Öztürk, haberlere sert tepki gösterdi

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın açıklaması yaparak, hem kendisine hem de Esnaf Odalarına yönelik haksız ve iftira haberlere sert tepki gösterdi. 

Öztürk, haberlere sert tepki gösterdi

Öztürk, haberlere sert tepki gösterdi
' MİLLETİN TİCARETİ, KENDİ ÖZELİDİR. ATTIĞINIZ ÇAMUR BİZ DE TUTMAZ. KIRŞEHİR, BİZİ DE BİLİR SİZİ DE BİLİR ! '


Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın açıklaması yaparak, hem kendisine hem de Esnaf Odalarına yönelik haksız ve iftira haberlere sert tepki gösterdi. 

Başkan Öztürk, beraberinde Bakkallar Odası, Marangozlar Odası, Berberler Odası, Sarraflar Odası, Kasaplar Odası, Fırıncılar Odası ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Esnaf Odaları binasında yaptığı basın açıklamasında, hem kendisi hem de oda ile ilgili iftira içerikle haberlere tepki göstererek, " Sabah kaktığımda arkadaşlarımız beni aradı. Esnaf Odaları ve şahsımın adını kullanarak haber yapılmış. Oturduğunuz yer size yakışıyor mu demişler. Ben Kırşehir'de 38 yıldır esnafım, 12 yıldır esnaf odalarındayım. 26 yıldır da esnaf kredi kefalet kooperatifindeyim. Kursağımdan bir tane haram geçmedi. Zaman içerisinde aldığımız mal bozuk çıkmış olabilir, zamanında takip edememişizdir. Mükelleflerle tartışma olmuştur, ama seçildiğimden günden bu yana boğazımızdan bir lira haram geçmemiştir.Geçtiyse de  haram zehir olsun. Densiz bir gazeteci, kulaktan duyma bilgilerle yazmış. Belge var demiş. Belgen varsa açıklamazsan Şerefsizsin. Varsa yaptığımız işlerde yanlışlık bu ülkenin hakimi var, savcısı var. Ki benim kimseye borcum yok ve kimse ile yanlış ticaretim ok. Benim ticaretim benim özelim, Ben senin ticaretine karışıyor muyum? Özelime kimse karışamaz. Ama esnaf odalarında ve esnaf kefalette bir haksızlık varsa bana söyle. İşte burada oda başkanlarım var. Hepsi konuya hakim. Buradan bu şahsın yanında çalışanlara da sesleniyorum. Sizi tanıyorum ve hepiniz arkadaşlarımızın yanında çalıştınız. Başkalarının çeki senedi ile iş yapıyorlar bize iftira atıyorlar. Size tavsiyem biran önce bun adamın yanında ayrılın. Gelin ben size iş bulurum " dedi. 

' MİLLETVEKİLİ VE BELEDİYE BAŞKANI'NIN İSMİNİ KULLANIP, REKLAM YAPMA PEŞİNDELER '

Başkan Öztürk, adı geçen gazete sahibinin Milletvekili ve Belediye Başkanı'nın adını kullanarak reklam peşinde olduğunu iddia ederek, " Bu şahıs, Milletvekili  ve Belediye Başkanı'nın adını kullanarak, yada aynı anda çekilen resimlerini hep gündemde tutarak reklam peşinde koşuyor. Bak sana buradan sesleniyorum; insanlara çamur atarak bi yere varamazsın. Ben, 53 yıldır bu teşkilatın içindeyim. Bendevi bey'in başkan vekiliyim. 20 milyon esnafı temsil ediyorum. Bu iftirayı bana değil bu şehrin esnafına atıyorsun. Eğer adını kullanarak hatta 'ORTAĞIM' dediğin siyasilerle gerçekten ortaklığın varsa bunu açıkça söyle. Belki daha çok iş yaparsın. Ama bunu bizim üzerimizden yapma. Biz sana reklam şansı vermeyiz. Bizim üzerimizden reklam yaptırmayız sana " dedi. 

