MU Kıtası Güneş İmparatorluğu...

Orta Asya'ya nereden geldik?

MU Kıtası Güneş İmparatorluğu...

MU Kıtası Güneş İmparatorluğu...

İnsanlığın Ortaya Çıktığı Yer

Orta Asya'ya nereden geldik?
Kızılderililer Türk mü?
Piramitler nasıl inşa edildi?
Bunlar gibi sorular yıllarca tarihçilerin ve araştırmacıların dikkatini çekmiş olup kalıpsal bilgilerin ötesine geçememişlerdir.
Tarihi bölümlere ayırıp incelerken kullandığımız devlet ve millet isimleri sanki uzaydan gelmişler ve ne önceki ne de sonraki nesillerle bağlantıları yokmuş gibi yeni nesillere öğretilmektedir.
Kasıtlı olarak öğretilen bilgiler, ülkelerin sömürge politikalarına hizmet etmek gibi amaçlar taşımaktadır. Gerçek bilgilerin dürüstçe paylaşılması dünya üzerindeki dengeleri sarsacağından sürekli olarak kamufle edilerek yeni nesillere aktarılmamaktadır.

Şimdi size anlatacağım gerçeklerin sonuçları hakkındaki yorumları size bırakıyorum:
Amerika ve Asya kıtaları arasında yer alan “MU” kıtasında yaşayan Türkler diğer kıtalarda önce koloniler oluşturmuşlar sonra kıtanın yaklaşık 12.000 yıl önce nükleer güç dengesinin oluşturduğu etkilerle batması üzerine dünyanın çeşitli bölgelerine dağılmışlardır. Başta orta Asya, Mısır, Meksika ve Anadolu olmak üzere bir çok yere yerleşmişlerdir.
Kültürleriyle birlikte mimari teknolojilerini de bu bölgelerde kullanmışlardır. Büyük tapınaklar ve piramitler en dikkat çeken ve günümüzde de varlığını sürdüren yapılardır.
Manevi olarak da ileri bir kültüre sahip olan “MU” halkı durugörü, çift bedenlenme, astral seyahat gibi, uygarlığımızda ancak kimi medyumlarda ve mistiklerde görülebilen olağanüstü yeteneklere sahiplerdi. Bu yeteneklerini Hindistan, Çin gibi ülkelerde yaşayan insanlar da “MU”’lulardan öğrenmişler ve hala da yaşatmaya devam etmektedirler.
Mu kıtası kuzeyden güneye 5800 km, doğudan batıya 9500 km kadar uzanan, üç kara parçasından oluşan büyük bir kıtaydı.
Günümüzde Polinezya, Mikronezya ve Melanezya takımadalarını oluşturan adalar, muhtemelen bu kıtadan arta kalan kara parçalarıdır. Bazı iddialara göre Yeni Zelanda ve Hawaii de birden bire batan bu kıtanın parçalarındandır.
Üstün bir teknoloji ve nükleer güce de sahip olan bu medeniyet, kıtanın altında yer alan gaz odacıklarının patlamalara yol açması nedeniyle, yaklaşık 12.000 yıl önce 64 milyon nüfusuyla birlikte sulara gömülmüştür
Mustafa Kemal Atatürk’ün özel önem vererek araştırdığı MU kıtası hakkında ulaştığı bilgilerde çok önemlidir:
| Maya dili ve Türkçe birbirine çok yakındır.
| Ay-yılıdz figürleri, kilim desenleri, tüy, ok-yay kullanımları gibi ortak simgeler mevcuttur.
| MU kıtasında dört ayrı ırk yaşamasına rağmen kullanılan ortak dil Türkçedir.
| MU, aynı zamanda “Güneş” anlamına da gelmektedir. Bugün Mısırda bilinen Güneş Tanrısı “RA” da MU uygarlığından gelmektedir.
| Japonların da simgesi olan güneş yine MU kıtasından geldiklerini gösteren bir işarettir. Japonlar özellikle Türkiyede Kırşehir’in Kaman ilçesinde yaptıkları arkeolojik kazılarla atalarının izlerini aramaktadır.
| Hristiyanların “Haç” simgesi, Hitler’in “Gamalı Haç” simgesi, masonların “üçgen, yıldız, göz piramit…” gibi simgeleri de MU inançlarından dünyaya yayılmışlardır.
MU kıtası ve Güneş İmparatorluğuna yönelik kanıtlar oldukça fazladır:
- İngiliz araştırmacı James Churchward'ın araştırmaları, Atatürk’ün yaptırdığı araştırma sonuçları Anıtkabir müzesinde mevcuttur. Sayısız tabletler, el yazmaları ve tapınak yazıtları…

Araştırmacıları bekleyen gerçekler konuşulmalı ve tarihi bilimsel çalışmalara da ışık tutmalıdır.

Mesut Hekimhan
Eğitimci yazar
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.