönelik attığı iftiraları paylaşmak istiyor ve buradan Kudret Hoca'ya sesleniyorum;

Kudret Hoca;

Toplantıda benimle ilgili söylemlerinde ihale takipçiliğinden tutup, mahkemelik olduğuma kadar söylemlerde bulunmuş ve iftira atmışsın! Sana yazacaklarımı iyi oku!

1- Eğer Alparslan Demirbaş'ın senden ihale istediğine dair her hangi bir belge, bilgi yada adı ne olursa olsun somut bir adımı sunamazsan namertsin!

2- Alparslan Demirbaş'ın yada kuruluşu bulunan Kırşehir Haber24'ün sana abonelik başta olmak üzere bir tane fatura kestiğini, yada fatura kesmek istediğini ispatlamazsan namertsin!

3- Birilerinin senden yada üniversiteden haksız alacaklarını kurtarma peşine düştüğüme dair söylemlerini ispatlamazsan namertsin!

4- Benim yada medya kuruluşumun alacaklarına dair mahkemede bekleyen evrak, belge yada haksız tutanak olduğuna dair belgeleri ispatlamazsan namertsin!

5- Ben yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım ve daha nice yazılarım önümüzdeki süreçte senin ensenden eksik olmayacak. Çünkü, sen birilerine söz verip kapılarını aşındırıp; makam oturunca hiçbirini yapmadığın gibi iftira atarak birilerinin onuruyla oynamaya çalıştın. Göreve gelmeden önce Milletvekilleri, basın mensupları, cemaat, parti, Sayıştay Başkanı ve akrabalarına atmadığın takla kalmadığı gibi; göreve gelir gelmez ikinci yüzünü herkese gösterdin.

6- Kırşehir Haber24'ün yazdıklarına itirazın varsa iftira atarak bir yere varamaz, aksine daha da bataklığa batarsın. Biz, seninle ilgili iftira atmışsak, yalan yazmışsak git mahkemede hakkını ara. İftira atma! Attığın iftiraların hepsinin altında kaldın, kalacaksın!

7- Sen, Mucur Belediyesi ile yaptığı Avrupa Birliği Projesinde kaybolan 200 milyarın (bin) hesabını var. Aldığın jeep'in parasını nerden, nasıl ödediğini hesabını ver!

8- Göreve gelir gelmez Rektörlük villasına verdiğin aylık milyarlarca kira ile içine aldığın sıfır mobilyaların milyarlarca lira harcamalarını açıkla!

9- Gazeteciye iftira atacağına eşinin altına tahsis ettiğin makam araçlarının hesabını ver!

10- Üniversiteden adeta kaçan birbirinden değerli öğretim üyelerinin hesabını ver!

11- Hoca! Eğer, benim hakkımda söylediklerini hemen ispat edip açıklamazsan namertsin! Arkamdan atıp tutmakla bir yere varamazsın! Senin hakkında yazmaya devam edeceğim. Kimseyi aracı sokma... Çünkü, üniversitede sen olduğun sürece bu üniversitenin gelişmeyeceğine, büyümeyeceğine inanıyor ve koltukta oturup, milyarlarca lira maaş alıp, makam araçlarıyla cirit atıp gezdiğin her gün sana hesap sormak bir Kırşehir evladı gazeteci olarak benim görevim!

Seni uyarıyorum Kudret Hoca! Asla birilerini seni eleştirmemem için aracı koyma! Çünkü, benim derdim senden ihale almak, para sömürmek değil... Senden gazetecilik adına, yazmama adına, eksikleri görmeme adına bundan önce olduğu gibi bundan sonra da para isteyen şerefsizdir... Sen de attığın iftiraları ispatlamazsan .....n!

HOCA'DA ÇAP SORUNU MU VAR!

Kudret Hoca'nın yönetimindeki Ahi Evran Üniversitesinde, 40'a yakın öğretim üyesinin başka üniversitelere gittiği bildirildi.

Kudret Hoca ve ekibinin uygulamalarından memnun kalmayan birbirinden değerli 40 bilim adamı, Ahi Evran Üniversitesi'nin terk edip, Kırşehir'den ayrıldılar. Bilimsel makale ve çalışmaları ile taktir toplayan bu 40 öğretim üyesinin neden ve nasıl gittiği ile ilgili hiçbir çalışma başlatmayan ve adeta gitmeleri için gayret gösteren Kudret Hoca, kendi küçük dünyasında çiftlik oluşturmaya çalışıyor adeta...

