Öztürk: Önderimizi 10 Kasım'da daha çok özlüyoruz

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Atatürk’ün ölüm yıldönümünde anlamlı bir mesaj yayınladı. 

Öztürk: Önderimizi 10 Kasım'da daha çok özlüyoruz
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
09 Kasım 2017 Perşembe 15:31

Öztürk: Önderimizi 10 Kasım'da daha çok özlüyoruz

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Atatürk’ün ölüm yıldönümünde anlamlı bir mesaj yayınladı. 

Başkan Öztürk, yaptığı yazılı açıklamasında, " 10 Kasım 1938 günü saat dokuzu beş geçe yitirdik. Onu yitirişimizin üstünden tam 79. yıl geçti. Onu her yıl her 10 Kasım’da daha fazla özledik, her yıl 10 Kasım’da daha fazla özlüyoruz. İlkelerine bağlılığımız her geçen 10 Kasım daha da artıyor. 
10 Kasımlar Ata’ya ağlamak değil, Ata’yı anlamak günüdür…
Atatürk bu milletin millî ve ulvî değerlerinin burcunda yükselen bir bayraktır. Onun içindir ki bizlere baba kelimesinden daha önce öğretildi Ata kelimesi… Atamızın ölümün ardından geçen zaman onu daha da büyüttü ve anlamını yüreklerimize nakşetti.
Ulu önder Atatürk milletimizin düşlerinde ve görüşlerinde yaşattığı kahraman oldu daima. Denizler gibi dalgalanan o mavi gözlerinde; lanet okumak yerine karanlıklara bir mum yakmayı gördük her zaman. O mumun alevi büyüdükçe karamsarlık bulutlarıyla kararan göklerimiz ışığa boğuldu. Hep ileriye umutla baktık, bizlere bıraktığı meşale hiç sönmedi, bundan sonra da hiç sönmeyecek. Ulu önder Atatürk Vatan toprağımızı altın bilip elde edilmesi için gerekirse onun kanla sulanmasını göze almıştı. Ve bizlere gelecek nesillere bu kutsal emaneti bıraktı. Bu nedenle bilinmeli ki 10 Kasımlar ağlamak günü değil, anlamak günüdür artık… Ağlamaya değil, Atamızı anlamaya harcayalım kıymetli vaktimizi. Unutmayalım ki uyuyan bir milleti gaflet uykusundan uyandırıp diri ve iri yaptı. Gönderden indirilen boynu bükük bayrağı, semalarda dalgalandırdı. Bizler onun emanetine sahip çıkmalı ve korumalıyız gelecek nesillerimize ulaştırmalıyız.
Mustafa Kemal gibi düşünmeli; işçisiyle, memuruyla; öğrencisiyle, öğretmeniyle; genciyle, yaşlısıyla Mustafa Kemal gibi düşünebilmeliyiz. Uygarlık yolunda ilerlediğimiz 21. yy’da ileriyi görebilen ve daha ileriye gitmeyi amaçlayan, yeni nesiller yetiştirmek, Mustafa Kemal gibi düşünebilmenin ilk adımıdır. Bu adımı atarken, yeni neslin geçmişini iyi bilmesi ve özümsemesi gerekmektedir bunun için hepimiz üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde olmalı Atamızın bizlere bıraktığı emanetin değerini bilmeliyiz.
Ünlü bir devlet adamının dediği gibi “Atatürk gibi insanlar, bir nesil için doğmadıkları gibi, belli bir devre için de doğmazlar; onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihlerinde hüküm sürecek insanlardır. Ruhun şad olsun Atam…" dedi.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.