Mustafa Bağ, kimi kastediyor!

Araştırmacı-Yazar Mustafa Bağ, köşe yazdığı gazetede bilim adamlığına ilişkin birilerine mesaj gönderdi.

Mustafa Bağ, kimi kastediyor!

Araştırmacı-Yazar Mustafa Bağ, köşe yazdığı gazetede bilim adamlığına ilişkin birilerine mesaj gönderdi.

Bağ, yazdıklarıyla kimi kastediyor, kime bunları söylüyor bilinmez ama yazı gerçekten anlamlı ve içi dopdolu...

İşte Bağ'ın yazısı:

Çevrenize, çok yakınınıza bakın onları göreceksiniz.

Bilgi hırsızı olmak.

Organ mafyasında yer almak.

Müspet ilim yerine dinsel anlayışı öne sürmek, pekiştirmek.

Hırsız olmak. İhalelerden malı götürmek.

Promosyonlarla dolandırıcılık yapmak.

Döner sermayeden hak etmediği payı almak.

Öğrencilere dernek kurdurup harçlıklarına göz dikmek.

Her eğitim ve öğrenim dönemi açılışında gençlere dinsel içerikli formlar düzenletmek.

AB projelerinden pay almak. Nemalanmak.

Ülke yerine kişisel çıkarları için her türlü dalaverelerin altına girmek. Arsız ve yüzsüz, hatta onursuz olmak.

Yandaş, akraba, eş-dost ve ahbaplara işyeri açmak.

Akademik kariyeri olmayanlara akademik unvan vermek.

Lüks, şatafat ve yüksek maaşla hiçbir şey üretmeden makamda lök gibi oturmak.

Üniversiteye ait lüks binitlerle eşine, kızına saltanat sağlamak.

Bina fiyatına lojman mefruşatı yenilemek.

Çocuğuna dadı, evine aşçı ve hizmetçi tutmak. Bunların maaşını üniversiteye ödettirmek.

Lojman diye kiralanan binaya yüksek fiyatla kira ödeyip temizlik giderlerini, tuvalet kâğıtlarına kadar üniversite bütçesinden karşılatmak.

Bankalarla promosyon adına fingirdeşerek pay sahibi olmak.

Sac levhalı bir üniversite kampusunda lüks ve şatafat içinde yaşamak. Lüks ve şatafata devam için bir daha rektör olmak yolunda tüm bu olumsuzlukları unutup siyasetçilerin önünde takla atmak. Daha çok detay mı istiyorsunuz?

Sayıştay'ın Eylül 2013'te yayınladığı 2012 yılı raporlarını okuyun. Büyük-küçük usulsüzlükleri devletin en üst kurumu tespit etmiş. Bu raporda hırsızlık kibarca yazılmış. Düzeltin. Yürüttüklerinizi, arakladıklarınızı yerine koyun. Yoksaaaa! Demiş.

Bende yayınlanması gereken o kadar çok şey var ki! Zamanı bekliyorum. Bu belgeleri bir şekilde yayınlayacağım. Hem de Cumhurbaşkanına göndererek. Hem de YÖK'e göndererek. Hem de RTE'ye… İşte senin bilim adamın diyerek.

Kimin suratı kızarır? Kimin burnundan fitil fitil getirilir hep birlikte göreceğiz. Rezili rüsva olmak neymiş! İnsan içine çıkamamak neymiş görecekler. Bu adamlar RTE'nin tartışmasız bilim adamları.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bilim yuvalarında ülke için çalışan, üreten, insanlığa katkı sağlayan elbette ki elleri öpülesi, büyük saygıya ve övgüye layık bilim adamları var. Ben onları tenzih ediyorum.

Onlar hiç kimsenin bilim adamları değiller. Sadece milletin bilim adamlarıdır. Ettikleri yeminin insanlık adına olduklarını bilen, yetim hakkını gözeten, ulusunu ve milletini seven, sırtlarına aldıkları cübbenin yükümlülüğünü bilenlerdir.

RTE'nin tartışmalı, sözde bilim adamı dediği Reşit Galip...

Mustafa Kemal'in bilim adamı. Biri ülkesi için canını ortaya koyarken, diğeri kendisi için ülkesini soyuyorsa ne demek gerekir? Farkları sadece bu mu? Elbette ki değil. Mustafa Kemal'in sofrasında. Bu sofra milletin sofrası. Beni bu masadan kaldıramazsınız derken, milletine sahip olduğunu açıklamış.

Diğeri kendini aklamak için partileri, yargıçları ayarlama derdinde dalavereler peşine düşmüş, milletin parasını sadabat eğlencelerinde nasıl harcadıkları bilinirken. Halkın kaplıcasını Fizik Tedavi Merkezi yapacağım diye alıp, kendisine ve avenesine dinlence merkezi yapan bunlar değiller mi? Çiğ köfte partilerini nerede yapıyorlar?

Giden tenis kortu yaptı. Bakalım bu ne zaman manej yapacak? Hangisi daha namuslu? Hangisi daha vatansever? Hangisi daha ahlaklı? Bunlar mı? Yoksa RTE'nin tartışmalı bilim adamı dediği Reşit Galip mi?