Başkaca üniversiteler öğretim üyesi getirmeye çalışırken; Kudret Hoca, giden kıymetli hocalara 'dur' demiyor. Kendi getirdiği Profesörler de tek tek üniversiteyi terk ediyor. Göreve gelir gelmez çalışmaları ve dürüst kişilikleri ile dikkat çeken Prof. Dr. Ali İhsan Karayiğit ve birçok Öğretim Üyesi'nin terk ettiği Üniversitemizde, Rektör'ün kendi getirdiği Prof. Dr. Mahir Kadakal ile Prof. Dr. Alper Durak da terk edenler arasında yerlerini aldı. Prof. Dr. Leyla Harputlu ve Prof. Dr. Mahir Kadakal'ın da üniversiteyi terk etmesi, akademik çevrelerde şok etkisi yaratırken; 40'a yakın Profesör ve Doçent'in Ahi Evran Üniversitesi'ni terk etmesi, Kudret Hoca'nın umurunda bile değil sanki! Çünkü, Kudret Hoca, küçük Dünyasında Genel Sekreteri Ercan Soydan ve Koordinatörü Bio Özkan Görgülü ile adeta 'Muz Cumhuriyeti' kurmaya çalışıyorlar. Kudret Hoca'nın çiftliği misali ' Sen,ben, bizim oğlan' anlayışı ile yönetilen Ahi Evran Üniversitesinde, öğrencilerin perişanlığı diz boyu olurken; yağmurun ve soğuğun altında dolmuş bekleyen öğrencilerin çilesi bitmiyor. Kendi çaplarında! tamamen boş ve yetersiz bir şekilde ilim yuvası yönetmeye kalkan bu üçlüyü kınıyor ve bu insanların göreve getirilmesinde emeği geçenleri ve şu anda bile sessiz kalanları Allah'a havale ediyoruz...

Diğer üniversitelerin çap yoksunu olmayan Üniversitelerle yönetilmesi sonucunda, Ahi Evran Üniversitesi araştırmalarda ve anketlerde son sıralarda nal toplarken, çapı makam otosu ve protokol hastalığından ileri gitmeyen Kudret Hoca'nın, iftira kampanyaları ile dolu üniversite yönetiminde tam anlamıyla sınıfta kaldığı ortadadır. Göreve geleli 1.5 yıla yaklaşan Kudret Hoca, makam aracı almak ve evini yeniden restore ettirmekten başka yol alamadığı gibi; kendisine güvenen Kırşehirlilerin başını yere eğdirmiştir. Kendi ekibi dahi Kudret Hoca'nın çapına karşı çeşitli mazeretler uydurarak üniversiteyi terk edip gitmiş; Kudret Hoca'yı iki yaveri ile birlikte baş başa bırakmıştır. Kırşehir24, üniversitemizi sahipsiz bırakmayıp, bu üçlüye meydanı terk etmeyecektir! 

Bir üniversitenin Rektörü'nün çapı neyse Üniversitesinin gelişmesi ve büyümesi o'dur. Ahi Evran Üniversitesi bu çapla ancak bu kadar yol ilerlemiş ve daha önceki Rektör Prof. Dr. Selehattin Salman'ın yönetimindeki Ahi Evran Üniversitesi'nde 2 yılda öğrenci sayısı 6 binden 13 bine çıkarken; Kudret Hoca'nın yönetimindeki üniversitemizde bu sayı bugün itibariyle yaklaşık 16 bin öğrencidir. Bu 16 bin öğrenci de Kudret Hoca'nın değil Selahattin Salman'ın açtığı fakülte ve yüksekokullar ile yeni binalarda eğitim-öğretim görmektedir. Kudret Saylam, yapılan binaların çatısını bile onarmakta aciz kalmıştır. İlçelerde Meslek Yüksekokulları tam anlamıyla perişan halde olup; ne idari personel ne de öğrencilerin nerde nasıl kaldığı belli değildir!


ifadelerine yer verilmişti.

