Öğrenciler, deneme sınavı öncesinde Başkan'a teşekkür etti

Kırşehir Belediyesi ve İl Milli eğitim Müdürlüğünün iş birliği ile Kırşehir’de eğitim gören öğrencilere deneme sınavı gerçekleşiyor. 

Öğrenciler, deneme sınavı öncesinde Başkan'a teşekkür etti
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
09 Mayıs 2018 Çarşamba 20:58

Öğrenciler, deneme sınavı öncesinde Başkan'a teşekkür etti

Kırşehir Belediyesi ve İl Milli eğitim Müdürlüğünün iş birliği ile Kırşehir’de eğitim gören öğrencilere deneme sınavı gerçekleşiyor. 

Kırşehir eğitimde marka kent olmuş, öğrencilerin aldıkları merkezi sınav dereceleri ve eğitim yatırımları ile bu durumu tescillenmiştir. Bu başarının devam etmesi ve tüm Türkiye’ye örnek olabilmesi için Kırşehir Belediyesi ile Kırşehir İl Milli eğitim Müdürlüğünün ortak çalışmaları benimsenmiştir. Kırşehir Belediyesi olarak Fiziki donanım ve maddi kaynaklarını Kırşehir İl Mili Eğitim Müdürlüğü ise mevcut insan kaynaklarını seferber ederek iş birliği halinde çalışmaktadır.
Eğitimde il başarısının daha da artırılması amacıyla 13 Aralık 2017 tarihinde 5. sınıf öğrencilerine 9 Mayıs 2018 tarihinde sekizinci sınıf öğrencilerine yönelik sınavlar yapılmıştır. Ayrıca 15 Mayıs 2018 tarihinde de dördüncü sınıf öğrencilerine Milli Eğitim Müdürlüğünce ortaklaşa sınav yapılacaktır.
Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kırşehir Belediyesi ve ortaklaşa düzenlediği ilimiz okullarında eğitim gören 5 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik hazır bulunuşluk ve kazanım değerlendirme sınavları gerçekleştiriyor.
Kırşehir’de eğitim gören 5. ve 8.ci sınıf öğrencilerine yönelik yapılan sınavın ilki 13 Aralık 2017 tarihinde yapılan sınavda 2845 beşinci sınıf öğrencisi ter döktü. 9 Mayıs 2018 tarihinde yapılan kazanım değerlendirme sınavında ise yaklaşık 3100 öğrenci yarışarak kendilerini deneme imkânı buldu. 15 Mayıs 2018 tarihinde ise dördüncü sınıflarda eğitim gören 2500 öğrenciye sınav yapılacaktır. 
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci İlimiz her alanda olduğu gibi eğitimde de kendini göstermeye başlamıştır. “Sınavlar öncesinde de öğrencilerimize Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediyemiz tarafından deneme sınavı yapıyoruz. Bu örnek projeyi 5. ve 8. Sınıf öğrencilerine de uygulamaktan mutluluk duyuyoruz. Çocuklar ve gençler bizlerin geleceğidir. Kırşehir Belediyesi olarak geleceğimize yatırım yapmaktan onur duyuyoruz. Sosyal Belediyecilik alanında önceliğimiz her zaman eğitim olmuştur.
Bugün eğitimde Kırşehir’in büyük mesafe kat ettiğini görüyorum ve bu başarılar sürdürülebilir olmasını diliyorum diyen Başkan Bahçeci yeni neslin birikimli, idealist ve vizyon sahibi olması için belediye olarak elimizden gelecek her şeyi yapamaya hazırız. Geleceğimizi sizlerle birlikte inşaa edeceğiz. Bunun içinde çocuklarımızın eğitimine büyük önem veriyoruz. 
Başkan Bahçeci bizim öğrencilerimizden beklentimiz vatanın, milletin bölünmez bütünlüğüne ve ortak değerlerimize sahip çıkmalarıdır. Öğrencilerimizden beklentimiz bu yöndedir ve kendilerine güveniyoruz. Öğrencilerimize emeği geçtiği için  ve pırıl pırıl öğrenciler yetiştirdikleri için bütün öğretmenlerimizin, bütün eğitim camiasının, velilerimizin emeğine sağlıkdiyor, hem deneme sınavında hem de yapılacak sınavlarında başarılar diliyorum dedi.
Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz yaptığı açıklamada öğrencilerimizin ilimizi, milletimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inancım tam olup, yarınlarımızın garantisi siz öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum " dedi.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.