Mustafa Bağ, aday oldu ve şu açıklamayı yaptı

Demokrat Parti, Kırşehir'de yerel seçimlere Araştırmacı-Gazeteci ve doğa dostu Mustafa Bağ ismiyle girecek.

Mustafa Bağ, aday oldu ve şu açıklamayı yaptı

Demokrat Parti, Kırşehir'de yerel seçimlere Araştırmacı-Gazeteci ve doğa dostu Mustafa Bağ ismiyle girecek.

Adaylığını açıkladıktan sonra Temur Termal Otel'de tanıtım toplantısı yapan Mustafa Bağ, partiye gönül vermiş partililerin huzurunda son derece anlamlı bir konuşma yaptı. Bağ, açıklamasında şunları kaydetti:

BİYOGRAFİSİ:

Ben Mustafa Bağ: Kırşehir Hacıhaliloğlu sülalesinden gelmekteyim. Bir kız, üç erkek, dört kardeşiz. Memur bir babanın büyük oğluyum. Evliyim ve üç çocuk babasıyım.

Babamın dedesi Osmanlı subayı olup Yüzbaşı Halil’dir. Hacı lakabı 1915 yılında Irak’ Erbil’den Anadolu’ya göç ettikleri için Anadolu’da verilmiştir. Annem Toklumenli olup Süleyman Türkmânî soyundan gelmektedir.

Babamın memurluğu döneminde 29 Ekim 1951 Nevşehir’de doğdum.

İlkokul tahsilimi, çorum ve Kırşehir’de, ortaokul tahsilimi Kırşehir’de tamamladım. 1969 yılında Çankırı Astsubay hazırlama okulundan, 1970 yılında zırhlı birlikler okulu Ankara… Tank Astsubay olarak mezun oldum. Ayrıca askeri okul sürecinde üç yıl süreyle gazetecilik eğitimi aldım.

Türk silahlı kuvvetlerine askeri okul hariç 27 yıl kesintisiz hizmet ettim. Türk silahlı kuvvetlerinin bünyesinde yurt içi ve dışında karargâh kıta, askeri cezaevi müdürlüğü ve birlik komutanlığı görevlerinde bulundum. Milli Güvenlik Kurulu Milli Güvenlik Akademisinde görev yaptığım yıl içinde kendi isteğimle emekli oldum.

TSK görev yaptığım süreçte Komanda, Özel Harekât, İç Güvenlik Harekât, Savaş Beden Eğitimi, Kripto kurslarını tamamladım. Kıbrıs ağır silah birinciliği Ankara garnizonu keskin nişancılık ikincilik ödülü sahibiyim. Türk silahlı kuvvetlerinden yapmış olduğum hizmetler karşılığı olarak üst Komutanlıkça 23 adet bröve, şerit rozet ile ayrıca Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Denktaş tarafından ödüllendirildim. 1 adet üstün cesaret bröve sahibiyim.

Meslek süreci içinde Kıbrıs barış harekâtı süresinde Yunanistan sınır bölgesinde, Ohal bölgesinde görev yaptım. Görevli olarak yurt dışına Fransa ve ispanya ve Kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyetinde görevlendirildim.

Emekli olduktan sonra 2001 yılında Kırşehir’e geldim. Kırşehir’e 14 yıldır hizmet ediyorum. Arkamda ne siyasi bir güç. Nede bir iş adamı var. Bu şehre hizmet etmeyi kendisine görev saymış arkadaşlarımla birlikte kadirşinas Kırşehir halkıyla bütünleşerek bu hizmetleri yaptım ve başardım.
Teşkilatçıyım. Örgütlü toplumların gücüne inanırım.  

Kırşehir’de TEMAD (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği) ve KIR-ÇED (Kırşehir Kültür Sanat Çevre Koruma ve tanıtma) dernek kurdum.
Kırşehir’de Askeri dernek kurdum.

 Amacım Askerlik mesleğinin salt kışladan ibaret olmadığını, sosyal alanda da yapabileceği çok şeylerin olduğunu göstermekti. Kurmuş olduğum bu dernekte 17 ay başkanlık görevi yürüttüm.
 Bu süreç içinde şehrimizde yaşamalarını sürdüren dar gelirli 4450 insanına giysi, gıda, yakacak, mefruşat ve beyaz eşya yardımı yaptım.
 Sosyal engelli (Dar Gelirli) 450 öğrencisine giysi ve kırtasiye yardımı yaptım.
 Kendi çocuklarımın ötesinde bu şehrin iki evladına Üniversite tahsilleri yaptırdım.
 Şehitliğe adı verilen Şehit Pilot Astsubay Ahmet Tozluklu’nun naşını adının verildiği şehitliğe taşıdım. Şehitlikte isim değişikliliğini Milli Savunma Bakanlığıyla doğrudan ilişkiler sonucu yeniden yaptırdım.
 Kırşehir lisesine ve İki ilköğretim okuluna kitap ve kırtasiye desteği yaptım.