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
i.i - 5 yıl önce
hadi oradan siz değil miydiniz ilahiyat mezunu dinci diye şartı tutanları üniversiteye öğretim görevlisi almayan! siz ve sizn gibiler değil miydi ki kadroya uygun elaman yerine elamana uygun kadro tahsis eden!!! şuan ki rektör de aynı kafada! hepsi maalesef böyle. rte diye aşağalamaya çalıştığın kişi %50 oy almış türkiye cumhuriyeti başbakanıdır.senin gibileri tayyip bey tek tek ahlak sınavına kalp testine sokamaz. kalbi bozuk ahlakı bozuk olana ne yapsın başnbakakn koskoca bilim adamı ve yazısına bak...
Avatar
Cemil - 5 yıl önce
mustafa abiyi özledik doğrusus aslında her ikinizinde bu üniversitede bir yerlere adının verilmesi lazım ya da o yeni tabelası yazılan girişe heykelinizin dikilmesi lazım bence
şu anda üniversitede yök denetçileri var her şey didik didik herkesin haberi olsun rektör beyimiz şokta ercan ve özkan sıkıntılı emin bey ona keza ünal efendinin morali bozuk rüstemin işi iş sıkınısı yok her şey onun için.
Avatar
memduh köse - 5 yıl önce
giden tenis kortu yaptı ne demek anlamadım.yapılan tenis kortunamı sitem yoksa yolsuzluk falan vardıda kimsenin haberimi yok.biz üniversitemiz sosyal olsun öğrenciler spor yaptın sosyallessin diye dil dokuyoruz bosunamı acaba?daha az yapıldı basket sahaları spor sahaları yapılmalı diyoruz bosa nefes patlatıyoruz desene mustafa bey.kırsehire saunamı yapsın rektorumuz siz ne buyurursunuz?rte dediginiz 2 kisiden birinin oyunu almıs demokrat birisi.saygınız yoksa sizin buradan anlasılan karsınızdakinede saygınız yok.ya siz tayyip baskana oy verdiniz yada ben mantıklı olursak.
Avatar
ali erişti.. - 5 yıl önce
günaydın, günaydın sayın mustafa bağ nerdeydin şimdiye kadar trenmi bekliyordun kırşehirde feryat figan dedikodu figana ulaştı sen yeni yazmaya başlayacaksın bırak bu hedef şaşırtma işlerini başbakana laf söylüyorsun haddinizi bilin başbakanmı yetiştirdi kudret saylamı.. selahattin salmanı kim yetiştirdide kim atadı onuda o zaman chp zihniyeti yetiştirip atadı..ama ona hergün yazıyordun agza alınmayacak sözler sarf ediyordun ilk yanşılşta yazsaydın kudreti seni tebrik edecektim ama maalesef kudret yanlış haksız ama senide tanıdık biliyoruz artık..sana bir atasözü hatırlatayım birincisi kudret için atı alan üsküdarı geçti ama devlet hesabını sorar senin içinde şu tabiri kullanıyorum sayın bag geçti borun pazarı sür eşşegini niğdeye selam ve saygılar..
Avatar
memduh solak - 5 yıl önce
vay be.mustafa bağa bak..hırsızlıkla..dolandırıcılıkla,ihalelerde malı götürmekle,dinsel anlayışı aynı kefeye komuş...bak mustafa bağ.senin anlaışındaki kafaları .i.i rumuzlu arkadaşmız iyi anlatmş o yazıyı ii oku...
Avatar
beyaz - 5 yıl önce
atı alan üsküdarı geçti tabirine katılıyorum üniversitede şu an yök denetçileri var kapılarda karşılanıyorlar 4 denet çiye 2 tane araç tahsis edildi birisi audi rektör kendilerinden ayırmıyor denetçileri aynı arabadan tahsis ediyor bu arada adamına göre kadro verilmeye devam ediyor emimin demire idari mali işler daire başkanlığı kadrosu verilmiş attan inip eşeğe binmiş gibi oldu
Avatar
Ben Mustafa BAĞ - 5 yıl önce
yorumlarınız için teşekkürler. yazdıklarımın hep arkasında durdum. ben spora asla karşı değilim. sporun en yoğun yapıldığı bir meslekten geliyorum. tenis kortlarını, bu sporun yaygın ve bilinçli yapıldığı gerçeğiyle. halkın benimsediği anlayışıyla halka açarsanız problem yok. halkın bilmediği. kullanmadığı. hat da yapmadığı bu spor dalını halka, halkın spor tesisi diye yutturamazsınız.
halka ait olduğunu düşünmediğim, bu ülkede bin kişiden sadece bir kişinin bildiği bir oyunun neresinde halkı bulacaksınız? birileri devletin kesesinden kendileri için özel alanlar inşa ederse, hiç kimse bu alan halkın diyemez.
bu tesisi halka kapatır yanınızda bir arkadaşınızla veya yalnız gelir bu alanı kişiye özel kullanırsanız. içerideki havuz size hazırlanır. kurulanmanız için ısıtılmış havlular hazır bulundurulur, ardından elinize ingiliz çayı tutuşturulursa. bu tenis kortu sizin olmaz. halkın olmaz.
bende sizin gibi düşünüyorum. bölgeye bolca spor tesisi yapılsın. mesela buz hokeyi, mesela cric