Kudret Hoca!Şimdi bunları bi açıkla!

Sayıştay Denetçileri tarafından Ahi Evran Üniversitesi'nin 2012 yılı muhasebesi denetlendi ve raporu yayınlandı.

Kudret Hoca!Şimdi bunları bi açıkla!

Kudret Hoca!
Şimdi bunları bi açıkla!

Sayıştay Denetçileri tarafından Ahi Evran Üniversitesi'nin 2012 yılı muhasebesi denetlendi ve raporu yayınlandı.

Eylül 2013 tarihi itibariyle hazırlanan Sayıştay Denetçisi Raporunda, Kudret Saylam ve ekibinin yönettiği Ahi Evran Üniversitesinde, kamu idaresi mali tabloları, yöneticilerin sorumluluğu, denetim görüşünün dayanakları ve denetim görüşü yayınlandı.

' SAYIŞTAY DENEÇİSİ, HARCAMALARI KANUNA AYKIRI BULDU '

Sayıştay denetçisinin raporuna göre; Rektör ve atadığı amirler, Halk Bankasından alınan 217 bin liradan tutunda kaza yapan araçların satışına kadar tüm işlemleri kanuna aykırı yaptığını vurguladı. Bilimsel araştırmalar için ayrılan paralarla yangın malzemesi alındığından tutunda bu harcamalar kanuna aykırı şekilde muhasebeleştirilmediğini raporuna yazan denetçi, Rektör Kudret Saylam'ın özellikle Üniversite ile Türkiye Halk Bankası arasında imzalanan protokollere dayanarak 'TAŞIT KANUNU ' ile 'KAMU GÖREVLİLERİ ETİK DAVRANIŞ İLKELERİ İLE BAŞVURU USUL VE ASASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK ' hükümlerine aykırı olarak araç tahsisleri yapıldığı tespit edildi.

Denetçi görüşü aynen şu şekilde:

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ ÖZEL BÜTÇESİNİN 2012 YILINA İLİŞKİN MALİ RAPOR VE TABLOLARININ DOĞRU VE GÜVENİLİR BİLGİ İÇERMEDİĞİ; GELİR, GİDER VE MALLARINA İLİŞKİN HESAP VE İŞLEMLERİNDE MALİ RAPOR VE TABLOLARI ETKİLEYECEK DÜZEYDE KANUN VE DİĞER HUKUKİ DÜZENLEMELERE AYKIRILIKLAR BULUNDUĞU KANAATİNE VARILMIŞTIR...

İşte denetçinin Rektör ve ekibinin yönettiği Ahi Evran Üniversitesi ile ilgili raporu... Rapor karşısında Kudret Hoca ve ekibinin şimdi hangi mazerete sığınacağını merak ediyoruz. Bindiği makam otosunu bile kanuna aykırı olarak alan ve kullanan Rektör'ün, bu makam otosunu ve aldığı 3 ayrı otomobili halen kullanmaya devam edip etmeyeceği bilinmez ama rapor ortada... Yanlış alımlar, satımlar ve harcamalar üniversitemizde kol geziyor...

İşte bu da Rektör'ün Sayıştay Denetçisine göre gelir giderlerle ilgili, harcamalarla ilgili çürük raporu...


Denetçinin raporunu detaylı şekilde günü geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz...


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
halk - 5 yıl önce
2-3 yıldır uğraşıyorsun rektörle hepsibu mu.bende gerçekten birşey çıkacak zannetmiştim
Avatar
mavi - 5 yıl önce
sayın rektorum bu konuları halleder bence.sizce?
Avatar
:) - 5 yıl önce
alpaslan bey boş boş yazsın boş verin he deyingeçsin
Avatar
vatandaş - 5 yıl önce
eğer sayıştay bu işte bir usulsüzlük görürse zaten mahkemeye suç duyurusunda bulunur. bu haber abesle iştigaldir. bende belge deyince bişey sandım! sayıştay siyesinde bu belgeler yayınlanıyor! başka kapılardan medet umun bence bundan bişey çıkmaz.
Avatar
ahmet ak - 5 yıl önce
esmerim biçim biçim ölürüm sks için tokat yolları taşlı geliyor sırma saçlı ılgaz anadolunu sen güzel dagısın görgüsüz senne babayiğit adamsın.. çarşambayı sel adı bir rektör seçtim yök görevden aldı..ee budaha 2012 denetimi 2013 te sırada demedi deme sks halk nikli arkadaş hepsi bumu demiş daha ne olacak 102 bin lira bir yerden 217 bin lira bir yerden daha kaç kalem yolsuzluk var hani bahar şenlikleri yapıpta hocalrı kovaladagın şenlikler vardıay sen oturmuştun avanenle birlikte protokole şimdide ödeyin bakalım döner sermayen aldıgınız paralarla.. güzgeldi gazın cücügü sayılmaya başladı haksız hukuksuz vefasız kibirli kudret daha çok ankaraya gidip el etek öpeceksşin ama karekterin ortaya çıktı bunlar yökede gidecek ben senin bu dört yılı tamamlayacagına pekde kaanat etmiyorum sks.. ama senin adamların halleder görgüsüzle sırma şaçlı..:-)) hadi sana uykusuz geceler sks..bekliyoruz sabırsızlıkla seçim zamanını..
Avatar
mavi - 5 yıl önce @ahmet ak
ahmet bey adaysınız herhalde?
Avatar
sarı - 5 yıl önce
rapor eksik tutulmuş rektörün4 arabası var biride konutta sayıştay gelince kullanmaz ayrıca ercan soydanbeyde boşdaki audiyide kendi özelinde kullanıyor yani ercan soydanında toplam 3 aracı var audi özel fuluans şehirdışı resmi megan evden işe işten eve
Avatar
kel - 5 yıl önce
mehmet yıldız hepsini temizler .merak etmeyin , boşuna mı getirildi..