Kırşehir’de Kültür Sanat ve Çevre Derneği kurdum.
Amacım 5 bin yıllık bir geçmişe sahip bu şehrin kültürel, sanatsal ve çevresel yapısını ortaya çıkartmak, yaygınlaştırmak. Bilinç oluşturmak. Tanıtımını yaparak ortak değerler kazanmak. Üstlenmiş olduğum bu görevi 9 yıl 7 ay süreyle başarıyla yürüttüm.

Bu süreçte Kırşehir’i tanıtım amacıyla Yerel, Yurt içi ve Yurtdışı onlarca proje ve hizmetler ürettim.

 Kırşehir Anadolu Öğretmen Lisesine Tarih ve Atatürk köşesi yaptım.
 AEÜ kütüphanesine üç bin kitaplı özel kütüphanemi komple devrettim.
 Sıdıklı Büyük Oba İlköğretim Okuluna Kitap ve Kırtasiye desteği verdim.
 Özbağ İlköğretim Okulu voleybol takımının sponsorluğunu üstlenerek tüm spor malzemelerinin giderlerini üstlendim.
 Kırşehir 07–18 yaş grubu Satranç turnuvasına sponsorluk yaptım.
 Kırşehir’de dar gelirli ailelerin 30 çocuğuna Tiyatro eğitimi aldırttım.
 Mevsimlik göçer tarım işçilerine yönelik “Biz Geldik” projesiyle çadır kent oluşumunu sağladım. Hijyen, mutfak, banyo ve tuvalet yapılandırmasını yaptırdım. Kırsalda yaşayan insanlara sağlık hizmeti götürdüm.
 Kendi çocuklarımın haricinde. Bu şehrin dar gelirli iki evladına üniversite tahsili yaptırdım.
 AB bakanlığı nezdinde yapmış olduğum projelerle Kırşehir’e Kırşehir’i ve bizleri tanımaları ve ön yargıları kırmak için 1845 Avrupalı, Afrikalı, Asyalı genci Kırşehir’de Kırşehir gençliği ile buluştururken Ülke ve kent ekonomisine katkı sağladım. Aynı anlayışla 265 Kırşehirli genci yurt dışına gönderdim.
 Kırşehir İl koordinasyon Kuruluna yapılandırma öneri ve projeler sundum. Turizm Konseyi kurulması kabul edildi. Kuruldu. Ortaköy yol yapımı, Tuzköy Havaalanına gidecek yol yapımı kabul edildi. 2013 yılında Proje ihalesi yapıldı.
 Kırşehir’de geniş katılımlı (Turizm ve Kültür bakanlığı Temsilcileri, TURSAB genel başkanı, TURSAB Kapadokya, TURSAB Çukurova Bölge başkanları, Tarihi Kentler Birliği Temsilcileri, Türkiye Turizm Otelciler Federasyon Başkanı, TRT Yönetim Kurulu Üyesi, Üç Milletvekili, Belediye Başkanı, İlçe ve Belde Belediye Başkanları Oda ve meslek kuruluşları başkanları ve Vali) Turizm Çalıştayını gerçekleştirdim. TBMM dergisinde 6 sayfada yer aldık.
 Atlas dergisiyle birlikte ABDALLIK kültür ve Geleneği üzerine çalışma ürettik.
 Kırşehir’i tarihi kentler birliğine aldırmak için çalıştım ve başardım.
 Fotoğraf sanatçısıyım. Fransa, Almanya ve Ukrayna’da. Ankara, Kocaeli, Kayseri’de, Kırşehir’de 6 kez fotoğraf sergisi açtım.
 Kırşehir tanıtım günlerinde Ankara’da stant açtım.
 Kırşehir Kent rehberine, DVD Albümüne fotoğraf katkısı yaptım. Telif ücreti almadım.
 Kırşehir doğasını ve çevresel sorunların ulusal ve akademik boyut kazanması için “Türkiye İkinci Sulak Alanlar” kongresini Kırşehir’de toplamayı ve kongreyi Kırşehir’e taşımayı başardım.
 Kırşehir Toklumen kırsalına 84 dönüm orman kazandırdım. Kervansaray dağı eteklerine Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanlığı İş Birliği ile 132 bin adet Meşe Palamudunu toprakla buluşturdum. Kırşehir kırsalına 27 bin fidan diktim.
 TRT ile birlikte 3 kez Kırşehir’in belgeselini çektim.
 Seyfe Gölünün kuruduğunu ispat için ulusal kameralar önünde otomobilimle Seyfe Gölüne girdim. Seyfe Gölü Yönetim kurulunun oluşmasını sağladım. Bakanlıkça yasal zemine oturtulmasını sağladım.
 Kırşehir kırsalının Ekolojik yapısını çıkarttım. 650 bin fotoğraflık bir arşiv oluşturdum.
 Kırşehir’in doğa kitabını yazdım.
 Yurt dışında iki Üniversiteye, Yurt içinde Dokuz Üniversiteye Kongre, Konferans ve Çalıştay için davet edildim. Altı Bilim kitabına girdim.
 Kırşehirli Âşık Said ve Seyfullah’ın “Baba Oğul” ismiyle kitabını yazdım
 Kurduğum çevre derneğini uluslar arası boyuta taşıdım. Ülkemin ve doğup büyüdüğüm bu şehrin tanıtımı için 49 ülke dolaştım. “Kırşehir” adını kuzey kutbunun buzullarına yazdırdım.
 Trekeng parkuru, Kocabey milli parkı Davulağıl botanik bahçesi projelerini hazırladım bakanlığa sundum. Kırşehir’de EKO Turizmin yaygınlaşması için çaba sarf ediyorum. Kocabey Milli Park Projesi tamamlandı. 2014 yılında yapılandırma ihalesi yapılacak.
 Yıllara dayalı olan bilgi ve birikimi Kırşehir’de hizmet veren yerel gazetede, Hollanda’da üç dilde yayın yapan edebiyat dergisinde ve ulusal basında yıllarca paylaştım. Paylaşmaya devam ediyorum. Yerelde, ulusalda ve diğer ülkelerde okunan bir yazarım.

