KUŞ'un ANJİYO ile sınavı!

Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Kırşehir Devlet Hastanesi'nde, Genel Sekreterin gerekli alımları ve ihaleleri yapmaması nedeniyle 3 milyonluk cihaz çürümeye terk edilmiş durumda. 

KUŞ'un ANJİYO ile sınavı!

KUŞ'un ANJİYO ile sınavı!
2 ay önce Anjiyo Ünitesi geldi, çürümeye terk edildi
Hastanemizin kendi cihazı varken hastalar Ankara ve Kayseri'ye sevk ediliyor
Milletvekili Arslan ve Çetinkaya'nın bilgisi var mı!


Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Kırşehir Devlet Hastanesi'nde, Genel Sekreterin gerekli alımları ve ihaleleri yapmaması nedeniyle 3 milyonluk cihaz çürümeye terk edilmiş durumda. 

Edinilen bilgiye göre; yaklaşık 2 ay önce Sağlık Bakanlığı tarafından Kırşehir Devlet Hastanesine Anjiyo Ünitesi gönderiliyor. Kırşehir halkının faydalanması için, anında kalp rahatsızlıklarına müdahale edilmesi için Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çetunkaya'nın girişimleri ile Kırşehir'e kurulan Ünite, şimdilerde çürümeye terk edilmiş gibi.. Çünkü gelen bilgilere göre Anjiyo Ünitesi kurulmuş ancakbu ünitenin çalışması için gerekli malzeme alımları yapılmamış ve Ekim ayında 47, Kasım ayında 56 hasta Ankara ve Kayseri'ye sevk edilmiş. 

' MİLLETVEKİLLERİ BAKANLARA TEŞEKÜR ETTİ AMA ANJİYO ÜNİTESİ ÇALIŞMIYOR '

13 Haziran 2016 tarihinde Milletvekili Arslan ve Çetinkaya'nın ortak basın açıklamasıyla, Kırşehir'e Anjiyo Ünitesinin kurulduğu, Kırşehir halkına hayırlı ve uğurlu olması temennisi içeren güzel bir mesaj geldi. AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, yaptıkları ortak yazılı açıklamada, Kırşehir'e anjiyo ünitesinin kurulması çalışmaları kapsamında, anjiyo cihazının Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine teslim edildiğini belirttiler.

Çetinkaya ve Arslan, yaptıkları açıklamada, " Bilindiği üzere, kalp damar hastalıkları acil müdahale edilmesi gereken hastalıkların başında gelmektedir. Bu hastalıklara teşhisin hızlı şekilde konulması ve gerekli tedavinin bir an önce sağlanması gerekmektedir. Anjiyo ünitesi de bu teşhisin konulmasını ve gerekli tedavinin yapılmasını sağlamaktadır. Kırşehir'de kalp krizi geçiren veya kalp ve damar konusunda sıkıntıları olan hastalarımıza anjiyo yapılması gerektiğinde Ankara ve Kayseri'ye göndermek durumunda kalınıyordu. Bu da birçok hastamıza zamanında müdahale edilmesini geciktirmekteydi. Kırşehir'e kurulan anjiyo cihazı ile kalp ve damar hastalıkları çeken vatandaşlarımıza hızlıca teşhis konulabilecek ve gerekli görüldüğü takdirde müdahale edilebilecektir. Bu cihazın Kırşehir'e kazandırılmasına emek veren eski Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu ve göreve geldikten sonra cihazın Kırşehir'e gönderilmesini sağlayan Sağlık Bakanımız Recep Akdağ'a tüm Kırşehirli hemşehrilerimiz adına özel olarak teşekkür ediyoruz " dediler. 

Ama gelin görün ki Ünite hizmete giremedi, girmedi. Ekim ayında 47, Kasım ayında 56 hasta il dışına sevk edildi. 

' KUŞ, SEVK OLMAYACAK ARTIK. VEKİLLERİMİZE TEŞEKKÜRLER ' DEDİ AMA ANJİYO ÜNİTESİ ÇALIŞMIYOR! '

Yani açıklama havada kaldı. Hatta konuyla ilgili Genel Sekreter Op. Dr. Alpaslan KUŞ kamuoyuna şu açıklamalarda bulundu: 

