Külünk, EVET için Kırşehir'de konuştu

AK Parti Milletvekili Metin Külünk, kısa adı KİMDER olan Kırşehir İmam-Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği’ni tarafından düzenlenen “15 Temmuz Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi” ile ilgili konferans verdi.

Külünk, EVET için Kırşehir'de konuştu

Külünk, EVET için Kırşehir'de konuştu

AK Parti Milletvekili Metin Külünk, kısa adı KİMDER olan Kırşehir İmam-Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği’ni tarafından düzenlenen “15 Temmuz Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi” ile ilgili konferans verdi.

Saat 16.00’da Müftülük Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa KİMDER Başkanı Hurşit Arısoy ile Yönetim Kurulu ve Üyelerinin yanı sıra Kırşehir Valisi Necati Şentürk, AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, Aksaray İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Kuddusi Bakar ve Yönetim Kurulu, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kurulu Temsilcileri ile Kırşehir Anadolu İmam-Hatip Lisesi Öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kur-an Tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını KİMDER Başkanı Hurşit Arısoy yaptı. 
Arısoy konuşmasında;” Kırşehir imam hatip lisesi mezunları ve mensupları derneğinin düzenlemiş olduğu “15 Temmuz, yeni anayasa ve başkanlık sistemi “ konulu konferansımıza,  başta bu davetimizi kabul ederek, bizleri onurlandıran ak parti İstanbul milletvekili, Sayın Metin KÜLÜNK Beyefendiye ve siz değerli misafirlere şahsım ve yönetim kurulum adına, hoş geldiniz diyorum.
Bu davaya sahip çıkarken, Bir beklenti içerisinde dernekçilik faaliyeti yapmıyoruz. Biz kalbimizi, arkadaşlarımız ve camiamızla beraber, milletimizin ve devletimizin istikbâline çiviledik. Allah Nusret ederse, makam ve mevki rüyası görmeden, ikbâl heveslerine rüyalarımızı teslim etmeden, kıvam tutturduğumuz, kendimizi ifade ettiğimiz her yerde devletimiz, milletimiz adına bize düşen, tâkâtimizin yettiği ölçüde her şeyi sonuna kadar yapacağız.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kırşehir de, açıktan destek vererek İmam Hatip Lisesi mezunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın seçilebilmesi için, gece gündüz çalışan ilk sivil toplum kuruluşu olduk. Bunun haklı gururunu yaşadık ve yaşıyoruz...

Bu referandumda EVET diyoruz. Çünkü milletimizin istikrarına, istikbaline ve istiklaline yön verecek olan bu süreçte sizlerle beraber “Bismillah” diyerek gece gündüz demeden çalışacağız. 
Değerli misafirler “vakit Yusufların kuyudan çıkma vaktidir”

Bu topraklarda bizi biz yapan, bizi millet yapan, bizi dünya mazlumlarının sığınacağı bir liman yapan,  değerlerimizi sadâkatle yaşayıp, hayat nimetlerini sahibine iade edeceğimiz güne kadar hakikat adına mücadele edeceğiz. Her yıkıldığımız yerden yeniden kalkarak, bir daha denemekten asla imtina etmeden her zaman istikamet üzere olacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle konferansımıza katılan siz değerli misafirleri sevgi saygı en kalbi duygularımla selamlarım.” Dedi.

KİMDER Başkanı Hurşit Arısoy’un ardından konferansı verecek olan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün tanıtıldığı slayt gösterisinin akabinde, 15 Temmuz Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi konulu konferansını vermek üzere sayın Külünk sahneye davet edildi.

Konferansa 15 Temmuz ve FETÖ Terör Örgütü’nün haince gerçekleştirmeye çalıştığı darbe ile girişimi ile başlayan Metin Külünk,“Bu işgalci örgüte normal şartlarda kurallarla mahkemelerde takım elbise kravat içerisindeki bu millete şirin gözükme fotoğraflarına izin verilmemelidir” dedi.
Kırşehir İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (KİMDER) tarafından organize edilen konferansta konuşan Külünk, FETÖ yapılanmasının tarihsel sürecini anlatarak milletin uyanık olmasını istedi. Külünk, “Bu örgüt bizim istikbalimizi çalacaktı. Bu örgüt bir işgalci örgüttür. Bu işgalci örgüte normal şartlarda kurallarla mahkemelerde takım elbise kravat içerisindeki bu millete şirin gözükme fotoğraflarına izin verilmemelidir. Bunların hepsine tek tip elbise giydirilmelidir. Bu milletin adalet duygusunu istismar ederek bu milletin duyguları üzerinden psikolojik operasyon yapmalarına izin verilmemelidir. O gece başarılı olsalardı bu ülkede nüfusun yüzde 25’i yoktu” dedi.