Ben bu şehrin ekmeğiyle büyüdüm. Bunun içindir ki Makro milliyetçiyim. Ulusuma, ülküme, milletime ve Mustafa Kemal Atatürk İlke ve Devrimlerine asla hainlik etmem.

 Amacım sadece ülkeme ve şehrime hizmet etmek. Yukarıdaki sıraladığım hizmetleri hiçbir kurum ve kuruluşlardan destek almadan yürüttüm. Yanımda halkımın olmasıyla çok daha iyi ve güzel şeyler yapacağımdan ve halkıma koşulsuz hizmet edeceğimden emin olabilirsiniz.
 Benim hedeflerim var. Geçmişi karalayarak değil, daha iyisini yapabilmek için çalışırım.
 Ben ülkesini ve ülküsünü sevenlerden oy istiyorum.
 Sizlerin arasında cadde ve sokaklarda yürüyecek kadar benim başım dik.


SİYASETTE GENEL POLİTİKALARIM:

1. Tüm bu hizmetleri karşılıksız ülke ve kent sevdasıyla özgür irademle yaptım. Hiç kimseden telkin ve destek almadım. Hiç kimseye verilemeyecek bir hesabım yok. Bilerek ve isteyerek bir tek haram lokma boğazımdan geçmemiştir.
2. Evimin kapısından bir tek haram lokma girmemiştir.
3. Üç çocuğumun üniversite tahsillerini kendi imkânlarımla yaptırdım. Onları ülkesine, ülküsüne ve milletine hizmetkâr olmalarıyla öğütledim ve öyle büyüttüm. Ben çocuklarıyla büyümüş bir baba olmaktan gurur duydum.
4. Ben sizlerin Belediyesinde, Sizlerin Başkanı olmak istiyorum. Onlar gibi; Diğerleri gibi; bir zümrenin, bir ailenin, cemaatlerin, parti ağası genel başkanların adayı değilim. Kimsenin koltuğunun altına girmem. Benim gölgem halkım. Benim tepemde duran kimseden ihsan dilemem mümkün değildir. Ben sizlere hizmet etmek için sizin adayınızım. Söz hakkı kuşkusuz sizin. Halkın yararına. Sizin yararınıza ne varsa ben varım. Halkın olmadığı, halkın çıkarlarının olmadığı hiçbir şeye imza atmam.
5. Düşünün, sizler, çocuklarınız, kardeşleriniz ve ben ülkemin sınırlarını beklerken onlar ne yaptı?
6. Çaldılar. Soydular. Şaibeler. İddialar. İftiralar. Talanlar ve bölünmenin ucuna getirilmiş bir ülke yarattılar. Milli olan her şeye savaş açtılar. Onlar hâlâ cumhuriyetle savaş halindeler.
7. Türkiye Cumhuriyetini Dünya ülkeleri arasında var eden Cumhuriyetin değerleridir. Bunun içindir ki ben Mustafa Bağ Parmak demokrasisine karşıyım. Halkın özgür iradesine saygılıyım. Bu ülkede Rabia için ağlıyorlar. Suriye’de öldürülen teröristler için ağlayanlar. Vatan hainleri için gözyaşı dökenler. Şehit Mehmetcik için bir damla gözyaşı niçin dökmezler.
8. Bu ülkeyi yeryüzünde var eden değerlerin başında var olma savaşı vardır. Cumhuriyetin kazanımlarını yok etme çabalarına karşı olduğum için ben varım.
9. Bu ülkede Dil bütünlüğü bozanlara, Üst kimliği ayaklar altına alanlarla, Eğitim sistemleriyle oynayan. Milli değerleri rafa kaldıranlarla hesabım olduğu için ben varım. Bölünme Anayasasına payanda olan siyasi yapıyla savaşım olduğu için karşınızdayım.

“Ya demokrasi sınavında başarılı olup aydınlığa perde aralayacağız. Ya ortaçağın karanlığına doğru hızla itileceğiz”

1. Kısaca bu benim. Ben sizden biriyim. Benim değil sizin. Sizlerin ne istediği önemli. Gelin hep birlikte sizlerin yardımlarıyla sevgi ve barış dolu yaşanabilir bir şehir kuralım. Türkmen geleneği ile yoğrulmuş Anadolu’nun 5 bin yıllık şehrine yakışanı yapmak benim borcum. Sizde kendinizi borçlu hissedin ve bana destek verin.