' MAAŞ ALMIYOR VE MAAŞLARIMIZI HER AY 65 KIZ ÖĞRENCİYE GÖNDERİP, EĞİTİM GİDERLERİNE KATKI SUNUYORUZ. BU ÇOCUKLARIN DA HİÇBİRİNİ TANIMAYIZ. SADECE OKUMALARINI İSTİYORUZ '

Başkan Öztürk, açıklamasının devamında, " Bugüne kadar 890 milyar lira maaş almadık. Bu parayı her ay 65 kız öğrenciye burs olarak veriyoruz. İnsanlara leke atarken biraz vicdan olur. Kırşehir deyince değil elimizi bedenimizi koyarız. 12 yıldır her ay 65 öğrenciye burs veriyoruz. Bunlardan 30 tanesini bizzat ben maaşımdan veriyorum. diğerlerini de oda başkanlarımız maaş almayıp bu kız çocuklarına burs olarak veriyorlar. Verdiğimiz para 890 milyar lira. bu bir servet. bazen paraya ihtiyacımız oluyor ve oradan buradan alıyoruz. ama bunu konuşmuyoruz " dedi. 

' KIRŞEHİR'İ AHİLİĞİN BAŞKENTİ YAPTIK '

12 yıldır verilen mücadele sonucunda Kırşehir'i Ahiliğin Başkenti yaptıklarını söyleyen Başkan Öztürk, " Ahiliğin başkentini Kırşehir yaptık. Tüm odaları buraya taşıyoruz. bunlar kolay olmuyor. eline fırçayı alıp yazmakla olmuyor. önce sen kendine bakacaksın. biz, valimizle milletvekillerimizle ayrışma yapmadan çalışıyoruz. Ahilik için bedenimizi koyuyoruz. Kırşehir sevdalısıyız biz. O kadar güzel birliğimiz var ki bu şehirde kimse bozamaz. Ama densizin biri çıkıp bize leke atmaya çalışıyor. Vekillerin ve Belediye Başkanını resmini kullanıp ' Onlar benim dostum ' deyip başka amaçlar peşinde koş, Senin bir tane bilgisayarın bir masan var. Sen çıkar gidersin ama biz burada kalırız. Gidemeyiz, ölürüz ve mezarımız buraya defin olur. Burası Kırşehir, burası Ahi ve terbiye şehri. Sen terbiye almamışsın kendi memleketinde!. Sana diyecek çok şeyimiz var ama terbiyemiz müsaade etmiyor. Biz 38 yıldır esnafız ve alnımızın akıyla çalışıyoruz. 3 konu için ölürüz. Namus, itibar, şeref için yaşar. İnsanlar borcunu ödeyemez, maaşlarını veremez. Bunlar bizim özelimiz. Kimin haddine bunları yazmak. Kendini tanıtmak için böyle şeyler yapıyorsan yanlış yoldasın. Bizim reklama ihtiyacımız yok. Biz bu memleketin çocuğuyuz ve herke bizi tanır. Benim kendi borcum olabilir. Böyle bir şey yok da bundan sana ne... Bana değil Kırşehir esnafına leke atıyorsun. Burada kazanıyorsun bize leke atıyorsun. Bu kadar namusluysan git kendi memleketinde çalış. Bizim kapımız sonuna kadar kapımız açık. 3 günlük dükkan açan geliyor ve biz ona destek veriyoruz, elimizden geleni yapıyoruz. Haksız olan hiçbir şeyi kabul etmiyoruz. Biri çıkıyor ' Elimde belgelerim var' ... Yayınlamazsın Şerefsizsin. Bu ülkede devletin polisi var, savcısı var, hakimi var. Benim ne hakimle ne savcıyla işim olmaz. Yahu benim bir tane yüz kızartıcı suçum bile yok. Gazeteci demek namuslu şerefli doğru haberini yazan demek. Ben bunların hepsine soru işareti koyuyorum. Gazeteci düzgün, doğru haber yazar. Milleti 10 bin lira, 15 bin lira dolandırıp sonra bize leke atamazsın.  Biz senin 6 ay sonraki halini göreceğiz daha... Seni Allah'a havale ediyorum " dedi. 

Öztürk, " Haber yapıp reklam olalım derken, rezil olmuşlar. Ne diyelim acıdım, Allah ıslah etsin bunları..." dedi. 

Öztürk'ün açıklaması sonrasında diğer oda başkanları da açıklama yaparak, gazete ve sahibini kınadılar.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.