Ardından Yeni Anayasa hakkında bilgiler veren sayın Külünk, "Uyanık olmazsak  Türkiye'yi bize hiç bir zaman bırakmak istemeyecekler. FETÖ gider, yerine başkasını koyarlar. Çünkü, bu ülkenin haini bitmez. Vatanseveri de bitmez." dedi.

Türkiye'nin 62 yıldır içine yerleştirilmiş gizli güçler üzerinden kontrol edilmeye çalışıldığını ifade eden Külünk, şöyle konuştu: 

"Türkiye'yi  12 Eylül'e kim getirdi? FETÖ'nün arkasındaki akıl getirdi. O gün bir başka fotoğrafla  Türkiye'yi zaptı rapt altına almak istediler. Bugün FETÖ üzerinden. Ama, hepsi birbirinin devamı.  Türkiye, 62 yıldır içine yerleştirilmiş gizli güçler üzerinden kontrol ediliyor, edilmek isteniyor.  Türkiye'nin gizli güçler üzerinden kontrol edilmesine itiraz ettiği için,  Türkiye'yi bu millet yönetecek dediği için, gizli güçlerin  Türkiye'nin ekonomisini, siyasi yapısını kimi zaman terör, kimi zaman siyasi istikrarsızlık, ekonomik istikrarsızlığı mazeret kılıp Türk devletini kontrol etmelerine izin vermediği için sayın Erdoğan'a düşmanlar. Onun için  Türkiye'nin 1952'den sonraki tarihini iyi bilmek zorundayız."

Türkiye'nin o tarihlerde NATO ittifakına dahil olduğunu belirten Külünk, "Bu ittifakın üyesi ülkelerin çizdiği istikametten ayrılıp, mili bağımsız politikalar izlemeye çalışan siyasetçiler idam sehpasına gönderildi. Entellektüeller faili meçhullere kurban edildi. Fikir adamları mahkûm edildi.  Muhsin Yazıcıoğlu niye götürüldü? Özal niye öldürüldü? Mustafa Kemal niye zehirlendi?  Erbakan hoca niçin tasfiye edildi? Neden  Türkiye'yi 10 senedir Erdoğansızlaştırmak istiyorlar? Sebebi, bu isimlerin hepsi mili, bağımsız siyaset, ekonomi, milli savunma sanayi demeleri."

Referandumda 'evet' çıkmasıyla devletin daha pratik hareket edeceğine dikkati çeken Külünk, devletin bağırsaklarını temizleyeceğini kaydetti.

Türkiye'nin merkez ülke olduğunu vurgulayan Külünk, " Türkiye merkez güçtür. Dünya  Türkiye üzerinden şekillenir. Dünya  Türkiye'yi hesap etmeden hiçbir hesap makinesi kullanamaz, kullanamamıştır, kullanamayacaktır. Kendi dünyanız da ümitsizliğe yer vermeyin. Kendi dünyanız da olumsuzluğa yer vermeyin. Biz büyük bir milletiz, biz büyük devletiz" dedi.

"Birinci hedefimiz 2023'te dünyanın en güçlü 10 ülkesinden birisi olmak" diyen Külünk, şöyle devam etti: "Bu devletin birinci hedefidir. İkincil hedef dünyanın 5 büyük ülkesinden biri olacağız. Birini 2023'te olacağız öbürünü de 2053'te olacağız. Bunları kim başaracak biz başaracağız. Ne şanslıyız ki Erdoğan gibi bir lider ile aynı hattayız.”

Konferans sonunda KİMDER tarafından AK Parti İstanbul Milletvekili Sayın Metin Külünk’e takdim edilmek üzere hazırlanan hediyeyi Kırşehir Valisi Necati Şentürk verdi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.