"Kalp damar hastalıklarının acil müdahale gerektiren önemli hastalıklar olduğu bu yüzden hastaya tanının hızlı konularak acil girişimsel işlemin yapılması gerekir. Bilindiği üzere Kırşehir'imizin Sağlık Hizmetlerinin son yıllardaki önemli gündemi olan kamuoyunun da yakından takip ederek beklediği Koroner Anjiyografi Ünitesinin kurulmasını Bakanlığımızın onayı ile sağlamış bulunuyoruz. Bakanlığımızın onayının ardından yer tespiti çalışmalarımıza başladık ve bu hafta içinde yer tespiti yapılacak cihazın kurulum çalışmaları başlatıldı. Anjiyo, kalp ve damar hastalıkları açısından sorunu olan kişilerin damarlarına ince kateter ile girilmesi ve bu sayede damarlardaki tıkanıklıkların ve diğer sorunların teşhis edilmesini sağlar. 7 gün 24 saat nitelikli ve sürdürülebilir Sağlık Hizmeti ile Kalp Krizi geçiren, kalp ritim bozukluğu olan hastalara hızlıca tanı koymak modern tıp dünyasında vazgeçilmezdir. Dakikaların bile önem arz ettiği koroner arter hastalıklarının teşhis ve tedavisinde Anjiyografi Ünitesinin hizmete girmesi ile vatandaşlarımızın çevre illere sevk edilmesinin önüne geçilecek olup, kısa bir zaman sonra da By-pass ameliyatını gerçekleştirecek alt yapı hazırlıklarımız devam ediyor. Gerek kapak hastalığı gerekse de koroner hastalığı olan kardiyoloji hastalarımızı çevre illere sevk etmeyeceğiz. il dışı sevk nedenlerimiz %80 ile en önemli yeri tutan koroner arter hastalıklarıdır. Hastanemizden ayda ortalama 70 hasta acil Anjiyografi gereksinimi ile ortalama 130 hasta da poliklinikten il dışına sevk edilmektedir. Yıllık ortalama 2000 civarında hastamızın anjiyografi cihazından faydalanacağını düşünüyoruz. Anjiyografi ünitesinin kurulmasıyla günün hangi saatinde olursa olsun hasta kalp krizi ile geldiği zaman hastaya hızlı bir şekilde acil'de müdahalesi yapılıp tanısı konulacak ve hızlı bir şekilde gerekirse Anjiyo'ya alınacaktır. Hizmetin nitelikli sürdürülebilir olması çok önemli, çünkü kalp hastaları için saatler ve dakikalar önemlidir. Hızlı bir şekilde hastaya müdahale edildiğinde hiçbir problem olmadan hastayı kurtarabilirsiniz. Anjiyografi ünitesinin şehrimize kazandırılmasında emeği geçen Bakanlığımız ve Kırşehir Milletvekillerimiz Sayın Salih ÇETİNKAYA ve Sayın Mikail ARSLAN başta olmak üzere tüm yetkililere ve yöneticilere teşekkür ediyor. Anjiyografi Ünitesinin Kırşehir'e hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yani Kuş, öyle bir mesaj yazmış ki teşekkürler havada uçuşmuş, hastalarımız artık sevk edilmiyor, kalp krizi tehlikesi geçiren hastalara anında müdahale edilecek, sorun giderilecek cek cek cek cek... Gelinen noktada teşekkürden öte gidilmemiş...!!!!

' TEŞEKKÜRLER HAVADA UÇUŞUYOR AMA ÜNİTE ÇALIŞMIYOR '

Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya tarafından Sağlık Eski Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Sağlık Yeni Bakanı Recep Akdağ ile yapılan görüme sonrasında Kırşehir'e gönderilen Anjiyo Ünitesi ile sevklerin yapılmayacağı ve hastaların Kırşehir'de tedavi göreceği bildirilirken; Vekillerin iyi niyetli ve gayretli çalışmaları sonucunda gelen Ünite, tam 3 milyonluk bir yatırım. Milletvekilleri haklı olarak Sağlık Bakanlarına bu güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken; hatta Genel Sekreter Kuş, Ünitenin Kırşehir'e kazandırılmasından dolayı Milletvekili Arslan ve Çetinkaya'ya teşekkür ederken; neticede teşekkürler havada uçuşurken; Kırşehir'de kalp hastaları Ankara ve Kayseri yolunu aşındırmaya devam ediyor!

Kuş, sevk olmayacak demişti ama raporlar hiç de öyle demiyor! Buradan Milletvekili Arslan ve Çetinkaya'ya bilgi veriyoruz... Anjiyo Ünitesi çalışmıyor ve hastalarımız halen Ankara ve Kayseri'ye sevk oluyor. Bu durumu Genel Sekreter Kuş'a lütfen bir kere sorun... Size ne cevap verecek çok merak ediyoruz.! 

İŞTE KUŞ'UN 'HASTALARIMIZI BAŞKA İLLERE SEVK ETMEYECEĞİZ' DEYİP,  SEVK ETTİĞİ HASTALARIN ÇİZELGESİ!




 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.