Bu ifadelere ilişkin Kırşehir 1. Sulh Ceza Mahkemesinde görülen davada, Gazeteci Alparslan Demirbaş tarafından sanık sandalyesinde savunma verildi. Savunmasında, " ' BEN HABERCİ OLARAK SADECE GÖREVİMİ YAPTIM. SEBATİ KUDRET SAYLAM, GÖREVE GELMEDEN ÖNCE BİÇOK VAATLERDE BULUNMUŞTU. HEM ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE HEM DE BİZ GAZETECİLERE ÜNİVERSİTE İLE İLGİ VAATLERİ OLDU. YANİ GÖREVİ GELİNCE YAPACAĞI ŞEYLERİ (HİZMETLERİ) SÖYLEMİŞTİ. GÖREVE GELDİKTEN SONRA BUNLARIN BİRÇOĞUNU GERÇEKLEŞTİRMEDİ. MESELA; ÖĞRENCİLERE SİZE HER ZAMAN KAPIM AÇIK DEDİĞİ HALDE BU SÖZÜNDEN 15 DAKİKA SONRA YANINA GİDEN ÖĞRENCİLER KENDİSİ İLE GÖRÜŞMEDİ (GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİ GEÇEMEDİLER). BEN DE BUNU DUYUNCA HABER YAPTIM. AYRICA, ÜNİVERSİTENİN GEZİLMESİ SIRASINDA DİĞER BİRÇOK HABERCİ ARKADAŞIMIZIN DA DUYDUĞU GİBİ KENDİSİ BİR ÖNCEKİ REKTÖR HAKKINDA İFTİRA İÇEREN BEYANLARDA BULUNDU. BEN DE BUNUN ÜZERİNE KENDİSİNE 'İFTİRA ATIYORSUNUZ' DEDİM. İKİNCİ MESELE İSE, REKTÖRÜN ATAMALARI İLE İLGİLİYDİ. MESELA EĞİTİM FAKÜLTESİ'NİN DEKANLIĞINA ZİRAAT FAKÜLTESİ MEZUNU ATADI. YANİ KENDİSİNİ ATADI. BUNUN GİBİ BİRÇOK İCRAATI OLDU. BU NEDENLE 40'A YAKIN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ÜNİVERSİTEDEN AYRILDILAR. HAKSIZ ATAMALAR VE HAKSIZ İŞTEN ATMALAR NEDENİYLE HAKKINDA BİRÇOK DAVA AÇILDI. BU DAVALARIN BAZILARI KENDİ ALEYHİNE SONUÇLANDI. BAZILARI İSE DEVAM EDİYOR. BENDE BUNUN ÜZERİNE RETÖR VE YANINDAKİ BİRKAÇ KİŞİYE HER İSTEDİĞİNİZİ YAPIYORSUNUZ ANLAMINDA ' SEN-BEN BİZİM OĞLAN ANLAYIŞI İLE ÜNİVERSİTE YÖNETİYORSUNUZ ' BAŞLIKLI YAZI YAZDIM. AYRICA HAKSIZ ATAMALARDAN VE İŞTER ATMALARDAN DOLAYI ÜNİVERSİTE TAZMİNATA MAHKUM EDİLDİ. BUNU DA BELİRTMEK İSTİYORUM. BEN BU NEDENLERLE REKTÖR ALEYHİNDE YAZILAR YAZMIŞTIM. YAZILARIM ELEŞTİRİ MAHİYETİNDE. ' REKTÖRDE ÇAP SORUNU MU VAR' ' HABERİNDE DE BİR ÖNCEKİ REKTÖRÜN İCRAATLARI İLE SEBATİ KUDRET SAYLAM'IN İCRAATLARI ARASINDA BİR KARŞILAŞTIRMA YAPTIĞIMIZDA, ESKİ REKTÖR DÖNEMİNDE YAPILAN İCRAATLARIN ÇOK FAZLA GÖZ ÖNÜNE ALARAK O ŞEKİLDE YAZI YAZDIM. ' KUDRET HOCA, ATTIĞIN İFTİRALARI ISPATLAMAZSAN ŞEREFSİZSİN ' ADLI YAZIMDA DA, REKTÖR KUDRET SAYLAM, DÜZENLEDİĞİ KAHVALTILI BASIN TOPLANTISINDA, ŞAHSIMIN PARA İSTEDİĞİ VE PARA VERMEDİKLERİ İÇİN YAZI YAZDIĞIMI SÖYLEDİĞİNİ DUYDUM. BENDE PARA İSTEDİĞİMİ ISPATLAYAMAZSAN ŞEREFSİZSİN! ' DİYE YAZDIM. BEN BU KONULARLA İLGİLİ REKTÖR'DEN ŞİKAYETÇİ OLMADIM. ÇÜNKÜ KENDİSİ DE ELEŞTİRİ YAPIYOR. AMA BEN ELEŞTİRİYE AÇIĞIM. KUDRET SAYLAM'IN SÖYLEDİĞİ ŞEYLERLE YAPTIKLARI BİRBİRİNİ TUTMUYOR. BU YÜZDEN ELEŞTİRİ YAZILARIMA DEVAM EDİYORUM " dedi.