2. Din sömürüsü yapmadan. Kutsal kitap kuranı kerimi siyaset kürsüsüne koymadan. Fakir fukara edebiyatı yapmadan. Yapılamayacak projelere ve sözlere yer vermeden gelin benimle politika yapın. Dürüstlüğün bir erdem olduğunu dünyaya birlikte gösterelim.
3. Ben size güveniyorum. Sizde bana güvenin.  Bu yolun çok zor olduğunu biliyorum. Şartların ağırlığını da biliyorum. Bu güç sizle birleşirse anlam kazanır.
4. Benim değil. Sizin ne istediğiniz önemli. Ben öncelikle yurdumun geleceği için. Ülkemi yönetenlerin milli değerlerimize olan apansız saldırıları için. Bu saldırılardan rahatsız iseniz. En azından tepki için bende varım diyebilin. Gün bugündür. Böyle gidilirse yarınların ne getireceği belli. Ya karanlığa koşacağız. Ya da karanlığa meşale olacağız.
5. Doğru yöne bakmak. Doğru şeyi görebilmek için, gazetecilik görevimi yerel bir gazetede köşe yazarı olarak sürdürmekteyim.
6. Eğer bağ’landığınız şey öz’ünüzü zayıflatıyor ve güçsüzleştiriyorsa, kesinlikle onlar bizim özgürleşmemizi de sağlayamaz. Öz’ümüzün aradığı nitelikler, o bağlandığı yerde bulunmuyorsa, yani o bağlanılan şey bütün kâmil ve en güzel nitelikleri ihtiva etmiyorsa özgürlük kesinlikle geçicidir.
7. Onların bir mucizeye ihtiyaçları vardı. Bu mucizeye basiretsiz siyasetleriyle muhalefet öncülük ettiler. Bu mucizeyle onlar Azizeye uzandılar. Aziz ve azizelerin isteği doğrultusunda ülkeyi ortaçağın karanlık zindanlarına çekmeye çaba ürettiler. Akılları ülkeyi yönetmeye yetmeyenlere muhalefet bu mucizevî iktidara kutsal asa ve damacana oldular. Hesaplaşma günü yaklaştıkça günah çıkartıyorlar.
8. Ömrümce ülkeme ve milletime hizmet etmek için çalıştım. Devletimin bana verdiği görevleri kesintisiz ve eksiksiz yerine getirdim. Hiç kimseye asla ahır uşaklığı yapmadım. Bu Dünya’da hiç kimseye diyet borcum yoktur. Açık ve net olarak söylüyorum. Bana canımı yakacak kadar cesareti olanın, sonuçlarına katlanacak kadar da gücü olmalı.
9. Ben Mustafa bağ hiçbir siyasi erke dayalı olmadan ürettiğim hizmetlerin karşılığı olarak Google’de ismim tıklandığında en az 17 bin sonuç görürsünüz. İsmimin içinde, yanında, altında asla şaibe göremezsiniz.
10. Diğerleriyle benim aramda tek bir fark var. Onlar atanıyor. Ben gönüllü olarak önünüze çıkıyorum. Beni siz seçeceksiniz. Diğerlerini birileri atıyor size seçtiriyorlar. Bunun adı demokrasi değil. Anti demokrasidir. Size dayatıyorlar.  Bu ucube seçim sisteminin seçme ve seçilme şekline Yurttaşlık görevi diyorlar. Askerlik hizmetlerinde ve vergi adaletinde dahi adil olmayan anlayışın seçimlerde adil olacağına ben asla inanmıyorum. Sizde benim gibi düşünüyorsanız serbest iradenizi kullanın.
11. Benim anlayışımda, ilerici, gerici, sağcı solcu yok. Bu ülkede sadece namuslular ve namussuzlar var. Tercih sizin. Belleğinizdeki. Vicdanınızdaki namusu hiç değilse bu kez ölçün. Bunun içindir ki; Namuslularda, namussuzlar kadar cesur olmak zorundadır.