Gazeteci Alparslan Demirbaş'ın ifadesi sonrasında Hakim tarafından karar verildi ve Demirbaş, 2.180.00 TL adli para ödemekle cezalandırıldı.

' DEMİRBAŞ: CEZA, DOĞRULARI GİZLEYEMEZ '
' CEZA, YALAN YADA İFTİRA İÇİN DEĞİL, ELEŞTİRİ SINIRLARI AŞILDIĞI İÇİN VERİLDİ

Eleştiri sınırları aşılmış denilerek 2.180.00 TL para cezası ile cezalandırılan Gazeteci Alparslan Demirbaş, " Basın özgürlüğünün sözde kaldığı bir dönemden geçiyoruz. Yazılanların doğruluğu noktasında kimsenin itirazı yok. Ancak, doğruların yazılmasında ki eleştiri sınırlarının aşıldığı noktasında ceza var. Eleştiri sınırı nasıl belirlenir ve nasıl kırmızı çizgiler çizilir bunun ayarı nasıl olur! Ben, yazdıklarımın arkasındayım ve yine özellikle yaptığı araştırma ve yazdığı tezlerle Japon Tavuğu'nu çok iyi tanıyan ve özelliklerini yakından bilen Rektör Kudret Hoca'nın ve ekibinin bundan sonraki icraatlarını takip edecek ve yine eksiğini gördüğüm, yanlış olan konuları yine bu sayfadan alenen yazmaya devam edeceğim. Tazminat, bu işin vazgeçilmez gerçeği! Yazıyorsak elbette bir şeyleri göze alıyoruz. Birileri gibi susmuyoruz, susmayacağız elbette. Hakim'in verdiği karara sonuna kadar saygılıyız. Çünkü, Sayın Hakim vicdanının sesini dinledi ve böyle bir kanaate vardı. Biz de cezamızı bize verilen sürede yada daha erken ödeyeceğiz. Önemli olan yazılanların kamuoyunca ve üniversite camiasında insanların vicdanlarına seslenip, ' DOĞRU YAZILIYOR ' denmesi. Ki yazılanların doğru olduğunu okuyucularımız ve üniversite camiası bize her platformda söylüyor. Önemli olan iftira atmamak, yalan yazmamak. Biz, bugüne kadar kimseye iftira atmadık ve yalan söylemedik. Eleştiri sınırına gelince, yazmaya başlayınca hissettiklerimizi aynen kaleme alıyoruz. Böyle olunca da bazen kantarı topuzu kaçıyor! Hakim'in verdiği karar boynumuzun borcu! Öderiz Allah'ın izniyle! Ama ne olursa olsun sayaç çalışıyor! KUDRET HOCA VE EKİBİNİN GİDECEĞİ TARİH BELLİ! " dedi.

' KUDRET HOCA; SANA GÜNAHIMI VERMEM. AMA HAKİM DEDİ DEVLETE 2 BİN LİRA VERECEĞİM '