Ben bu şehrin ekmeğiyle büyüdüm. Bunun içindir ki Makro milliyetçiyim. Ulusuma, ülküme, milletime ve Mustafa Kemal Atatürk İlke ve Devrimlerine asla hainlik etmem.

1. Amacım sadece ülkeme ve şehrime hizmet etmek. Yukarıdaki sıraladığım hizmetleri hiçbir kurum ve kuruluşlardan destek almadan yürüttüm. Yanımda halkımın olmasıyla çok daha iyi ve güzel şeyler yapacağımdan ve halkıma koşulsuz hizmet edeceğimden emin olabilirsiniz.
2. Benim hedeflerim var. Geçmişi karalayarak değil, daha iyisini yapabilmek için çalışırım.
3. Ben ülkesini ve ülküsünü sevenlerden oy istiyorum.
4. Sizlerin arasında cadde ve sokaklarda yürüyecek kadar benim başım dik.
5. Diğerleriyle benim aramda tek bir fark var. Onlar atanıyor. Ben gönüllü olarak karşınıza çıkıyorum. Beni siz seçeceksiniz. Diğerlerini birileri atıyor size seçtiriyorlar. Bunun adı demokrasi değil. Anti demokrasidir. Size dayatıyorlar.  Bu ucube seçim sisteminin seçme ve seçilme şekline Yurttaşlık görevi diyorlar. Askerlik hizmetlerinde ve vergi adaletinde dahi adil olmayan anlayışın seçimlerde adil olacağına ben asla inanmıyorum. Sizde benim gibi düşünüyorsanız serbest iradenizi kullanın.
6. Benim anlayışımda, ilerici, gerici, sağcı solcu yok. Bu ülkede sadece namuslular ve namussuzlar var.
7. Tercih sizin. Belleğinizdeki. Vicdanınızdaki namusu hiç değilse bu kez ölçün.

Tutun Elimi. Elimi tutun ki güçlü olalım. Bu ülkede çalışan üreten ve Cumhuriyetin ve demokrasinin varlığına güç katan 30 yıl iktidar olarak ülkenin mamur eden büyüklerimizin kemiklerini sızlatmayalım. Elimden tutun ki yaşayanların başlarını öne eğdirmeyelim.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Halim Çakır - 5 yıl önce
Mustafa bey başarılar dilerim selamlar.
Avatar
Mustafa Bağ - 5 yıl önce @Halim Çakır
teşekkürler sayın başkanım. ayağımızda çarık elimizde asa düştük yola. allah hakkımızda hayırlısını versin.sizin dostane mesajınızı almak benim için çok büyük lütuf. teşekkürler sunuyorum. saygılarımla.
Avatar
muammer yılkı - 5 yıl önce
mustafa bağ hep kendini ön plana çıkarıyo nerden aday olduğunu hiç söylemiyo. dpyi kıratı fazla vurgulamalı.
Avatar
şuayip güneş - 5 yıl önce
başarılar dilerim allah yardımcın olsun