Demirbaş, açıklamasının devamında, " Buradan Kudret Hoca'ya sesleniyorum; Sana bırak kuruşu günahımı vermem. Ama, Sayın Hakim dediği içi bu yüce devlete 2 bin lira vereceğim. Ancak, bu parayı sana verseydim belki de kuruyemişine, çiçeklerine, evinin giderlerine, üstüne başına, oraya buraya harcayacağın için sevinmez üzülürdüm. Çünkü sende biliyorsun ki bu yazılanlar doğru ve vicdanınla baş başa kaldığında rahatsız olacaksın. Ben cezamı öderim ama sen nasıl bu kadar insanı üzdüğün, birbirinden kıymetli hocaları gönderdiğin, temizlik işçilerini haksız yere işten attığın için bu milletin karşısına çıkacaksın merak ediyorum. İstediğin yere ve istediğin basın kuruluşuna bu cezalarla ilgili mailler atıp, kendini aklama çalış! Ne yaparsan yap benim aldığım 2 bin lira ceza senin haklılığını kamu vicdanında ortaya koymayacak. Ben yine yazacağım ve yine haksız uygulamalarını bu millete, okuyucularıma duyuracağım. Verdiğin sözleri yerine getirmediğini, sana güvenenlerin güvenini boşa çıkardığını, Mucur'da cevabını veremediğin kayıp 275 bin liranın akıbetini, haksız yere işten attığın çalışanlar için ödeyeceğin tazminatları, evine aldığın eşyaları ve devletin sırtına sardığın giderleri, sanatçılara ödediğin paraları, tavuklarını, bıldırcınları, yaverlerini ve seni yazmaya devam edeceğim " dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hakan uluer - 6 yıl önce
hoca bu yazıyı kaldırmak için 10 binlira ver bence.çünkü 2 bin liranın 5 katı olmuş bu cevap
Avatar
Yeşil - 6 yıl önce
sayın editör sonuna kadar yanındayız yan gelip yatan rektör daire müdürü kırşehire bir çivi çakmayıp yatan ye kürküm ye diyen bütün herkesin peşinde olalım. artık yeter çevre illerden geri kalmış bir kırşehir istemiyoruz.nerede bir yanlış varsa haber 24 orada olsun bizde yanında iş yapanuda taktir edelim saygılar selam ve dua.........
Avatar
recep karakale - 6 yıl önce
şimdi bu siteye daha çok inanmaya başladım. adam eleştiriyoda, aldığı cezayıda yazıyor. bence kudret hoca önce kendini sonra ekibini, sonrada etrafındakileri gözden geçirsin. bir kırşehirli olarak kırşehirlilerin bu hael düşmesine üzülüyorum. samsunlu, erzurumlu, artvinli size gülüyor. bakın görün bir sonraki rektörmuhtemelen erzurumlu, artvinli yad samsunlu olur. olanda bizim kırşehirlilere olur. ne olur kudret hoca, ne olur kırşehir24 bir araya gelin, güç birliği yapın bu şehir için. kavga edip meydanı erzurumluya, samsunluya, artivliye bırakmayın.. yoksa yazık olacak.
Avatar
m furkan - 6 yıl önce
geçmiş olsun alpaslan bey. karara şaşırdım doğrusu. siz hiç üzülmeyin. giden para olsun. vicdanlar sizi akladıktan sonra... adalet belki şaşar ama vicdan terazisi şaşmaz
Avatar
AK SAKALLI DEDE - 6 yıl önce
kudreeeet...geell geeell..;))
Avatar
mavi - 6 yıl önce
alpaslan degmez bırak ne hali varsa gorsun kırsehir.kaybolan 4 yılına yanacak zamanı olacak kırsehir,umudu olanların.biz calısan hoca ogrenci olarak cekiyoruz sabrediyoruz kırsehirli olarak sende sabret.sabrın sonu selamettir.
Avatar
ADALET YERİNİ BULMUŞ - 6 yıl önce
alpaslanbey isteklerin olmadi galiba böyle insanlara sataşma adalet yerini bulmuş
Avatar
editör - 6 yıl önce
helal olsun sana abim benim. sen bu haksızlıkları hilebazlıkları yalanları iftiraları yazmaya devam et senin bu kadar seven değer veren okuyucun varken rektör denilen sıfatına bürünmüş insandan çeken vatandaşlar varken senin sırtın asla yere gelmez kimin ne cevizler kırdığını kimin kime nasıl çile bülbülü çektirdiğini herkes biliyor sen o tatlı kıymetli canını sıkma sakın sen gazeteci kimliğine yakışanı yaptın kimsenin yapmadığı cesaret edemediği şeyleri yaptın. sen kimsenin haram 3 kuruşuna muhtaç olmayan aksine daha aldığı tomarla para ile doğmayıp milletin 3 kuruşuna göz diken iki yüzlü insanları yazacak kadar vicdanlı birisin senin izinde yürümeye devam ediyorum helal olsun sana